Sevastova sīvā cīņā zaudē Kanepi Merks Cup otrās dienas pirmajā mačā

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 15:11, 30.07.2020

Tenisa centrā "Tondi" ceturtdien Igaunijas - Latvijas tenisa izlašu turnīra "Merks Cup" otrā sacensību diena sākās ar Kaijas Kanepi uzvaru pār Anastasiju Sevastovu.

Abu valstu otro rakešu cīņā Sevastova (WTA 43.) piekāpās Kanepi (WTA 99.) ar 6-7 (1:7), 6-2, 5:10.

Spēle sākās ar Sevastovas divām "lauztām" pretinieces servēm - 4-0, taču tūlīt Kanepi izcīnīja punktu, servējot Sevstovai - 4-2 Latvijas tenisistes labā, bet pēc brīža, spēlējot arvien labāk, - arī neizšķirtu - 5-5.

Seta liktenis izšķīrās taibreikā. Pirmo savas serves punktu Latvijas sportiste zaudēja, un pretiniece ar savu servi panāca 3-0, bet pēc tam arī piecas setbumbas, no kurām izmantoja pirmo, - 7-6 (7:1).

Otro setu labāk sāka Latvijas tenisiste, uzvarot geimu, servējot pretiniecei. Piektajā geimā Sevastovai bija divas pēc kārtas breikbumbas, taču tās neizdevās izmantot - 3-2.

Ļoti ilgs bija septītais geims, kurš apmēram pēc 15 minūtēm ar Kanepi sitienu autā beidzās ar breiku un 5-2 Sevastovas labā. Nākamais geims tika uzvarēts ātri - 6-2, un nodrošināts trešais sets - taibreiks.

Taibreiks sākās ar 2-0 igaunietes labā. 3-1 viņa panāca, bumbiņai atsitoties pret tīkla trosi un nokrītot Latvijas spēlētājas laukuma pusē.

Pēc 1-9 četras mačbumbas Sevastovai izdevās atspēlēt, taču no zaudējuma tas neglāba.

Arī abos savstarpējos mačos pirms tam bija uzvarējusi Igaunijas tenisiste. 2010.gada aprīļa beigās viņa bija pārāka Kāņas ITF 100 000 turnīra ceturtdaļfinālā Francijā ar 7-5, 6-2, bet 2011.gada februārī turnīrā Parīzē - ar 7-6 (7:5), 6:2.

Sacensību otrajā dienā ceturtdien paredzētas sešas spēles - četras vienspēles un divas dubultspēles.

Kā nākamie laukumā dosies Kārlis Ozoliņš (ATP 1333., ITF Jun. 6.) un Jirgens Zops (ATP 540.).

Pēc otrās vienspēles paredzēta sieviešu dubultspēle, kuras dalībnieces vēl nav zināmas.

Savukārt plkst.18 sāksies ceturtdienas sacensību otrā daļa, kuras pirmajā mačā tiksies Latvijas izlases līderis Ernests Gulbis (ATP 162.) un Vladimirs Ivanovs (ATP 738.), un pēc tam spēlēs abu valstu pirmās raketes sievietēm - Aļona Ostapenko (WTA 41.) un Anete Kontaveita (WTA 22.).

Noslēgs abu kaimiņvalstu dueli jauktā dubultspēle, kuras dalībnieki arī vēl nav zināmi.

Jau ziņots, ka dienas pirmajā mačā pasaules vienspēļu ranga 1333.rakete Ozoliņš pārliecinoši uzvarēja Ivanovu, kurš pasaules rangā ieņem 738.vietu, ar 6-1, 6-3.

Otrajā spēlē Anastasija Sevastova, kura pasaules rangā ir 43.vietā, ar 1-6, 2-6 zaudēja Igaunijas pirmajai raketei Anetei Kontaveitai (WTA 22.).

Pasaules dubultspēļu ranga 454.numurs Gulbis un Kārlis Ozoliņš, kurš nav iekļauts dubultspēļu rangā, trešajā mačā ar 7-6 (7:1), 6-4 pārspēja igauņus Vladimiru Ivanovu (ATP 522.) un Jirgenu Zopu (ATP 1419.).

Pēc mača svinīgās atklāšanas ceremonijas Latvijas pirmā rakete Ostapenko (WTA 41.) ceturtajā spēlē ar 3-6, 4-6 zaudēja Kanepi (WTA 99.).

Pasaules ranga 162.rakete Ernests Gulbis pieveica Jirgenu Zopu (ATP 540.) ar 6-3, 6-4.

Pēc pirmās dienas rezultāts bija 3-2 Latvijas labā.

Turnīrā kopā paredzētas 11 spēles - astoņas vienspēles un trīs dubultspēles, no kurām viena būs jauktā dubultspēle. Trešdien aizvadītas piecas spēles, bet ceturtdien būs seši dueļi, no kuriem pēdējais būs jauktā dubultspēle.

Latvijas izlases sastāvā turnīrā ir Aļona Ostapenko (WTA 41.), Anastasija Sevastova (WTA 43.), Ernests Gulbis (ATP 162.) un Kārlis Ozoliņš (ATP 1133., ITF Jun. 6.). Tieši šī četrotne šogad bija Latvijas izlases kodolā Federāciju kausa un Deivisa kausa spēlēs.

Igauniju pārstāv ziemeļu kaimiņu spēcīgākās raketes Anete Kontaveita (WTA 22.), Kaija Kanepi (WTA 99.), Jirgens Zops (ATP 540.) un Vladimirs Ivanovs (ATP. 738.).

Profesionālā tenisa sezona atsāksies augustā, bet līdz tam tenisisti piedalās dažādos paraugturnīros.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports Lasmanis Lozannas komandas sastāvā uzvar 3x3exe seriāla finālturnīrā (VIDEO)

Latvijas 3x3 basketbola spēlētājs Kārlis Pauls Lasmanis svētdien "Lausanne" komandas sastāvā Japānā uzvarēja "3x3exe" seriāla finālposmā.

Sports Eiduka Pasaules kausa sezonu noslēdz ar 27.vietu 20 kilometros brīvajā stilā

Latvijas sportiste Patrīcija Eiduka svētdien Fālunā Pasaules kausa distanču slēpošanā pēdējā posmā ieņēma 27.vietu 20 kilometru distancē brīvajā stilā ar kopēju startu un kopvērtējumā izcīnīja 17.pozīciju, bet savu karjerā otro Lielo kristāla globusu nodrošināja amerikāniete Džesija Diginsa.

Sports Bertāns gūst 16 punktus «Hornets» zaudējumā

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns sestdien savā sezonas rezultatīvākajā spēlē guva 16 punktus, taču ar to nepietika, lai viņa pārstāvētā vienība Šarlotas "Hornets" svinētu uzvaru Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā.

Sports Bertāns gūst trīs punktus «Hornets» uzvarā pār «Grizzlies» (VIDEO)

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns trešdien guva trīs punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Šarlotas "Hornets" komanda izcīnīja uzvaru.

Lasiet arī

Pasaule Moldovas prezidente oktobrī vēlas rīkot referendumu par iestāšanos ES

Moldovas prezidente Maija Sandu pirmdien paziņoja, ka vēlas oktobrī sarīkot referendumu par valsts iestāšanos Eiropas Savienībā (ES), cenšoties saglabāt valsts progresu ceļā uz bloku.

Sabiedrība Paliatīvās aprūpes pakalpojumu dzīvesvietā saņēmuši jau 255 cilvēki

Valsts apmaksātus paliatīvās aprūpes pakalpojumus pacienta dzīvesvietā, kas pieejami no šī gada sākuma, janvārī un februārī saņēmuši 255 cilvēki, ziņo Nacionālajā veselības dienestā (NVD).

Sports Porziņģis atgriežas ar 20 punktiem «Celtics» uzvarā pār «Pistons» (VIDEO)

Pēc piecu maču izlaišanas savainojuma dēļ pirmdien laukumā atgriezās Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis, ar 20 gūtiem punktiem palīdzot Bostonas "Celtics" komandai Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) mačā pieveikt Detroitas "Pistons" vienību.