• Igors,
  • Ingvars,
  • Margots
RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


LFF aicina atļaut futbola čempionātu sākt ne vēlāk kā jūnija vidū

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 12:53, 19.05.2020

Latvijas Futbola federācija (LFF) otrdien ir vērsusies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) un Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC), aicinot atļaut sākt Latvijas čempionātu un atsākt citas sacensības šajā sporta veidā ne vēlāk kā līdz 15.jūnijam.


Avots: LETA

LFF vēstulē pauž nostāju, ka nepieciešama pēc iespējas drīzāka profesionālo komandu atgriešanās pilnvērtīgos treniņos, to laikā sportistiem un sporta darbiniekiem atbilstoši sporta veida specifikai ievērojot distancēšanos, lai sportisti sezonas atsākšanos varētu sagaidīt, tai fiziski un emocionāli sagatavojušies.

LFF uzskata, ka ir nepieciešams atļaut kontakta treniņus. Šādu treniņu atļaušana esot nepieciešama vismaz divas nedēļas pirms datuma, kurā varēs tikt atsāktas sacensības, lai nodrošinātu komandām un spēlētājiem iespēju veikt sagatavošanās posmu. Līdz ar to LFF aicina kontakta treniņu norisi atļaut vēlākais no 1.jūnija.

Federācija paziņojumā uzstāj, ka kopš valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas sākuma esot bijusi "aktīva Latvijas sporta dzīves dalībniece, operatīvi risinot Latvijas futbola jautājumus, saskaņoti apturot visu ar futbolu saistīto pasākumu norisi, izglītojot futbola sabiedrību par pieņemto lēmumu nepieciešamību, organizējot finansiāla atbalsta sniegšanu LFF biedriem un nodrošinot, ka par valstiski sagatavotajām drošības rekomendācijām un noteikumiem ir informēts maksimāli plašs Latvijas futbolā iesaistīto personu loks".

"Tikpat aktīvi esam komunicējuši ar atbildīgajām vietējām un starptautiskajām organizācijām, daloties ar LFF veiktajiem aprēķiniem par krīzes situācijas ietekmi uz futbolu un sportu kopumā, kā arī iesaistoties klubiem un spēlētājiem saistošo rekomendāciju izstrādē," sacījis LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

Pēc Pukinska vārdiem, LFF ceļā uz dažādu aizliegumu mīkstināšanu iestājas par "pārdomātām, nesasteigtām un rūpīgi izdiskutētām darbībām, kā pirmo un vienīgo atskaites punktu ņemot mūsu nācijas fizisko un garīgo veselību".

LFF uzsver, ka vēlas zināt pēc iespējas vairāk par valsts iestāžu skatījumu uz plānveidīgu drošības pasākumu mīkstināšanu un sporta norišu atgriešanos. Pukinsks skaidro, ka izpratne par nākamajiem soļiem, laika termiņiem un ierobežojumiem katrā nākamajā posmā ir būtiska, "lai pēc iespējas efektīvāk atgrieztu sabiedrībai nepieciešamās fiziskās aktivitātes un maksimāli drošos apstākļos - vietējai ekonomikai svarīgo profesionālo futbola sacensību norisi".

Tāpat federācija aicina profesionālajā futbolā pēc iespējas drīzāk atļaut āra sacensības ar līdz 100 cilvēku dalību, bet bez skatītājiem.

Lai nodrošinātu drošu sacensību norisi, LFF apņemas sadarbībā ar SPKC izstrādāt sanitāro protokolu, kas paredzētu konkrētas prasības un normas, kuras būs obligāti jāizpilda jebkuram sacensību dalībniekam. LFF apņemtos nodrošināt šo normu ievērošanas uzraudzību.

Tāpat LFF pauž gatavību, ja tas no pārraugošajiem dienestiem tiks atzīts par nepieciešamu soli, nodrošināt visu virslīgas čempionāta dalībnieku - spēlētāju, treneru, personāla, tiesnešu un citu personu - vienreizēju testēšanu uz Covid-19 pirms čempionāta sākuma.

IZM un SPKC ir iesniegti LFF sagatavotie sanitārā protokola pamatprincipi un pamatojums, kāpēc sacensībās būtu jāatļauj vismaz 100 cilvēku dalība. Šīs personas ir tieši iesaistītas spēlē un tās organizācijā - gan spēlētāji un tiesneši, gan personāls, apsardze, televīzija, datu pārraides speciālisti un citas personas. Uz katru spēli tiek piedāvāts nodrošināt akreditēto personu sarakstu.

Sanitārajā protokolā LFF piedāvā noteikt, ka drošības pasākumi spēļu laikā tiek organizēti pēc stingras akreditācijas un stadiona zonēšanas sistēmas, pirms došanās uz spēli un tās norises vietā visiem dalībniekiem tiek mērīta ķermeņa temperatūra, tiek atcelts pirmsspēles rokasspiediena process un nenotiek spēlētāju pulcēšanās tuneļa zonā.

Savukārt visas organizatoriskās sapulces un masu mediju aktivitātes tiktu veiktas ārpus telpām, ievērojot divu metru distanci. Pirms sacensību sākuma dalībniekiem tiktu organizēts drošības pasākumu seminārs.

Vēlāk LFF aicina atļaut arī starptautiskās sacensības bez skatītājiem un masu pasākumus.

"LFF atrodas regulārā komunikācijā ar saviem starptautiskajiem partneriem UEFA un FIFA, apzinot potenciālos laikus, kad plānots atjaunot starptautisko sacensību norisi. Ar lielu varbūtību ir prognozējams, ka klubu un izlašu sacensības vietēji un starptautiski notiks bez skatītājiem. Apzinoties, ka šis jautājums ir cieši saistīts ar Eiropas un pasaules mērogā ieviestajiem ierobežojumiem, LFF aicina regulāri komunicēt jautājumā par starptautisko pārlidojumu pieejamību un nosacījumiem, gatavojoties iespējamam scenārijam, kurā vasaras izskaņā Latvijas klubiem būs jāstartē Eiropas klubu turnīros, bet rudenī Latvijas valstsvienību gaidīs UEFA Nāciju līgas spēles," teikts federācijas paziņojumā.

LFF, vērtējot pašreizējo situāciju, gatavojas scenārijam, ka šī gada laikā netiks organizēts neviens tās pārraudzībā esošs masu pasākums. Tomēr, lai plānotu pasākumu tālāku norisi, futbola un sporta sabiedrībai ir nepieciešams pēc iespējas drīzāks valstisks signāls, kādā periodā plānot masu pasākumu atsākšanos bez tādiem dalībnieku un skatītāju ierobežojumiem, kas liegtu šādu pasākumu norisi, pie valsts iestādēm vērsusies federācija.

Pēc Pukinska vārdiem, futbolam kā pirmajam Latvijā būtu jāatsāk profesionālu sacensību norise, līdz ar to tas varot kalpot par praktisku piemēru gan citiem sporta veidiem, gan citām organizācijām drošības pasākumu klāsta izplānošanā, realizēšanā un uzraudzībā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sports Rīgā atklās halli ar septiņiem mazā izmēra futbola laukumiem

Šogad 3.septembrī Rīgā tiks atklāta futbola halle "Playoff Arena" ar septiņiem "mini-pitch" jeb mazā izmēra futbola laukumiem, aģentūru LETA informēja halles vadītājs Ilvars Koscinkevičs.

Sports Pagaidu kalendārs: F-1 paziņo astoņu posmu norises vietas

Pirmās formulas (F-1) vadība otrdien publiskojusi pagaidu kalendāru, kas atklāj astoņu posmu norises vietu, vēstīts F-1 mājaslapā.

Sports Nepārspētais bokseris Meivezers apmaksās policista nogalinātā Floida bēres

Nepārspētais amerikāņu bokseris Floids Meivezers nolēmis apmaksāt Džordža Floida bēres, kurš ASV 25.maijā tika nogalināts aizturēšanas laikā, sarunā ar ESPN teica sportista pārstāvis Leonards Elerbe.

Sports Uzbrucējs Kulda karjeru turpinās Tambijeva vadītajā "Metallurg"

Latvijas hokejists Edgars Kulda karjeru nolēmis turpināt Krievijas Augstākās hokeja līgas (VHL) vienībā Novokuzņeckas "Metallurg", kuras stūri pagājušajā nedēļā pārņēma Leonīds Tambijevs, vēstīts kluba mājaslapā.

Lasiet arī

Ekonomika PTAC: Tūrisma kompānijām jāsāk atmaksāt naudu par nenotikušajiem ceļojumiem

Beidzoties ārkārtas apstākļiem, tūrisma kompānijām būtu jāsāk atmaksāt klientiem naudu par nenotikušajiem ceļojumiem, piektdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.

Ekonomika Nacionālajam teātrim piešķirts miljons; tas ļaušot sakārtot algu jautājumu

Valdības piešķirtā papildu nauda Latvijas Nacionālajam teātrim ļaus sakārtot algu jautājumu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina teātra direktors Jānis Vimba.

Sabiedrība Sinoptiķi iepriecina: Piektdiena būs silta un visai saulaina

Piektdien Latvijā pirmo reizi šajā gadā gaiss iesils līdz +20..+24 grādiem, prognozē sinoptiķi.