RU
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lenta
Видео
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Prāvs sportistu pulks atklāj savus sezonas plānus un mērķus

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
BB.LV 10:12, 13.02.2020

Otrdien jau otro gadu „Elektrum” Olimpiskajā centrā norisinājās „Pafbet” rīkotā preses konference, kurā viesi un mediju pārstāvji varēja uzdot sev interesējošus jautājumus „Pafbet” atlētiem.Kā pirmie sadarbību ar „Pafbet” uzsāka pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, sprintere Sindija Bukšua un motokrosists blakusvāģos KasparsStupelis. Laika gaitā atlētu skaits ir audzis – „Pafbet” komandai pievienojušies arī bijušais basketbolists, tagad treneris Kristaps Janičenoks, boksa pārstāvji Kaspars Kambala un Kristaps Zutis, kā arī Reinis Nitišs un „TTT Rīga” basketboliste Kitija Laksa.

„Pēc karjeras noslēguma sākotnēji plānoju vismaz gadu atpūsties un neko nedarīt, taču jau pēc diviem, trīs mēnešiem sāka kaut kas pietrūkt - laikam adrenalīns un vēlme kaut ko darīt, tāpēc arī atvēru savu basketbola skolu, kuru apmeklē jau kupls skaits bērnu. Mēs esam priecīgi, ka vecāki sūta bērnus pie mums, bērni arī ir priecīgi te atrasties, tāpēc prieks ir arī mums. Strādāsim, lai attīstītos,” tā Kristaps Janičenoks, kurš iepriekš centies nokļūt Latvijas basketbola vadības gaiteņos. Pirmajā piegājienā konkursā par vīriešu izlases ģenerālmenedžera amatu viņš palika pirmais aiz strīpas, bet nesen notikušajā Latvijas basketbola savienības kongresā viņa pārstāvētā Anetes Jēkabsones – Žogotas komanda neguva pietiekamu biedru atbalstu. „Es mēģināju jau divas reizes (nonākt vadībā), man pietika,” ar smaidu sejā sacīja Kristaps, kurš gan neizslēdza, ka ar laiku varētu mēģināt atkal.

Savukārt Kitija Laksa pastāstīja par to, kā viņa atgūstas no krustenisko saišu savainojuma un kāpēc nolēma pievienoties Rīgas komandai: „Šis gads man ir smags – nebaidos šī vārda. Atgūstos no traumas un vēl aizvien rehabilitējos. Pievienojos „TTT Rīga” ar augstiem mērķiem – tomēr pārstāvam Latviju Eiropas sieviešu basketbola spēcīgākajā turnīrā Eirolīgā. Atlikušajos mačos mērķis ir kvalificēties FIBA kausa izcīņai, lai varētu pagarināt eirokausu sezonu. Pašai iet kā pa kalniem, jo atlabšanas process ir drīzāk maratons nekā sprints. Savukārt „TTT Rīgai” izvēlējos, jo gribēju būt kopā ar ģimeni, kas iepriekšējos gados nav izdevies tik daudz, jo spēlēju un studēju ASV. Zināju, ka uz vēl vienu gadu tur nevēlos atgriezties. Vienīgā atšķirība, ka tur vispār par neko nebija jādomā, sākot ar medicīnas lietām, beidzot ar treniņu zāli un laikiem. Jebkurā diennaksts laikā tev ir pieejama zāle, kur vari iet trenēties kaut naktī. Rīgā gan ir noteikts grafiks un vēl citas atšķirības. Lai arī bija piedāvājumi no citām Eiropas komandām, nosvēros par labu Rīgai. Te ir arī ārsti un speciālisti, kurus labi pazīstu, un kuriem pilnībā uzticos. Mērķis ir vasarā censties nokļūt WNBA. Redzēsim, kā tas izdosies.”

Sindijai Bukšai bija paredzēts piedalīties pasaules čempionātā telpās Ķīnā, taču tur esošās koronavīrusa epidēmijas dēļ tas pārcelts uz nākamo gadu.

„Tāpēc bija jāmaina visi sezonas plāni, līdz ar ko ir nedaudz zudusi motivācija, jo gatavojos tieši šim notikumam. Nav tā, ka motivācija ir zudusi pavisam, bet noteikti ir nepatīkami, ka PČ telpās nenotiks, jo tur bija iespēja iegūt svarīgus kvalifikācijas punktus par iekļūšanu olimpiādē. Tā dēļ arī sezonu noslēgšu ātrāk nekā plānots. Mans mērķis ir nokļūt olimpiskajās spēlēs. Ceru, ka nākamgad atkal varēšu šeit sēdēt un teikt, ka tas ir piepildījies.”

Ar saviem plāniem un jau paveikto iepazīstināja arī Kristaps Zutis: „Esmu nesen atgriezies Latvijā no pusotra mēneša garastaiboksa treniņu nometnes Taizemē.Pirms kāda laika debitēju arī cīņās pēc MMA noteikumiem, taču neizdevās kā cerēts, jo zaudēju. Tas man dod papildus motivāciju strādāt un kļūt labākam. Es vienmēr pieņemu grūtības un cenšos tās pārvarēt. Noteikti vēlos atgriezties arī MMA, lai pierādītu, ka varu.Tagad gatavojos cīņai ar Danielu Riekstiņu, taču tā diemžēl ir pārcelta, jo Daniels guvis savainojumu. Līdz ar to aizvadīšu cīņu Vācijā 28. martā ar līdz šim vēl neuzvarētu albāņu izcelsmes bokseri, kurš uzvarējis 21 vienā cīņā, pie tam visās ar nokautu, un nav izjutis zaudējumu rūgtumu. Visas viņa cīņa parasti noslēgušās pirmajos trijos raundos, tāpēc man tas ir liels izaicinājums. Uzreiz kā uzzinājām par Riekstiņa traumu, saņēmām piedāvājumu no vāciešiem. Savukārt par pasākumiem, ko rīkosim paši Rīgā, varu atklāt, ka 18. martā būs cīņu šovs, kas norisināsies „Elektrum” Olimpiskajā centrā. Viena no galvenajām cīņām būs ar Kambalas piedalīšanos.”

„Ja basketbolā biju pieradis, ka katru nedēļu kaut kas notiek, tad boksā ir savādāk. Cīņas notiek ar lielākiem intervāliem un atliek tikai šo laiku izmantot pareizi – kārtīgi sagatavoties un būt gatavam cīņai. Šobrīd lielāku uzmanību pievēršam spēka izturībai, svaru zālē notiek nopietns darbs. Pildu vingrinājumus pa vairākiem raundiem līdzīgi ka tas ir krossfitā. Rezultāts ir jūtams. Cenšos gūt mācības no pēdējās cīņas, kurā zaudēju un eju tikai uz priekšu. Būs jāuzvar!”

Tikmēr Zutis piebilda: „Kasparam Kambalam dzīvē vairāk nekas nav jāpierāda. Viss, ko viņš dara, tā ir pievienotā vērtība viņa sporta karjerai. Runājot par viņa nākamo pretinieku, šobrīd notiek aktīvas sarunas un ir palikuši trīs kandidāti. Ja sākotnēji, apskatoties uz viņa reitingu, potenciālie pretinieki ir ar mieru cīņai, tad apskatoties viņu”google” un ieraugot viņa parametrus, daudzu finansiālās prasības uzreiz aug. Protams, bokseris, kuram nav augsts reitings uzreiz piekrīt, bet tāds, kuram ir labāka situācija, tas padomās, jo viņam ir ko zaudēt.”

Savukārt pasaules čempions motokrosā blakusvāģiem Kaspars Stupelis: „Jāteic, ka pauze no sporta izvērtās garāka nekā ierasts. No decembra sākuma esmu sācis gatavoties sezonai, bet daudz sevi meklēju. Nevis motivāciju, bet virzienu, kurā man jāiet. Pēdējo trīs nedēļu gan situācija ir krietni vairāk izkristalizējusies. Jau drīzumā došos uz Nīderlandi, kur aizvadīšu pirmos treniņus uz močiem ar Danielu Viljamsu. Grūti teikt, cik loti viņš ir mainījies, jo vēl neesam daudz laika pavadījuši kopā. Man gribētos domāt, ka viņš ir nolaidies uz zemes, bet pārējo rādīs treniņi, sacīkstes un kopdzīve. Man ir sajūta, ka viņš kā 10-kārtējs, loģiski, vēlas atkal nokļūt virsotnē. Ja viņš patiesi to vēlas, tad viņam noteikti ir jāmainās. Piedalīšos arī Latvijas čempionātā iespēju robežās. Ir cerība, ka pirmo reizi savā 20 gadus ilgajā karjerā man būs iespēja izcīnīt arī Latvijas čempiona godu.”

Edgars Točs: „Gatavošanās jaunajai sezonai rit pilnā sparā. Esam aizvadījuši piecu nedēļu treniņu nometni Ēģiptē. Bija arī interesanti gadījumi, kā piemēram, jau ne pirmo reizi palikām bez tīkla, jo kāds to nolēma „aizņemties”. Bet mēs par to īpaši nepārdzīvojam – kāda ir situācija, tāda tā ir jāpieņem. Jāspēj paņemt labākais no katras situācijas. Guvām morālo rūdījumu, ja tā var teikt. Pagaidām ir neskaidrības par Ķīnas posmiem koronavīrusa dēļ, Singapūrā jau posms ir atcelts. Bet būsim gatavi uz sezonas pirmajām sacensībām Katarā.”

Tikmēr viņa partneris Mārtiņš Pļaviņš papildināja un atbildēja uz jautājumu, kāpēc sportisti vispār izskata iespēju doties uz Ķīnas turnīriem, ņemot vērā situāciju: „Interesanti klausīties, ko Edgars stāstīja, jo es tādās situācijās esmu bijis vairakkārt, tāpēc arī uz to visu skatos citādāk. Bet viss tāpat ritēja pēc plāna, trenējamies cītīgi gan volejbola elementu uzlabošanā, gan fiziskajā sagatavotībā. Esam apmierināti ar notiekošo procesu. Runājot par Ķīnas turnīriem, nav tā, ka par visām varītēm tur gribam braukt. Saprotam, ka OS ceļazīmi esam izcīnījuši un mums nav obligāti piedalīties visos turnīros, tomēr pārāk daudz izlaist arī nedrīkst. Ir jāuzņem ritms un jābūt spēļu praksei. Rēķināmies aizvadīt 75% no visiem turnīriem. Lai sagatavotos PČ jūlijā, sākām strādāt jau no janvāra. Tāpēc arī olimpiskajā gadā neko kardināli nemainām.”

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sports Grūti atteikties no gardiem ēdieniem un aizraujošām sporta pārraidēm

Ikviens no mums dažreiz vēlas atpūsties no darba un ikdienas raizēm. Relaksācija ir nozīmīga dzīves daļa, jo bez tās agrāk vai vēlāk mēs vienkārši “izdegam”. Atpūta katram asociējas ar ko citu – kāds izbauda došanos ceļojumā, cits makšķerē vai nodarbojas ar citiem hobijiem.

Sports Uz pašām sezonas beigām "Dinamo" izcīna otro uzvaru pēc kārtas

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" savā šīs sezonas pēdējā izbraukuma pirmajā mačā "bullīšos" izcīnīja uzvaru, kas komandai bija jau otrais panākums pēc kārtas.

Sports Porziņģis komentējis, ko viņš dara laukumā un kā ir spēlēt kopā ar Dončiču

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Dalasas "Mavericks" zvaigzne Kristaps Porziņģis laukumā cenšas mazināt uzmanību, kas tiek vērsta pret viņa komandas biedru Luku Dončiču, sarunā ar Ziemeļamerikas medijiem teica liepājnieks.

Sports Leģendārais vārtsargs Kasiljass liek punktu futbolista karjerai

Leģendārais spāņu vārtsargs Ikers Kasiljass vairs neatgriezīsies laukumā, paziņojis Portugāles kluba "Porto" prezidents Žorže Nunu Pintu da Kosta.

Lasiet arī

Pasaule Itālijā pirmais koronavīrusa upuris; tūkstošiem cilvēku aicināti palikt mājās

Itālijā ar jauno koronavīrusu "Covid-19" piektdien miris viens cilvēks, kļūstot par pirmo šī vīrusa upuri Eiropā, paziņoja Itālijas veselības ministrs.

Sabiedrība Nav pamata aizliegt - VMD komentē lūšu medības Latvijā

Pērn Vides konsultatīvajā padomē izskanējušais ierosinājumu aizliegt Latvijā lūšu medības nav pamatots un šo dzīvnieku populācija valstī kopumā ir vērtējama kā stabila, aģentūra LETA noskaidroja Valsts meža dienestā (VMD).

Sabiedrība Partija "KPV LV" nolēmusi vērsties tiesā

Partija "KPV LV" nolēmusi vērsties tiesā par Uzņēmuma reģistra (UR) lēmumu nereģistrēt izmaiņas tās valdes sastāvā un grozījumus statūtos, informēja "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens.