Kivlenieks spoži debitē NHL: Ar uzvaru un mača 2.zvaigznes titulu! (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 08:15, 20.01.2020

Latvijas hokeja vārtsargs Matīss Kivlenieks svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) debijas spēlē ielaida tikai vienus vārtus un palīdzēja savai komandai Kolumbusas "Blue Jackets" izcīnīt uzvaru, kā rezultātā viņš tika atzīts par spēles otro zvaigzni.

"Blue Jackets" viesos ar 2:1 (0:1, 0:0, 2:0) uzvarēja Ņujorkas "Rangers", svinot jau piekto panākumu pēc kārtas.

Kivlenieks vārtos aizvadīja visu spēli un tika galā ar 31 no 32 pretinieku metieniem, atvairīdams 96,9% raidījumu.

Viņš kļuva tikai par piekto latviešu vārtsargu, kurš aizvadījis vismaz vienu spēli NHL. Pirms Kivlenieka pasaules spēcīgākajā līgā vārtos stājušies ir arī Artūrs Irbe, Pēteris Skudra, Kristers Gudļevskis un viņa komandas biedrs Elvis Merzļikins.

Kivlenieks vienīgos vārtus ielaida pirmā perioda 19.minūtē, kad Breidijs Šejs "Blue Jackets" aizsardzības zonā pilnībā nepiesegts ieguva ripu, kas atlēca no laukuma apmales, neapturēdams raidot to vārtu augšējā stūrī.

Kolumbusas vienība pēc nesekmīga pirmā perioda izlīdzinājumu panāca noslēdzošās trešdaļas septītajā minūtē, izceļoties Oliveram Bjorkstandam. Uzbrucējs Bjorkstands, kurš svētdien laukumā devās pirmo reizi pēc traumas izdziedēšanas, savai komandai uzvaru izrāva vien 27 sekundes līdz spēles beigām, to izdarot ar spēcīgu metienu no tuvas distances.

Bjorkstands par savu sniegumu tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni, bet Kivlenieks bija otrs labākais šīs spēles hokejists. Latvietis vēlāk arī vienības ģērbtuvē ieguva labākā spēlētāja balvu.

19.janvāris Latvijas hokeja vēstures grāmatās paliks atmiņā ar retu ierakstu, jo vienas sezonas laikā vienā klubā debiju ir piedzīvojuši divi Latvijas vārtsargi. Kivleniekam debijas spēle padevās krietni labāk nekā Merzļikinam, kurš cīņā pret Pitsburgas "Penguins" ielaida septiņus vārtus, tonakt izceļoties arī Teodoram Bļugeram.

Elvis Merzļikins šo spēli izlaida, jo dienu iepriekš viņš ar 41 atvairītu metienu kaldināja "Blue Jackets" uzvaru pār Karolīnas "Hurricanes".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien guva vārtus NHL mačā un palīdzēja Pitsburgas "Penguins" svinēt uzvaru.

"Penguins" mājās ar 4:3 (1:3, 1:0, 2:0) pārspēja Stenlija kausa finālisti Bostonas "Bruins", izcīnot sesto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs.

Bļugers šajā mačā uz ledus pavadīja 17 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja septiņos no 19 iemetieniem, tika pie divām soda minūtēm un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Bļugers, kurš "Latvijas Avīzes" aptaujā tika atzīts par 2019.gada labāko hokejistu, šosezon laukumā devies 49 spēlēs, kurās guvis septiņus vārtus, veicis desmit rezultatīvas piespēles un nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +4.

Nākamo spēli "Blue Jackets" aizvadīs trešdien pret Vinipegas "Jets".

Kolumbusas vienība ar 60 punktiem 50 spēles Austrumu konferencē ierindojas sestajā vietā.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports NBA piešķir diskvalifikācijas spēlētājiem par mēģinājumu uzsākt kautiņu (VIDEO)

Nacionālās basketbola asociācija (NBA) Jūtas "Jazz" aizsargam Krisam Dannam un Hjūstonas "Rockets" pārstāvim Džabari Smitam par mēģinājumu uzsākt kautiņu piešķīra attiecīgi divu un vienas spēles diskvalifikāciju.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Lasiet arī

Kriminālziņas Policija Lieldienu brīvdienās pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību

Valsts policija Lieldienu brīvdienās, no piektdienas līdz pirmdienai, 1.aprīlim, pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību un arī drošību uz autoceļiem, aģentūra LETA uzzināja policijā.

Ekonomika Nedariet to! «Swedbank» brīdina savus klientus

"Swedbank" brīdina nedot maksājumu kartes un to PIN kodus svešiem cilvēkiem.

Ekonomika Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pārsvarā pieaug

Akciju cenas ASV un Eiropas biržās ceturtdien pārsvarā pieauga pirms Lieldienu brīvdienām.

Sports Latvijas sieviešu hokeja izlase pārbaudes spēlē tiksies ar Poliju

Latvijas sieviešu hokeja izlase šodien Rīgā aizvadīs pārbaudes spēli ar Polijas valstsvienību.