Martins Dukurs Īglsas trasē trimfē jau desmito reizi pēc kārtas

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 17:16, 17.01.2020

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien Austrijā izcīnīja uzvaru Pasaules kausa (PK) piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

M.Dukurs šajās sacensībās startēja ar iepriekšējās sezonās vairākkārt piemērīto Pasaules kausa kopvērtējuma dzelteno kreklu. Pirmajā braucienā viņš startā sasniedza ceturto ātrāko starta laiku, bet finišēja kā līderis. Otrajā braucienā M.Dukurs startā uzrādīja otro ātrāko laiku un brauciena turpinājumā kļūdas nepieļāva, kā rezultātā viņš izcīnīja desmito uzvaru Īglsas trasē.

Otro vietu izcīnīja dienvidkorejietis Sunbins Juns, kurš divu braucienu summā uzvarētājam zaudēja 0,42 sekundes. Bronzu ieguva Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas, kurš bija par 0,44 sekundēm lēnāks par latvieti. Tretjakovam cīņā par zelta godalgu patraucēja kļūdas otrajā braucienā.

Tomass Dukurs pirmajā braucienā uzrādīja 12.ātrāko starta laiku, bet trasē, neraugoties uz dažām nelielām kļūdām, pozīcijas izdevās uzlabot, finišējot desmitajā vietā. Otrajā braucienā viņš startā bija desmitais ātrākais, bet braucienu veica ar 11.ātrāko laiku, divu braucienu summā izcīnot 12.pozīciju.

Uzreiz aiz goda pjedestāla bija Lielbritānijas sportists Markuss Vaiats, tālāk sekoja dienvidkorejietis Kim Jiso un vēl viens Lielbritānijas skeletonists Kreigs Tompsons.

Zīmīgi, ka pirmajā sešiniekā nebija neviens no Vācijas sportistiem. Visaugstāko vietu no šīs valsts skeletonistiem izcīnīja Fēlikss Kaizingers, kurš ierindojās dalītā septītajā vietā.

Jau ziņots, ka pirmajos divos posmos, kas abi notika ASV trasē Leikplesidā, M.Dukurs izcīnīja otro vietu, sacensībās Vācijas trasē Vinterbergā viņš ierindojās ceturtajā vietā, bet iepriekšējā nedēļā Laplaņas trasē Francijā atkal bija otrais. Tikmēr T.Dukurs finišēja attiecīgi sestajā, piektajā un divreiz desmitajā pozīcijā. Pēc sezonas ievada, kad uzvaru posmā secīgi svinēja trīs sportisti - vācietis Aksels Jungks, krievs Aleksandrs Tretjakovs un dienvidkorejietis Sunbins Juns -, par pirmo divkārtējo uzvarētāju šosezon Laplaņā kļuva Tretjakovs.

Sacensības Insbrukā Īglsas trasē M.Dukuram parasti bijušas veiksmīgas. Šeit viņš 2016.gadā ceturto reizi kļuva par pasaules čempionu, šeit 2010.gadā izcīnīja savu pirmo un iepriekšējā sezonā - savu desmito Eiropas čempiona titulu, četras reizes karjerā par spēcīgāko Eiropas skeletonistu kļūstot tieši Insbrukā. Tāpat M.Dukuram Īglsā pieder trases rekords, kas sasniegts 2017.gada februārī.

T.Dukurs, kuram nav tik liela trumpja starta metros kā brālim, šajā trasē Eiropas meistarsacīkšu bronzas medaļu izcīnījis 2013.gadā. Divos iepriekšējos gados Eiropas čempionātā Tomass ieņēma attiecīgi piekto un ceturto vietu.

Pagājušogad otrais Pasaules kausa vērtējumā posmā bija Juns, trešais - Jungs, ceturtais - Tretjakovs.

Iepriekšējā sezonā Pasaules kausa kopvērtējumā Martins Dukurs finišēja trešajā, bet Tomass Dukurs - septītajā vietā. Gan pasaules čempionātā Kanādas trasē Vistlerā, gan Eiropas meistarsacīkstēs Īglsas trasē Austrijā Martins Dukurs uzvarēja, kļūstot par seškārtēju pasaules un desmitkārtēju Eiropas čempionu. Tomass Dukurs ieņēma attiecīgi piekto un ceturto vietu.

Abiem brāļiem sezonas galvenās sacensības būs Eiropas čempionāts Siguldā un pasaules čempionāts Altenbergas trasē, kurā latvieši siltā laikā aizvadīja treniņus pirms sezonas.

Kā LETA jau ziņoja, lielākās izmaiņas vairumam skeletonistu nācās veikt pēc jauno noteikumu stāšanās spēkā, kas paredz, ka sportists kopā ar kamanām nedrīkst svērt vairāk par 120 kilogramiem. Tādējādi Tomasam nācās nomest ķermeņa kilogramus, kā arī uzlabot savu braucamo.

Pēc šī posma Pasaules kausa sezona janvārī turpināsies ar mačiem Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri Vecā kontinenta godalgas sadalīja jau Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports Par pasaules čempionēm hokejā sievietēm kļuva Kanādas valstsvienība (VIDEO)

Par pasaules čempionēm hokejā sievietēm svētdien kļuva Kanādas valstsvienība, kas elites divīzijas turnīra finālā papildlaikā ar 6:5 (1:1, 2:2, 2:2, 1:0) pārspēja mājinieci ASV komandu.

Sports Porziņģis nespēlēs NBA pamatturnīra pēdējā mačā

Latvijas basketbolistam Kristapam Porziņgim svētdien Bostonas "Celtics" pēdējā Nacionālās baskebola asociācijas (NBA) pamatturnīra mačā tik dota atpūta un viņš laukumā nedosies.

Sports Latvijas 3x3 basketbola izlase šodien cīnīsies par olimpisko spēļu ceļazīmi

Latvijas 3x3 vīriešu basketbola izlase ar Agni Čavaru, Franci Gustavu Lāci, Nauri Miezi un Zigmāru Raimo ierindā šodien Honkongā pirmā Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra pusfinālā tiksies ar Nīderlandi.

Sports Balinskis un «Panthers» papildlaikā pārspēj Girgensona «Sabres»

Latvijas aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Floridas "Panthers" sestdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā tika pie panākuma papildlaikā, kamēr citā spēlē uzvaru svinēja arī Teodora Bļugera un Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras "Canucks".

Lasiet arī

Veselība Eksperts dalās ar trikiem pusaudžu ādas kopšanai (+VIDEO)

Problēmzonas var apstrādāt bez īpašām izmaksām.

Pasaule Krievijā nogāzies bumbvedējs Tu-22M3

Krievijā Stavropoles novadā nogāzies Krievijas bruņoto spēku bumbvedējs Tu-22M3, piektdien pavēstīja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Ekonomika Ventspils brīvosta ir atbrīvota no piesārņojuma (+VIDEO)

Pārstrādei tika nogādāts 171 kubikmetrs šķidro bīstamo atkritumu.