No trīs vārtiem divus "Penguins" gūst no Bļugera piespēlēm un uzvar (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 10:58, 05.01.2020

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers sestdien atzīmējās ar divām rezultatīvām piespēlēm Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē, palīdzēdams Pitsburgas "Penguins" komandai svinēt uzvaru.

Pitsburgas hokejisti viesos ar rezultātu 3:2 (1:1, 0:1, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Monreālas "Canadiens".

Mājiniekus devītajā minūtē vadībā izvirzīja Arturi Lehtonens, bet nepilnu minūti vēlāk Zeks Estons-Rīss pēc Bļugera piespēles nonāca viens pret pretinieku vārtsargu, panākdams 1:1. Otrā perioda ceturtajā minūtē Lehtonens atguva vadību, taču trešās trešdaļas sestajā minūtē Braiens Rasts panāca izlīdzinājumu.

Spēles turpinājās pagarinājumā, kura otrajā minūtē Bļugers meta no pārdesmit centimetriem un pirmais pie atlēkušās ripas bija Brendons Tenevs, kurš pielika punktu mačam.

"Canadiens" centra uzbrucējs Filips Danolts gan pēc spēles pauda neapmierinātību, uzskatot, ka Bļugers traucējis vārtsargu Koriju Praisu.

"Domāju, ka tur bija kontakts un Bļugers traucēja vārtsargam, bet gala lēmumu pieņem tiesnesis. Īsti nesaprotu tos visus atšķirīgos noteikumus. Tas ir nepatīkami, jo gribam, lai noteikumi ir skaidrāk saprotami," pikts bija "Canadiens" hokejists.

Bļugers šajā duelī uz ledus pavadīja 19 minūtes un 51 sekundi, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus, uzvarēja četros no 12 iemetieniem un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Bļugers, kurš "Latvijas Avīzes" rīkotāja aptaujā tika atzīts par 2019.gada Latvijas labāko hokejistu, šajā sezonā 41 spēlē guvis piecus vārtus, veicis astoņas rezultatīvas piespēles un ticis pie pozitīvas lietderības +1.

Tikmēr otro uzvaru pēc kārtas svinēja uzbrucējs Zemgus Girgensons, kura pārstāvētā Bufalo "Sabres" savā laukumā ar 3:2 (1:0, 2:0, 0:2) pārspēja Floridas "Panthers".

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 16 minūtes un 50 sekundes, precīzi divas minūtes aizvadot laukumā mazākumā. Viņš reizi meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, reizi atdeva ripu pretiniekam un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Viņš šajā sezonā 43 dueļos guvis sešus vārtu, četras reizes rezultatīvi asistējis un iekrājis pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tikmēr vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā "Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) piekāpās Sanhosē "Sharks", pārtraucot 12 punktu spēļu sēriju. Abus vārtus mājinieku labā guva Zeks Verenskis.

Merzļikins šajā duelī atvairīja 25 no 28 pretinieku mestajām ripām. Viņš savā NHL debijas sezonā laukumā devies 13 spēlēs, kurās izcīnījis divas uzvaras, vidēji ielaidis 2,94 ripas un atvairījis 90,4% metienu.

"Blue Jackets" rezervē jau trešo spēli pēc kārtas bija otrs Latvijas vārtsargs Matīss Kivlenieks, kurš NHL vēl nav debitējis.

Tāpat savā otrajā NHL sezonas spēlē zaudējumu cieta uzbrucējs Rūdolfs Balcers, kura pārstāvētā Otavas "Senators" mājās ar 3:5 (0:0, 3:2, 0:3) atzina Tampabejas "Lightning" pārākumu.

Balcers desmit minūtēs un 25 sekundēs vienu reizi meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, zaudēja vienu ripu, pārtvēra vienu piespēli un iekrāja pozitīvu lietderību +1. Viņš divos mačos ar punktiem nav atzīmējies.

Visas četras Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas cīnās Austrumu konferencē. "Penguins" ar 55 punktiem 41 spēlē ir ceturtā, "Blue Jackets" ar 46 punktiem 42 cīņās ieņem desmito vietu, "Sabres" ar 45 punktiem 43 dueļos ir pozīciju zemāk, bet "Senators" ar 37 punktiem 42 mačos ir 14.vietā starp 16 komandām.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.