Latvijas florbolistes tiek pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 15:12, 11.12.2019

Latvijas sieviešu florbola izlase trešdien Šveices pilsētā Neišatelē nodrošināja vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā, kurā cīnīsies ar spēcīgo Šveici.

Latvietes astotdaļfināla cīņā ar 6:4 (1:2, 3:1, 2:1) pārspēja Norvēģiju, 12. pasaules čempionātu pēc kārtas iekļūstot labāko astotniekā.

Ceturtdien ceturtdaļfinālā Latvijai plkst.20 stāsies pretī Šveice, kas labāko četriniekā iekļuvusi visos 11 aizvadītajos čempionātos un iepriekšējās trīs meistarsacīkstēs tika pie bronzas godalgām.

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju tika atzīta Jūlija Rozīte, kura šajā duelī atzīmējās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Spēles 14.minūtē latvietes vadībā izvirzīja Jūlija Rozīte, kura palika nepieskatīta pretinieču vārtu priekšā. Trīs minūtes pirms pirmā perioda beigām Hildeguna Holma ātru pretuzbrukumu noslēdza ar rezultāta izlīdzināšanu, bet pusotru minūti vēlāk Rīke Ingebrigtsli Hansena ar negaidītu metienu panāca jau 2:1 Norvēģijas izlases labā.

Otrajā periodā līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida nepilnas deviņas minūtes līdz Simona Grāpēna ar metienu no tuvas distances izlīdzināja rezultātu. Trīs minūtes vēlāk, norvēģietēm spēlējot vairākumā, bumbiņu savos vārtos ievirzīja Džeina Eglīte.

Tiesa, nepagāja ne minūte un latvietes izlīdzināja rezultātu. Pretinieču vārtsardzes skatu aizsedzot Laurai Gaugerei, bumbiņu tīklā raidīja Grāpēna. Vēl pēc pāris minūtēm latvietes jau bija vadībā, jo pretiniecēm lika kapitulēt Elizabete Pavlovska, kura meta precīzi no vidējas distances.

Trešajā periodā latvietēm līdz pirmajiem vārtiem bija jāgaida vien 19 sekundes, jau 5:3 panākot Grāpēnai, kura veiksmīgi nocīnījās vārtu priekšā. Divas minūtes vēlāk vēl vienu bumbiņu Norvēģijas izlases vārtos ieraidīja Gaugere. Perioda devītajā minūtē Hansena pēc individuāla reida ar spēcīgu metienu vienus vārtus atguva.

Jau ziņots, ka pirmajā Latvija apakšgrupā ar 2:14 zaudēja Čehijai, ar 5:7 atzina Slovākijas pārākumu un ar 1:16 kapitulēja Zviedrijai. Latvietes B apakšgrupā palika pēdējās.

Tikmēr Norvēģija uzvarēja C apakšgrupā, kur pieveica Igauniju (7:4), Dāniju (5:4) un Japānu (2:1).

Pēc apakšgrupu sacensībām ceturtdaļfinālam uzreiz kvalificējās A un B grupu divas labākās komandas, savukārt šo grupu trešo un ceturto vietu ieguvējām jāaizvada vēl viens mačs, kurā par vietu labāko astoņniekā jātiekas ar C vai D apakšgrupas divām labākajām izlasēm.

Valstsvienības sastāvā iekļautas divas vārtsardzes, piecas aizsardzības spēlētājas un 13 uzbrucējas. Vislielākā spēlētāju pārstāvniecība ir no Kocēnu kluba "Rubene" - septiņas florbolistes. Četras spēlētājas pārstāv klubu "Ķekava", trīs - "Ķekavas Bulldogs", bet pa vienai - pirmās līgas komandas "NND" (Rīga) un "Lekrings" (Cēsis). Vēl četras kandidātes ikdienā spēlē ārzemju klubos - Lauma Višņevska - Zviedrijā, Evelīna Garbare - Šveicē, Anna Ankudinova un Elizabete Pavlovska - Somijā.

Latvijas izlase pasaules reitingā šobrīd ieņem augsto piekto vietu, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, valstsvienība izcīnīja sesto vietu. Latvietes piedalījušās visos 11 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, nekad nefinišējot zemāk par septīto vietu. 2007.gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieguva pat augsto ceturto vietu, kas ir dalīts visu laiku labākais sasniegums starp visu sporta spēļu Latvijas pieaugušo izlasēm.

Galvenajam trenerim Jurijam Fedulovam palīdzē treneris Jānis Inģists, vārtsargu treneris Valērijs Bodnieks un fiziskās sagatavotības trenere Gundega Immere.

Čempionāts Šveices pilsētā Neišatelē norisināsies līdz svētdienai.

Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionātam:

vārtsardzes: Lauma Višņevska ("Falun", Zviedrija), Kristīne Kirilova ("Ķekava");

aizsardzes: Elizabete Pavlovska ("Rankat Ankat", Somija), Samanta Bērziņa ("Rubene"), Laura Gaugere ("Rubene"), Madara Adamane ("Rubene"), Kristiāna Grāvīte ("Ķekavas Bulldogs");

uzbrucējas: Evelīna Garbare ("Wizards Bern Burgdorf", Šveice), Anna Ankudinova ("Rankat Ankat", Somija), Simona Grāpēna ("Rubene"), Jūlija Rozīte ("Rubene"), Klinta Mārtiņjēkaba ("Ķekava"), Elīza Elizabete Bērziņa ("Ķekava"), Paula Matisone ("Rubene"), Paula Metāla ("Ķekava"), Māra Stapkēviča ("NND"), Līga Vancāne ("Ķekavas Bulldogs"), Džeina Eglīte ("Lekrings"), Inga Ametere ("Ķekavas Bulldogs") un Lība Daija Mikova ("Rubene").

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports NBA piešķir diskvalifikācijas spēlētājiem par mēģinājumu uzsākt kautiņu (VIDEO)

Nacionālās basketbola asociācija (NBA) Jūtas "Jazz" aizsargam Krisam Dannam un Hjūstonas "Rockets" pārstāvim Džabari Smitam par mēģinājumu uzsākt kautiņu piešķīra attiecīgi divu un vienas spēles diskvalifikāciju.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Lasiet arī

Kriminālziņas Policija Lieldienu brīvdienās pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību

Valsts policija Lieldienu brīvdienās, no piektdienas līdz pirmdienai, 1.aprīlim, pastiprināti uzraudzīs sabiedrisko kārtību un arī drošību uz autoceļiem, aģentūra LETA uzzināja policijā.

Ekonomika Nedariet to! «Swedbank» brīdina savus klientus

"Swedbank" brīdina nedot maksājumu kartes un to PIN kodus svešiem cilvēkiem.

Ekonomika Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pārsvarā pieaug

Akciju cenas ASV un Eiropas biržās ceturtdien pārsvarā pieauga pirms Lieldienu brīvdienām.

Sports Latvijas sieviešu hokeja izlase pārbaudes spēlē tiksies ar Poliju

Latvijas sieviešu hokeja izlase šodien Rīgā aizvadīs pārbaudes spēli ar Polijas valstsvienību.