Bertānam NBA deviņi punkti; latviešiem uzvaras

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 10:26, 05.11.2019

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē izcēlās ar deviņiem punktiem, palīdzot savai komandai Vašingtonas "Wizards" izcīnīt otro uzvaru šosezon.

"Wizards" savā laukumā ar rezultātu 115:99 (31:30, 32:31, 30:17, 22:21) uzvarēja Detroitas "Pistons".

Bertāns laukumā pavadīja 22 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā iekrāja deviņus punktus at tālmetieniem, realizējot trīs no sešiem trīspunktu metieniem, kā arī garām metot vienīgo divpunktu metienu.

Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, viens bloķēts metiens un pārtverta bumba. Bertāns četras reizes pārkāpa noteikumus un divreiz tika nobloķēts, bet spēli beidza ar +/- rādītāju septiņi.

Daudzpusīgs sniegums Bredlijam Bītam, kurš bez 22 punktiem sakrāja arī piecas atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles, bet "double-double" tika Trojam Braunam junioram - 14 punkti un desmit atlēkušās bumbas.

Tikmēr pretējā laukuma pusē ar 24 punktiem un piecām piespēlēm izcēlās Lūks Kenards, kamēr Andrē Dramonds pievienoja "double-double" - 15 punktus un 24 atlēkušās bumbas.

"Wizards" jau otrās ceturtdaļas vidū panāca vairāk nekā 15 punktu pārsvaru, taču viesi gandrīz atspēlējās. Otrajam mājinieku izrāvienam otrā puslaika sākumā Detroitas basketbolisti vairs nespēja turēt līdzi.

Uzvaru izcīnīja arī Rodiona Kuruca pārstāvētais Bruklinas "Nets", kas savā laukumā ar rezultātu 135:125 (33:27, 34:23, 37:48, 31:27) uzvarēja Ņūorleānas "Pelicans".

Kurucs laukumā pavadītajās septiņās minūtēs un piecās sekundēs punktus neguva, garām metot vienīgo divpunktu metienu. Viņa kontā arī divas atlēkušās bumbas un viena pārtverta bumba, ka arī +/- rādītājs divi.

Tikai vienreiz spēlē minimālā vadībā pašā pirmās ceturtdaļas sākumā vadībā pabija viesi. Vēlāk tikai divreiz viņiem izdevās panākt neizšķirtu rezultātu, pēdējoreiz - otrās ceturtdaļas vidū. Pirmā un otrā puslaika mijā mājinieki panāca pat 20 punktu pārsvaru, tomēr cīņas beigās intriga tika atjaunota, un lielāku pārsvaru mājinieki ieguva vien cīņas pēdējās sekundēs.

"Wizards" ar diviem panākumiem sešās spēlēs Austrumu konferencē ieņem 13.vietu 15 komandu vidū, bet "Nets" ar trim panākumiem septiņos mačos ir astotie. Nākamā spēle Vašingtonas klubam paredzēta ceturtdien pret Indianas "Pacers", bet "Nets" sestdien tiksies ar Portlendas "Trail Blazers".

2018./19.gada sezonā par čempioniem kļuva "Raptors" basketbolisti, kas finālsērijā ar 4-2 pārspēja "Warriors" vienību.