Ostapenko uzvar Luksemburgas turnīra favorīti un sasniedz ceturtdaļfinālu

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 20:22, 17.10.2019

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko ceturtdien Luksemburgas WTA "International" turnīra otrajā kārtā ar rezultātu 4-6, 6-2, 6-2 pārspēja turnīra pirmo raketi Elīzi Mertensu.

Ostapenko WTA rangā atrodama 63.vietā un šajā turnīrā piedalās ar rīkotāju īpašo ielūgumu, bet viņas pretiniece ir 19.pozīcijā.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnījusi 60 WTA ranga punktus.

Ostapenko nākamajā duelī tiksies ar kvalifikācijas turnīra barjeru pārvarējušās Vācijas tenisistes Antonijas Lotneres un viņas tautietes Andreas Petkovičas pāra uzvarētāju.

Latvijas tenisiste šajā mačā pieļāva 14 dubultkļūdas, no kurām desmit bija pirmajā setā.

Ostapenko maču iesāka ar četrām atspēlētām breikbumbām, bet ceturtajā geimā, uzvarot pie pretinieces serves, panāca 3-1. Tiesa, septītajā un devītajā geimā viņa tomēr zaudēja servi, kas vēlāk Mertensai ļāva uzvarēt ar 6-4.

Spītējot diviem medicīniskajiem pārtraukumiem, Latvijas tenisiste otro setu iesāka ar uzvarētiem trim geimiem pēc kārtas. Tāpat viņa krietni uzlaboja savu servi un atņēma pretiniecei arī seta pēdējās divas serves, panākdama 6-2.

Tāpat pretiniece tika nobreikota arī trešā seta otrajā breikā, kas ļāva panākt jau 3-0. Pēc tam, kad trešajā geimā Ostapenko atspēlēja vienu breikbumbu, abas tenisistes servēja stabili līdz astotajam geimam, kad Ostapenko vēlreiz lauza servi un pielika punktu mačam.

Abas tenisistes iepriekš savā starpā nebija spēlējušas.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā Ostapenko ar rezultātu 7-5, 7-6 (7:3) uzvarēja 17 gadus veco amerikānieti Ketrīnu Maknelliju.

Ostapenko svētdien Lincā WTA "Intnernational" sacensībās spēlēja savā sezonas pirmajā finālā, kurā gan cieta zaudējumu daudzsološajai amerikānietei Koko Gofai. Šosezon 2017.gada "French Open" čempiones bilance ir 24 uzvaras un 27 zaudējumi, Latvijas tenisistei līdz Lincas turnīram aizvadot neveiksmīgu sezonu.

Jau ziņots, ka Lincā Ostapenko treneru kolektīvam pievienojusies slavenā Francijas tenisiste Mariona Bartoli, kura 2013.gadā triumfēja Vimbldonas čempionātā, bet rangā savulaik iekļuva pirmajā desmitniekā.

Tikmēr Mertensa iepriekšējās sacensības aizvadīja septembra beigās Pekinas "Premier Mandatory" turnīrā, kur pārvarēja vienu kārtu. Viņa šosezon izcīnījusi 33 uzvaras un cietusi 26 zaudējumus.

Beļģijas sportiste šogad izcīnījusi vienu titulu, februārī uzvarot Dohas "Premier" sērijas turnīrā uz cietā seguma.

Ostapenko Luksemburgā iepriekš nav spēlējusi, bet viņas pretiniecei no trim startiem sekmīgākais padevās 2017.gadā, kad viņa iekļuva pusfinālā.

Turnīrs Luksemburgā notiek uz cietā seguma.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports NBA piešķir diskvalifikācijas spēlētājiem par mēģinājumu uzsākt kautiņu (VIDEO)

Nacionālās basketbola asociācija (NBA) Jūtas "Jazz" aizsargam Krisam Dannam un Hjūstonas "Rockets" pārstāvim Džabari Smitam par mēģinājumu uzsākt kautiņu piešķīra attiecīgi divu un vienas spēles diskvalifikāciju.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.