Pilnīga sakāve: Latvijas futbola izlase kapitulē Slovēnijai (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 00:07, 11.06.2019

Latvijas futbola izlase pirmdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē Daugavas stadionā ar 0:5 (0:4) kapitulēja Slovēnijai, ciešot smagāko zaudējumu pēdējo gadu laikā.

Latvijas izlase pie uzvaras nav tikusi jau 12 spēles pēc kārtas jeb kopš pagājušā gada 2.jūnija.

Savukārt oficiālos turnīros vienība iepriekšējo panākumu guva 2017.gada 10.oktobrī Pasaules kausa kvalifikācijā pret Andoru.

Latvijas valstsvienībā šajā mačā debitēja 19 gadus vecais pussargs Daniels Ontužāns, kurš uzaudzis Vācijā un pārstāvēja šīs valsts jaunatnes izlases.

Slovēnijas izlases labā pa diviem vārtiem guva Domens Črnigojs un Josips Iličičs, bet vienu reizi precīzs bija Miha Zajcs.

Slovēņi jau spēles pirmajās minūtēs apliecināja favorītu statusu, saimniekojot Latvijas izlases laukuma pusē un piespiežot mājiniekus pie sava soda laukuma. Pirmo reizi kaut uz brīdi pretinieku laukuma pusē izdevās noturēties 12.minūtē, taču bumba ātri tika zaudēta. Tikmēr otrā laukuma galā spēles 14.minūtē Josips Iličičs pēc soda sitiena norībināja Latvijas izlases vārtu pārliktni.

Jau spēles 16.minūtē dueli nevarēja turpināt aizsargs Vitālijs Maksimenko, kura vietā mačā iesaistījās Vitālijs Jagodinskis. Nākamā bīstamā epizode pie Latvijas izlases vārtiem bija 20.minūtē, kad no 11 metriem pāri taisnstūrim sita Miha Zajcs. Pāris minūtes vēlāk pirmo reizi spēlē iesaistījās Jans Oblaks, tiesa, pēc tam sekoja ātrs pretuzbrukums uz Latvijas izlases vārtiem, kas noslēdzās ar bumbas triekšanu tīklā. Slovēņi Latvijas izlases soda laukumā izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, Domenam Črnigojam 24.minūtē panākot 1:0.

Pēc pāris minūtēm viesi dubultoja savu pārsvaru, vēlreiz brīvi ieejot soda laukumā. Latvijas futbolisti kļūdījās aizsardzībā, ko izmantoja Črnigojs, kurš bez bumbas apstādināšanas trieca to vārtos. Pretinieki neapstājās un 28.minūtē Latvija saņēma nākamo triecienu — pēc Kristera Tobera pārkāpuma soda laukumā ciemiņi nopelnīja 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Iličičs.

Turpinājumā spēles ritējums nedaudz mitējās, Latvijai bīstamāko situāciju pie pretinieku vārtiem radot 42.minūtē, kad pēc Oļega Laizāna piespēles ar galvu pāri vārtiem sita Kaspars Dubra. Pāris minūtes vēlāk jau otrā laukuma galā slovēņi pēc ilgas izspēles panāca 4:0, savus otros vārtus gūstot Iličičam. Puslaika kompensācijas laikā Latvijai bija labākā iespēja spēles pirmajā daļā, taču Mārcis Ošs nedaudz sita garām pretinieku vārtiem.

Jau otrā puslaika trešajā minūtē bumbu Latvijas izlases vārtos ieraidīja arī Zajcs, kurš bija precīzs no dažiem metriem. Pēc tam otrā laukuma galā pēc Vladmira Kameša sitiena reto reizi spēlē vajadzēja iesaistīties Oblakam. Tāpat ar salīdzinoši bīstamu raidījumu atzīmējās Laizāns, kurš 57.minūtē izpildīja tālu un precīzu soda sitienu.

Puslaika otrajā pusē krietni mazinājās pretinieku spiediens, kā rezultātā Latvijai arvien biežāk izdevās bumbu nogādāt līdz pretinieku soda laukumam. Spēles 78.minūtē uz maiņu devās Ontužāns, kurš līdz ar to piedzīvoja debiju Latvijas izlasē. Mačs turpinājās mierīgā gaitā, slovēņiem kompensācijas laikā vēl vienu reizi apdraudot Latvijas izlases vārtus, bet Laizānam atkal no tālienes pārbaudot Oblaka modrību.

Vēl G apakšgrupā Polija savā laukumā ar 4:0 (1:0) sagrāva Izraēlu.

Tāpat pārliecinošu uzvaru svinēja Austrija, kas viesos ar 4:1 (1:1) guva virsroku pār Ziemeļmaķedoniju.

G apakšgrupā pēc četrām spēlēm ar 12 punktiem vadībā ir Polija, tālāk ar septiņiem punktiem ir Izraēla, sešus punktus iekrājusi Austrija, pieci punkti ir Slovēnijai, četrus punktus guvusi Ziemeļmaķedonija, bet Latvija ir bešā.

Iepriekšējo reizi Latvija piecus vārtus vienā spēlē ielaida 2017.gada martā, kad viesos ar 0:5 kapitulēja Gruzijai.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports Bļugers palīdz «Canucks» uzsākt Stenlija kausa izcīņu ar uzvaru (VIDEO)

Ar rezultatīvu piespēli svētdien Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas pirmajā mačā izcēlās latviešu uzbrucējs Teodors Bļugers, palīdzot Vankūveras "Canucks" izcīnīt uzvaru pār Nešvilas "Predators".

Sports Ostapenko WTA rangā saglabā desmito pozīciju

Latvijas pirmā rakete Aļona Ostapenko jaunajā Sieviešu tenisa asociācijas (WTA) rangā saglabā desmito vietu, bet Darja Semeņistaja palikusi 113.vietā.

Sports Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas sāk Stenlija kausa izcīņu

Svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās spēles aizvadīs aizsarga Uvja Balinska pārstāvētā Floridas "Panthers" un uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks".

Sports Porziņģis ar favorīti «Celtics» sāk NBA izslēgšanas turnīru

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis un Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) šīs sezonas pamatturnīra uzvarētāja Bostonas "Celtics" svētdien sāks izslēgšanas turnīru, pirmajā kārtā tiekoties ar Maiami "Heat".

Lasiet arī

Sports Kozlovskis apbalvojis profesionālos sportistus par sasniegumiem

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) šodien pasniedza Iekšlietu ministrijas (IeM) Pateicības IeM veselības un sporta centra Sporta nodaļas profesionālajiem sportistiem par sasniegumiem Pasaules čempionātos 2023. un 2024.gadā, VS.LV informēja IeM.

Pasaule Nogāzušies Mulenrūžas vējdzirnavu spārni

Parīzē naktī uz ceturtdienu nogāzušies Mulenrūžas vējdzirnavu spārni, par laimi, nevienu cilvēku neievainojot, paziņojis Francijas galvaspilsētas ugunsdzēsības dienests.

Pasaule Vācijas brigādes izvietošana Lietuvā izmaksās 11 miljardus eiro

Vācijas karavīru brigādes izvietošana izmaksās aptuveni 11 miljardus eiro, Bundestāga Aizsardzības komisijas sēdē atklāja Vācijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis.