«Liverpool» futbolisti triumfē UEFA Čempionu līgā (spēles video-apskats)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 11:50, 02.06.2019

Anglijas futbola klubs «Liverpool» sestdien Spānijas galvaspilsētā Madridē izcīnīja UEFA Čempionu līgas trofeju.

Finālā «Liverpool» ar 2:0 (1:0) pieveica citu Anglijas klubu Totenhemas «Hotspur», kam tā bija debija UEFA Čempionu līgas finālā.

«Liverpool» par labāko klubu Eiropā kļuvis sesto reizi vēsturē. Iepriekš tas bija izdevies 1977., 1978., 1981., 1984. un 2005.gadā.

«Liverpool» sastāvā vārtus sestdienas mačā guva Mohameds Salāhs un Divoks Origi.
Pirmā puslaika beigās spēle kļuva aktīvāka, tomēr lielajā pārtraukumā joprojām ar minimālu vadību devās «Liverpool».

Otrais puslaiks iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet bumbas kontrole joprojām piederēja «Hotspur» futbolistiem. Pirmajās minūtēs vārtu gūšanas iespēju gan nebija, taču tuvāk vārtu guvumam atkal bija «Liverpool», kad 69.minūtē bīstamu sitienu no vārtu priekšas izpildīja nesen uz maiņu nākušais Džeimss Milners. Pēc šādas epizodes spēle kļuva atklātāka, turklāt iedzinēju lomā esošie «Hotspur» izdarīja arvien lielāku spiedienu uz pretinieku vārtiem.

Londonas klubs centās iekarot vārtus, tomēr lieliski spēlēja «Liverpool» aizsardzība ar Virdžilu van Dijku priekšgalā. Tiesa, 80.minūtē divas reizes pēc kārtas Liverpūles komandu no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Alisons — ļoti spēcīgu sitienu izpildīja Honmiņs Sons, bet pēc viņa vārtus no tuvākas distances centās iekarot pusfināla varonis Lukass Moura. «Hotspur» spiediens pieauga, un 85.minūtē Alisons glāba pēc Kristiāna Ēriksena tiešā brīvsitiena.

Lai arī «Hotspur» veidoja bīstamus uzbrukumus, 88.minūtē pēc stūra sitiena un Žoela Matipa piespēles no soda laukuma precīzi sita Origi, kas «Liverpool» ļāva panākt jau 2:0. Spēles pēdējās minūtēs «Hotspur» steidzās uzbrukumā un nepārtraukti izdarīja spiedienu uz Alisona vārtiem, bet tas nevainagojās panākumiem.

Šis bija tikai otrais fināls turnīra vēsturē, kad savā starpā spēkojās divas Anglijas vienības, «Hotspur» šogad piedzīvojot debiju titula mačā. Tikmēr «Liverpool» pagājušajā gadā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā ar 1:3 cieta zaudējumu pret titulēto Spānijas grandu Madrides «Real».

Kopumā abas komandas savā starpā ir tikušās jau 171 reizi, tajās 80 uzvaras izcīnījusi «Liverpool», bet Totenhemas komanda tikusi pie 48 uzvarām. 43 gadījumos mačs noslēdzās ar neizšķirtu.

Čempionu līgas sezonu kā rezultatīvākais noslēgs «Barcelona» uzbrukuma līderis Lionels Mesi, kurš šosezon guva 12 vārtus.

Zīmīgi, ka kontinenta otrā prestižākā klubu turnīra — UEFA Eiropas līgas — finālā arī spēlēja divi Anglijas klubi, titula mačā Londonas «Chelsea» ar 4:1 sagraujot citu šīs pilsētas vienību «Arsenal».

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam

ARĪ KATEGORIJĀ

Sports NBA piešķir diskvalifikācijas spēlētājiem par mēģinājumu uzsākt kautiņu (VIDEO)

Nacionālās basketbola asociācija (NBA) Jūtas "Jazz" aizsargam Krisam Dannam un Hjūstonas "Rockets" pārstāvim Džabari Smitam par mēģinājumu uzsākt kautiņu piešķīra attiecīgi divu un vienas spēles diskvalifikāciju.

Sports Rallijā Ungārijā bojā iet četri skatītāji

Ungārijā "Esztergom Nyrges" rallijā svētdien, vienai no sacensību automašīnām nobraucot no ceļa un ietriecoties skatītājos, bojā gāja četri cilvēki, kamēr vēl vairāki tika savainoti.

Sports Merzļikins un «Blue Jackets» zaudē cerības iekļūt Stenlija kausa izcīņā

Latvijas vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" svētdien zaudēja pat teorētiskas cerības iekļūt Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā.

Sports Graudiņa/Samoilova «Challenge» sērijas turnīrā sasniedz finālu

Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Samoilova svētdien Brazīlijā profesionālās pludmales volejbola tūres (BPT) "Challenge" ranga turnīrā sasniedza finālu.

Lasiet arī

Ekonomika Nedariet to! «Swedbank» brīdina savus klientus

"Swedbank" brīdina nedot maksājumu kartes un to PIN kodus svešiem cilvēkiem.

Ekonomika Akciju cenas ASV un Eiropas biržās pārsvarā pieaug

Akciju cenas ASV un Eiropas biržās ceturtdien pārsvarā pieauga pirms Lieldienu brīvdienām.

Sports Latvijas sieviešu hokeja izlase pārbaudes spēlē tiksies ar Poliju

Latvijas sieviešu hokeja izlase šodien Rīgā aizvadīs pārbaudes spēli ar Polijas valstsvienību.

Sabiedrība Rīgas pilī atzīmēs divdesmito gadadienu kopš Latvijas iestāšanās NATO

Rīgas pilī šodien atzīmēs divdesmito gadadienu kopš Latvijas iestāšanās NATO, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta padomnieks Mārtiņš Drēģeris.