«Liverpool» futbolisti triumfē UEFA Čempionu līgā (spēles video-apskats)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 11:50, 02.06.2019

Anglijas futbola klubs «Liverpool» sestdien Spānijas galvaspilsētā Madridē izcīnīja UEFA Čempionu līgas trofeju.

Finālā «Liverpool» ar 2:0 (1:0) pieveica citu Anglijas klubu Totenhemas «Hotspur», kam tā bija debija UEFA Čempionu līgas finālā.

«Liverpool» par labāko klubu Eiropā kļuvis sesto reizi vēsturē. Iepriekš tas bija izdevies 1977., 1978., 1981., 1984. un 2005.gadā.

«Liverpool» sastāvā vārtus sestdienas mačā guva Mohameds Salāhs un Divoks Origi.
Pirmā puslaika beigās spēle kļuva aktīvāka, tomēr lielajā pārtraukumā joprojām ar minimālu vadību devās «Liverpool».

Otrais puslaiks iesākās līdzvērtīgā cīņā, bet bumbas kontrole joprojām piederēja «Hotspur» futbolistiem. Pirmajās minūtēs vārtu gūšanas iespēju gan nebija, taču tuvāk vārtu guvumam atkal bija «Liverpool», kad 69.minūtē bīstamu sitienu no vārtu priekšas izpildīja nesen uz maiņu nākušais Džeimss Milners. Pēc šādas epizodes spēle kļuva atklātāka, turklāt iedzinēju lomā esošie «Hotspur» izdarīja arvien lielāku spiedienu uz pretinieku vārtiem.

Londonas klubs centās iekarot vārtus, tomēr lieliski spēlēja «Liverpool» aizsardzība ar Virdžilu van Dijku priekšgalā. Tiesa, 80.minūtē divas reizes pēc kārtas Liverpūles komandu no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Alisons — ļoti spēcīgu sitienu izpildīja Honmiņs Sons, bet pēc viņa vārtus no tuvākas distances centās iekarot pusfināla varonis Lukass Moura. «Hotspur» spiediens pieauga, un 85.minūtē Alisons glāba pēc Kristiāna Ēriksena tiešā brīvsitiena.

Lai arī «Hotspur» veidoja bīstamus uzbrukumus, 88.minūtē pēc stūra sitiena un Žoela Matipa piespēles no soda laukuma precīzi sita Origi, kas «Liverpool» ļāva panākt jau 2:0. Spēles pēdējās minūtēs «Hotspur» steidzās uzbrukumā un nepārtraukti izdarīja spiedienu uz Alisona vārtiem, bet tas nevainagojās panākumiem.

Šis bija tikai otrais fināls turnīra vēsturē, kad savā starpā spēkojās divas Anglijas vienības, «Hotspur» šogad piedzīvojot debiju titula mačā. Tikmēr «Liverpool» pagājušajā gadā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā ar 1:3 cieta zaudējumu pret titulēto Spānijas grandu Madrides «Real».

Kopumā abas komandas savā starpā ir tikušās jau 171 reizi, tajās 80 uzvaras izcīnījusi «Liverpool», bet Totenhemas komanda tikusi pie 48 uzvarām. 43 gadījumos mačs noslēdzās ar neizšķirtu.

Čempionu līgas sezonu kā rezultatīvākais noslēgs «Barcelona» uzbrukuma līderis Lionels Mesi, kurš šosezon guva 12 vārtus.

Zīmīgi, ka kontinenta otrā prestižākā klubu turnīra — UEFA Eiropas līgas — finālā arī spēlēja divi Anglijas klubi, titula mačā Londonas «Chelsea» ar 4:1 sagraujot citu šīs pilsētas vienību «Arsenal».

Lasīt visus komentārus (0)

Lasīt visus komentārus

ARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Sabiedrība Zināms, kad tiesa paziņos lēmumu par Gobzema sūdzību saistībā ar pielaidi

Administratīvā apgabaltiesa šodien izskatīja Saeimas deputāta Alda Gobzema sūdzību par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera lēmumu neatcelt Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu atteikt politiķim pielaides piešķiršanu valsts noslēpumam un noteica, ka lēmums šajā lietā tiks paziņots 3.septembrī, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Sabiedrība «Nacionāļi» rosina visos Rīgas bērnudārzos pāriet uz mācībām valsts valodā

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja rīt, 22.augustā, izskatīs nacionālās apvienības «Visu Latvijai»-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) frakcijas priekšlikumu visās Rīgas domes pakļautībā esošajās pirmsskolas izglītības iestādēs ieviest mācību programmas valsts valodā, aģentūru LETA informēja apvienības Rīgas nodaļas pārstāvis Edvards Ratnieks.

Ekonomika Rīgā plāno ieviest tūrisma nodevu — 1 eiro dienā no katra atpūtnieka

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Sports Latvija Federāciju kausa kvalifikācijā spēkosies ar ASV

Latvijas sieviešu tenisa izlase 2020.gada Federāciju kausa fināla kvalifikācijā viesos tiksies ar pasaules grandu ASV.

Sabiedrība Jauni projekti imigrantu iepazīstināšanai ar Latvijas kultūru un latviešiem

Lai veicinātu personu, kuras ir trešo valstu valstspiederīgie un kuras likumīgi uzturas Latvijā, iekļaušanos Latvijas sabiedrībā, no šī gada augusta līdz 2020.gada 31.decembrim īstenos projektu «Integrācijas ABC — 3», aģentūru LETA informēja projekta pārstāve Zinta Gugane.

Ekonomika Tūrisma operators pamet Latvijas tirgu: zems pieprasījums un sīva konkurence

Pēc nepilna gada darbības Polijas tūrisma operators «Itaka» sīvās konkurences un zemā pieprasījuma dēļ septembrī pārtrauks darbu Latvijā, pastāstīja «Itaka Latvija» izpilddirektors un «Itaka» valdes loceklis Dominiks Milovskis.