Latvijas hokejisti nenosargā pārsvaru un zaudē Krievijas izlasei (FOTO, VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sports
LETA 15:49, 18.05.2019

Latvijas hokeja izlase sestdien pasaules čempionāta pēc laba sākuma nenoturēja pārsvaru un ar 1:3 (1:0, 0:3, 0:0) zaudēja Krievijai.

Latvijas izlase demonstrēja ļoti labu hokeju. Vārtus Latvijas izlases rindās guva Oskars Cibuļskis, bet pretiniekiem precīzi bija Dmitrijs Orlovs, Ņikita Gusevs un Ņikita Kučerovs.

Krievija šajā čempionātā ne reizi nav piedzīvojusi zaudējumu.

Krievijas izlase aktīvi iesāka spēli, daudz kontrolējot ripu Latvijas aizsardzības zonā, tomēr metienus neizdarīja. Pēc aizvadītām piecām minūtēm, pirmā bīstamā situācija padevās Aleksandram Ovečkinam, kurš ripu raidīja garām vārtiem. Latvijas izlase demonstrēja ļoti pozicionālu hokeju, nedodot pretiniekiem labas iespējas izspēlēm.

Astotajā minūtē no zilās līnijas meta Orlovs, bet Elvis Merzļikins droši tvēra ripu. Krievija turpmāko minūti vēl divas reizes apdraudēja latviešu vārtus, bet bez panākuma. Tikmēr pirmos noraidījumus spēlē nopelnīja Jevgēņijs Kuzņecovs un Teodors Bļugers, abiem saņemot abpusējus sodus par rupjību. 11.minūtē, abām komandām spēlējot ar četriem laukuma spēlētājiem, Miks Indrašis meistarīgi izslidoja starp pretinieku aizsargiem, tomēr tika kavēts, kā rezultātā Latvijas izlase veselu minūti spēlēja četri pret trijiem.

Vairākuma izspēlē labā metiena pozīcijā nonāca Uvis Balinskis, taču viņa metiens tika bloķēts. Savukārt nākamajā uzbrukumā pēc Indraša piespēles 11.minūtē ripu vārtos spēcīgi raidīja Cibuļskis, panākot 1:0 Latvijas labā.
Pirmā trešdaļa tā arī noslēdzās — ar 1:0 par labu Latvijai.

Otrajā periodā Krievijas izlasei vajadzēja vien 27 sekundes, lai Orlovs ar tālmetienu panāktu izlīdzinājumu 1:1. Divas minūtes vēlāk par bloķēšanu tika noraidīts Artūrs Kulda, atstājot Latviju mazākumā. Šādu iespēju Krievijas izlase šoreiz nelaida garām, Gusevam 24.minūtē panākot 2:1.

Savukārt 32.minūtē Indrašis aiz vārtiem, uzceļot ripu uz nūjas lāpstiņas, centās to ielikt vārtu stūrī, bet pretinieki šādam gājienam bija gatavi. Krievijas izlases pārsvaru minūti vēlāk palielināja Kučerovs, kurš pilnīgi viens izslidoja starp latviešu aizsargiem un panāca 3:1.

Tikmēr otrā perioda izskaņā rupji pret Oskaru Batņu nospēlēja Orlovs, kurš iesita pretiniekam ar elkoni, tomēr tiesneši noraidījumu neiedeva.

Trešais periods iesākās ar Latvijas uzbrukumiem, mēģinot realizēt iepriekšējā trešdaļā gūto vairākumu, tomēr rezultāta deficītu samazināt neizdevās. 42.minūtē Krievija ar Iļju Kovaļčuku priekšgalā centās palielināt pārsvaru, bet Merzļikins tvēra ripu cimdā, bet minūti vēlāk uzbrukuma zonā ātri ieslidoja Ķēniņš, kurš atspēlēja aizsargam uz metienu — to gan Vasiļevskis atvairīja.

Kad līdz spēles beigām bija atlikušas sešas minūtes neveiksmīgu maiņu veica Krievijas izlase, un Ķēniņš ar Gintu Meiju izskrēja pret vienu pretinieku aizsargu, tomēr epizode noslēdzās ar neprecīzu piespēli. Pusminūti vēlāk vārtu priekšā nonāca arī Rūdolfs Balcers, kurš gan nespēja realizēt savu iespēju.

Priekšpēdējā minūtē Merzļikins tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr pēc brīža Uvis Balinskis klupināja pretinieku un saņēma divu minūšu sodu, bet rezultāts vairs nemainījās, Latvijai ciešot zaudējumu ar 1:3.

Latvijas komandas sastāvā par labāko spēlētāju šajā mačā tika nosaukts Teodors Bļugers, kamēr krieviem šo godu izpelnījās Orlovs.

Nākamo maču Latvija aizvadīs pirmdien ar Zviedriju, bet dienu vēlāk tiksies ar Norvēģiju, abiem dueļiem sākoties plkst.17.15.

B grupas kopvērtējumā Šveicei un Krievijai ir maksimāli iespējamie 12 punkti četros mačos, 12 punktus piecās cīņās guvusi Čehija, bet deviņi punkti ir Zviedrijai. Sešus punktus iekrājusi Latvija, savukārt aiz pirmā piecinieka ar trim punktiem ir Norvēģija, bet pie punktiem nav tikušas Austrija un Itālija.

PČ hokejā. 2019. gada 18. maijs, Bratislava, Ondrej Nepela Arena.

Latvija — Krievija 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Vārtsargi: Elvis Merzļikins — Andrejs Vasiļevskis

Vārti: 10:28 Cibuļskis (Indrašis, vair.) 1:0; 20:27 Orlovs (Kovaļčuks, Plotņikovs) 1:1; 23:50 Gusevs (Dadonovs, Kučerovs, vair.) 1:2; 32:40 Kučerovs 1:3;

Metieni: 26-33

Soda minūtes: 12-18

Ripu vārtos spēcīgi raidīja Cibuļskis:

Vārtsargs Andrejs Vasiļevskis.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.