• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Krievijas skolotājai par kara kritizēšanu piespriež nosacītu 5 gadu cietumsodu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:49, 05.08.2022

Krievijas tiesa par kara kritizēšanu mācību stundas laikā Penzas skolotājai Irinai Genai piespriedusi nosacītu piecu gadu cietumsodu.Trīs gadus viņai aizliegts strādāt skolotāja profesijā, nolēma Penzas tiesa.

Plašāka sabiedrība Penzas Olimpisko rezervju skolas skolotājas stāstu uzzināja martā.

Astotās klases skolēni Gebai vaicājuši, kāpēc viņi nav pielaisti pie sacensībām Eiropā, kur grasījušies doties.

Atbildē skolotāja paskaidroja, ka Krievija kļuvusi par izraidīto, jo pasaules sabiedrība ir "pārsteigta, ka civilizētā pasaulē var tā uzvesties".

Ukraina ir pastāvīga valsts, bet Krievija grib gāzt šīs valsts valdību, un tas ir nepieņemami, skaidroja Gena.

"Mums ir totalitāra valsts. Jebkuri atšķirīgie viedokļi tiek uzskatīti par domu noziegumu. Mēs visi brauksim uz 15 gadiem. Arī es tagad aizbraukšu uz 15 gadiem," pieļāva skolotāja.

Kāds no skolēniem bija ierakstījis skolotājas vārdus, un ieraksts nonāca drošības struktūrās, bet pēc tam pret skolotāju tika ierosināta viena no pirmajām krimināllietām Krievijā par "viltus ziņām" saistībā ar bruņoto spēku darbībām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Dienas laikā Bayraktar dāvināšanai Ukrainai saziedoti vairāk nekā 250 000 eiro

Latvijā dienas laikā kaujas drona "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai savākti vairāk nekā 250 000 eiro, liecina informācija portālā "Ziedot.lv".

Sabiedrība Ģimenes ar bērniem kritizē kultūras piedāvājumu ārpus lielajām pilsētām

Ja ģimene vēlas apmeklēt profesionālus kultūras pasākumus, tai ir gan pašai jāpacīnās par augstākas kvalitātes piedāvājumu, gan arī jāmēro pamatīgs attālums, secināts Latvijas bērnu labklājības tīkla diskusijā "Vai dzīve ārpus lielajām pilsētām ir turīgo ģimeņu privilēģija?", kas tika veltīta kultūras pieejamības jautājumiem.

Sabiedrība VID uzņemsies jaunas teju 13 miljonu eiro saistības. Kādā nolūkā?

Valdība otrdien atļāva Valsts ieņēmumu dienestam (VID) uzņemties jaunas ilgtermiņa saistības 12,988 miljonu eiro apmērā muitas aprīkojuma pilnveidošanai.

Sabiedrība Latvijā legalizēta iespēja izmantot nederīgus personu apliecinošus dokumentus

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus "Personu apliecinošu dokumentu likumā", lai Latvijas iedzīvotāji, kuriem personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņš ir beidzies no 2020.gada 1.marta, tomēr varētu izmantot šos dokumentus savu pamattiesību īstenošanai valsts iekšienē vēl līdz pat 2023.gada 30.aprīlim.

Lasiet arī

Sabiedrība Valdība vienojusies par Tieslietu akadēmijas izveidi. Kas tā būs?

Valdība otrdien vienojās par Tieslietu akadēmijas izveidei nepieciešamo investīciju īstenošanu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļu atbalstu.

Sports Di Marija pēc iespaidīgās debijas Juventus iedzīvojies savainojumā (+VIDEO)

Argentīniešu uzbrucējs Anhels di Marija pēc debijas Itālijas A sērijas futbola kluba Turīnas "Juventus" rindās iedzīvojies savainojumā, otrdien paziņoja viņa pārstāvētais klubs.

Sabiedrība Ar demokrātiju Latvijā ir apmierināti aptuveni trešdaļa iedzīvotāju

Ar demokrātiju Latvijā pilnībā apmierināti vai drīzāk apmierināti ir 36% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas SKDS direktora Arņa Kaktiņa publiskotie aptaujas dati.