• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Rinkēvičs: Krievija kopš viduslaikiem pārkāpj dokumentus, ko pati paraksta

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 10:40, 28.07.2022

Krievija tās dažādajās formās jau kopš viduslaikiem ātri pārkāpj dokumentus, ko pati paraksta, komentējot Krievijas īstenotās apšaudes Odesā pēc vienošanās par graudu eksportu parakstīšanas, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" pauda ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).


Avots: LETA

Ministrs apšauba to, vai kādam jau sākotnēji bijušas lielas ilūzijas [par vienošanās izpildi] pat pirms vienošanās parakstīšanas. "Kopš viduslaikiem ir gara vēsture, kad Krievija, vienalga kādā formā - impērija, federācija -, paraksta dokumentus un tad tos diezgan ātri pārkāpj. Kliedzošākais gadījums pēdējo tīrs desmitgažu laikā ir Budapeštas memorands, ko Krievija parakstīja, garantējot Ukrainas teritoriālo nedalāmību," sacīja politiķis.

Viņš saprot, kāpēc ANO, Turcija un citas valstis iestājas par vienošanos par graudu eksportu - graudu problēma milzt, ir daudz reģionu pasaulē, kas var nonākt situācijā ar pieaugošu badu, kas savukārt noved gan pie drošības riskiem, gan migrācijas straumēm, kas apdraud Eiropu.

Situācijā, kad Krievija, parakstot vienošanos un tad apšaudot Odesu, nodemonstrēja visai pasaulei, ka ir neuzticams partneris, politiski Krievija ir zaudētāja ne tikai Rietumu, bet arī citu valstu acīs. To, vai šī vienošanās ir glābjama, varēs redzēsim tuvākajā laikā, prognozēja Rinkēvičs, piebilstot, ka ir skeptisks par vienošanās izpildi.

"Taču, ja process tomēr sāksies un Ukraina pati mēģinās to īstenot, tad tas noņems spriedzi pārtikas frontē. Tas ir būtiski, jo ANO dalībvalstīm jāatbalsta Ukraina un jānosoda Krievijas agresija," sacīja ministrs.

Diplomātiskās sarunas starp Ukrainu un Krieviju nenotiek jau vairākus mēnešus, atzina ministrs, prognozējot, ka pagaidām diplomātiskās sarunas vēl nevarēs notikt un karadarbība turpināsies. Tad, kad Krievijai būs skaidrs, ka tā vairs nevar neko panākt, tā sēdīsies pie sarunu galda un krietni mazinās retorikas līmeni. Laiks, kad tas notiks, Rinkēviča ieskatā atkarīgs no trim faktoriem: ukraiņiem un viņu spējas cīnīties, ekonomisko sankciju iedarbības ātruma un nedalīta Rietumu atbalsta.

Ministra ieskatā gaidāmas tikšanās laikā starp Krievijas un Turcijas prezidentiem tostarp tiks pārrunāts graudu jautājums, jo Turcija ir tajā ieguldījusi lielu politisko kapitālu. Tāpat pastāv Sīrijas problemātika, par ko puses varētu runāt.

Ņemot vērā, ka ASV prezidentam Džo Baidenam ir plānota saruna ar Ķīnas vadītāju, Rinkēvičs pieļāva, ka šāda saruna ir tikai viens no gara diplomātiskā procesa posmiem. "Redzam, ka Ķīna retoriski ir daudz atbalstījusi Krieviju arī starptautiskajās organizācijās, tostarp ANO Drošības padomē," pauda ministrs.

Ārlietu ministrija arī ir saņēmusi Krievijas notu par robežsargu attieksmi pret Krievijas pilsoņiem, kas vēlas iebraukt Latvijā. "Latvija rīkojas atbilstoši saviem likumiem, un protestēt pret to, ko savā valsts teritorijā darām vai nedarām, aizsargājot savu drošību, ir bezjēdzīgi. Turpināsim rīkoties atbilstoši mūsu drošības interesēm," teica Rinkēvičs, piebilstot, ka arī Latvijai ir zināmi gadījumi, kad Latvijas pilsoņi, atbraucot uz Krieviju vai Baltkrieviju, tiek ietekmēti, viņus mēģina vervēt, kas ir nepieņemami. Tāpēc Latvijas iedzīvotāji tiek stingri aicināti nedoties ne uz Krieviju, ne uz Baltkrieviju. "Tas nav tūrisma un biznesa kontaktu laiks," uzsvēra ministrs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valdība vienojusies par Tieslietu akadēmijas izveidi. Kas tā būs?

Valdība otrdien vienojās par Tieslietu akadēmijas izveidei nepieciešamo investīciju īstenošanu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļu atbalstu.

Sabiedrība Ar demokrātiju Latvijā ir apmierināti aptuveni trešdaļa iedzīvotāju

Ar demokrātiju Latvijā pilnībā apmierināti vai drīzāk apmierināti ir 36% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas SKDS direktora Arņa Kaktiņa publiskotie aptaujas dati.

Sabiedrība Dienas laikā Bayraktar dāvināšanai Ukrainai saziedoti vairāk nekā 250 000 eiro

Latvijā dienas laikā kaujas drona "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai savākti vairāk nekā 250 000 eiro, liecina informācija portālā "Ziedot.lv".

Sabiedrība Ģimenes ar bērniem kritizē kultūras piedāvājumu ārpus lielajām pilsētām

Ja ģimene vēlas apmeklēt profesionālus kultūras pasākumus, tai ir gan pašai jāpacīnās par augstākas kvalitātes piedāvājumu, gan arī jāmēro pamatīgs attālums, secināts Latvijas bērnu labklājības tīkla diskusijā "Vai dzīve ārpus lielajām pilsētām ir turīgo ģimeņu privilēģija?", kas tika veltīta kultūras pieejamības jautājumiem.

Lasiet arī

Pasaule Okupētās Doneckas vadonis uz sadarbību aicina Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu

Krievu okupantu nominālais vietvaldis okupētajā Doneckas apgabalā nosūtījis vēstījumu Ziemeļkorejas līderim Kimam Čenunam ar aicinājumu uz sadarbību, vienlaikus izskanot signāliem, ka Ziemeļkoreja apsver iespēju nosūtīt strādniekus atjaunošanas darbiem Krievijas okupētajos Ukrainas reģionos.

Pasaule Navaļnija komanda aicina Parīzi un Berni arestēt Putina ekssievas īpašumus

Krievijas opozicionāra Alekseja Navaļnija komanda trešdien pavēstīja, ka vērsusies pie Francijas un Šveices varasiestādēm ar aicinājumu arestēt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušās sievas Ludmilas un viņas jaunā vīra Artura Očeretnija īpašumus.

Sabiedrība Pedagogu arodbiedrība vienojusies 19.septembrī sākt beztermiņa streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī, pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.