• Oļegs,
  • Vineta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Gods Kalpot Rīgai politiķi Saeimas vēlēšanās startēs Šlesera partijas sarakstā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:02, 05.07.2022

Partijas "Gods Kalpot Rīgai" (GKR) politiķi Saeimas vēlēšanās startēs Aināra Šlesera vadītās partijas "Latvijas pirmajā vietā" (LPV) sarakstā, apstiprināja partijas valdes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.GKR un LPV parakstījušas vienošanos par to, ka GKR deleģē 14.Saeimas vēlēšanu sarakstos GKR izvirzītus deputātu kandidātus un abas partijas kopīgi piedalās 14.Saeimas vēlēšanās ar mērķi "pilnībā nomainīt esošo varu un kļūt par vadošo politisko spēku valstī".

Kā aģentūrai LETA teica Burovs, viņš startēs Saeimas vēlēšanās Rīgas vēlēšanu apgabalā ar otro numuru aiz Šlesera.

GKR pārstāvji būšot gan Rīgas, gan arī Vidzemes vēlēšanu apgabala sarakstā.

Parakstītā vienošanās balstās uzdevumos atjaunot tautsaimniecības izaugsmi un novērst valsts ārējā parāda palielināšanos, kā arī nostiprināt valsts ārējo un iekšējo drošību, kam par garantu kalpo Latvijas dalība NATO un Eiropas Savienībā.

Partijas plāno apturēt sabiedrības šķelšanu, veicinot sabiedrības apvienošanu uz valstiskās neatkarības pamatiem, lai Latvijas iedzīvotāji daudz aktīvāk iesaistītos savas valsts nākotnes veidošanā un uzņemtos pilsonisku atbildību par savu valsti.

Partijas apņemšoties aizstāvēt un nostiprināt Latvijas Satversmē norādītās pamatvērtības, tai skaitā, ģimeni, ko veido sieviete un vīrietis, nodrošināt izglītības, iekšlietu, medicīnas nozarēs strādājošo pienācīgu atalgojuma un darba apstākļus.

Partijas esot vienojušās, ka vakcinēšana pret Covid-19 būšot tikai un vienīgi brīvprātīga, bez draudiem nevakcinētām personām zaudēt darbu un iztikas līdzekļus, kā arī sola nepieļaut tautsaimniecības un sabiedriskās dzīves lokdaunus.

Abas partijas apņemoties izveidot darboties spējīgu mehānismu sadarbības veicināšanai starp valdību un pašvaldībām, atjaunot Rīgai Baltijas metropoles statusu un pārtrauktu Rīgas iedzīvotāju skaita samazināšanos.

Partiju ieskatā to esot radījusi pilsētvides un ekonomiskās vides degradācija pēdējo divu gadu laikā.

"Esmu jau paudis un palieku pie pārliecības, ka bez stipras Rīgas nav stipras Latvijas un otrādi. Taču kopš 2020.gada pavasara Rīgas attīstība ne tikai stagnē, bet gan pilsēta degradē. Šo procesu vajag un var apturēt. Ja tagadējā domes koalīcija nesaprot un nespēj, darīsim to no valsts pārvaldes puses. Tāpēc esam nolēmuši pievienoties LPV un startēt Saeimas vēlēšanās," norāda Burovs.

Viņš norāda, ka Rīgā pie varas esošās partijas atbrīvojas no profesionāļiem izpildvarā, varas lēmumi tiek pieņemti, nevis balstoties uz datiem un ekspertu viedokļiem, bet gan subjektīvu politisku motīvu ietekmē.

Tā rezultātā ziemās esot netīrīti ceļi, vasarās nepļauta zāle.

"Pilsētas vadība nekautrējas paziņot, ka bērnudārzu problēmas atrisināsies tuvāko pāris gadu laikā, jo bērnu skaits Rīgā strauji sarūk. Savukārt infrastruktūras projektus pie varas Rīgā esošie nespēj realizēt pat tad, ja ir pieejams finansējums - Skanstes teritorijas revitalizācija, Mūkusalas krastmalas atjaunošana ir tikai divi piemēri. Investori Rīgas vietā izvēlas citas pilsētas Latvijā vai kaimiņvalstīs. Pašvaldībai vairs nav ambīciju, bet rīdzinieki to noteikti nav pelnījuši," uzsver Burovs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ar demokrātiju Latvijā ir apmierināti aptuveni trešdaļa iedzīvotāju

Ar demokrātiju Latvijā pilnībā apmierināti vai drīzāk apmierināti ir 36% Latvijas iedzīvotāju, liecina pētījumu kompānijas SKDS direktora Arņa Kaktiņa publiskotie aptaujas dati.

Sabiedrība Dienas laikā Bayraktar dāvināšanai Ukrainai saziedoti vairāk nekā 250 000 eiro

Latvijā dienas laikā kaujas drona "Bayraktar" iegādei un dāvināšanai Ukrainai savākti vairāk nekā 250 000 eiro, liecina informācija portālā "Ziedot.lv".

Sabiedrība Ģimenes ar bērniem kritizē kultūras piedāvājumu ārpus lielajām pilsētām

Ja ģimene vēlas apmeklēt profesionālus kultūras pasākumus, tai ir gan pašai jāpacīnās par augstākas kvalitātes piedāvājumu, gan arī jāmēro pamatīgs attālums, secināts Latvijas bērnu labklājības tīkla diskusijā "Vai dzīve ārpus lielajām pilsētām ir turīgo ģimeņu privilēģija?", kas tika veltīta kultūras pieejamības jautājumiem.

Sabiedrība VID uzņemsies jaunas teju 13 miljonu eiro saistības. Kādā nolūkā?

Valdība otrdien atļāva Valsts ieņēmumu dienestam (VID) uzņemties jaunas ilgtermiņa saistības 12,988 miljonu eiro apmērā muitas aprīkojuma pilnveidošanai.

Lasiet arī

Sabiedrība Pedagogu arodbiedrība vienojusies 19.septembrī sākt beztermiņa streiku

Latvijas Izglītības un zinātnes pedagogu arodbiedrības (LIZDA) plānotais pedagogu streiks sāksies 19.septembrī, pastāstīja LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Sabiedrība Valdība vienojusies par Tieslietu akadēmijas izveidi. Kas tā būs?

Valdība otrdien vienojās par Tieslietu akadēmijas izveidei nepieciešamo investīciju īstenošanu ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda līdzekļu atbalstu.

Sports Di Marija pēc iespaidīgās debijas Juventus iedzīvojies savainojumā (+VIDEO)

Argentīniešu uzbrucējs Anhels di Marija pēc debijas Itālijas A sērijas futbola kluba Turīnas "Juventus" rindās iedzīvojies savainojumā, otrdien paziņoja viņa pārstāvētais klubs.