• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Sozinova lieta: Arī noziedzīgu līdzekļu legalizācija caur māju Spānijā? (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LSM.LV 11:21, 09.05.2022

Pirms gada tika aizturēts, bet drīz pēc tam no dienesta Valsts policijā aizgāja augsta ranga amatpersona – Andrejs Sozinovs, kurš ilgus gadus bija Rīgas kriminālpolicijas priekšnieks. Daļa no viņam inkriminētajiem noziegumiem nu ir nosūtīti tiesai, kam būs jāvērtē, cik pamatotas ir apsūdzības. LTV raidījums “de facto” vēsta, ka saskaņā ar apsūdzību Sozinovs esot nelikumīgi vācis valsts noslēpumu un legalizējis noziedzīgi iegūtus līdzekļus caur māju Spānijas kūrortpilsētā Alikantē. Tikmēr Valsts ieņēmumu dienests izmeklē aizdomas par Sozinova nereģistrētu uzņēmējdarbību, jo viņš esot tirgojis no Vācijas ievestas automašīnas.


Avots: LETA

Sozinovs no dienesta Valsts policijā aizgāja pirms gada. Savas gandrīz 30 gadus garās karjeras nogalē viņš vadīja Zemgales reģiona kriminālpoliciju, pirms tam bija Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks un kriminālpolicijas vadītājs. Sozinova karjera beidzās pēc tam, kad pērn maija beigās viņu mājās aizturēja Valsts drošības dienests, izmeklējot aizdomas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros un izvairīšanos no ziņu norādīšanas valsts amatpersonas deklarācijā.

No šī drošības dienestā sāktā kriminālprocesa vēlāk izauga vēl citi, un viens no tiem nu ir nonācis tiesā. Pirmā sēde ir paredzēta jūlija vidū, un šobrīd norādīts, ka procesu skatīs aiz slēgtām durvīm.

Tomēr apsūdzības būtību “de facto” komentē Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras virsprokurore Gita Biezuma:

“20. aprīlī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra iztiesāšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai nodeva kriminālprocesu šīs personas apsūdzībā pēc Krimināllikuma trīs pantiem, tātad, proti, Krimināllikuma 195. panta trešās daļas, 318. panta pirmās daļas un 85. panta otrās daļas.” Divi pirmie virsprokurores nosauktie Krimināllikuma panti ir noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana.

Krimināllikuma 85. panta nosaukums ir “Spiegošana”, taču Sozinovam tiek inkriminēta valsts noslēpuma nelikumīga vākšana, par kuru arī ir paredzēta atbildība šajā pantā. Virsprokurore Biezuma stāsta:

“Pagājušā gada maijā, uzsākot kriminālprocesu, tika realizēta arī virkne izmeklēšanas darbību, tai skaitā kratīšana personas dzīvesvietā, kuru laikā tika atrasts, izņemts ar valsts noslēpuma objektu saistīti dokumenti, materiāli, par ko personai ir celta apsūdzība. Un tātad šeit man jāpiemin tas apstāklis, ka cita starpā šī informācija saturēja klasificētu vai ar valsts noslēpumu saistītu informāciju, kas attiecas uz simts operatīvās darbības subjektiem, kas ir tātad šis būtiskais kaitējums. (..)
Par brīdi, kad amatpersona, bijusī amatpersona, šīs ziņas ieguva savā rīcībā – apsūdzībā tātad šīs darbības ir inkriminētas vismaz kā piecus mēnešus. Tātad tas tiks arī skaidrots iztiesāšanas gaitā.”

Savukārt apsūdzībā par naudas atmazgāšanu runa ir par periodu līdz 2018. gadam, stāsta virsprokurore:

“Šajā gadījumā mēs runājam par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu 67 tūkstošu eiro apmērā, iegādājoties un slēpjot nekustamo īpašumu ārvalstīs, izmantojot sev pietuvinātas personas. Šobrīd nekustamais īpašums ir identificēts, arestēts, un par to tiks lemts iztiesāšanas gaitā.”

“de facto” noskaidroja, ka runa ir par Spānijas kūrortpilsētu Alikanti Vidusjūras krastā. Sozinova advokāts Rinalds Bušs apstiprina, ka apsūdzībā tiek runāts par māju Spānijā, taču noliedz, ka viņa klients būtu iesaistīts naudas atmazgāšanā.

“Tā nav viņa nauda, tā nav viņa māja, un vienkārši šobrīd arī savilkt – nezinu, kādu iemeslu dēļ – šo situāciju ar viņa darbību amatpersonas statusā vēl, kurā visi domā, ka viņš ir guvis šos ienākumus, manuprāt, ir ļoti nepareizi un diezgan nepatīkami viņam pašam, ka par viņu tā domā. (..) Tā māja nav saistīta juridiski nekādā veidā ar viņu. (..) Tiešām nav ne faktiskā valdījuma, nav arī nekādu īpašuma tiesību uz šo māju viņam.”

Advokāts gan atzīst, ka kaut kāda saikne ar māju Alikantē Sozinovam esot, taču detaļas neatklāj: “Mēs jau ejam tik ļoti dziļi, ka es negribētu komentēt... Jā, saistība viņam kaut kāda ar šo īpašumu ir, bet jebkādā gadījumā tā nav uzskatāma par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Tās ir sadzīviskas lietas, kas galīgi neattiecas uz naudas līdzekļu legalizāciju.”

Plašāk - sižetā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Otrdienas saullēktā skaidrs un dzestrs laiks
Rīga, 24.maijs, LETA. Agrā otrdienas rītā debesis virs Latvijas ir skaidras, liecina meteoroloģiskā informācija.
Sabiedrība Reģionālo attīstības centru apvienība informēs par izaicinājumiem pašvaldībās Ukrainas kara bēgļu uzņemšanā
Rīga, 24.maijs, LETA. Šodien plkst.11 notiks Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) organizēta tikšanās ar medijiem, pārrunājot izaicinājumus pašvaldībām, nodrošinot Ukrainas kara bēgļu uzturēšanos mūsu valstī.
Sabiedrība Deputāti spriedīs par kontracepcijas pieejamību Latvijā
Rīga, 24.maijs, LETA. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šodien paredzēts spriest par kontracepcijas pieejamību Eiropā un Latvijā.
Sabiedrība Konservatīvie rosinās rīkot jaunu konkursu uz KNAB vadītāja amatu

Saeimas "Konservatīvo" frakcija rosinās rīkot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem paziņoja partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).

Lasiet arī

Pasaule Vienīgais risinājums karam ir Ukrainas uzvara un Krievijas zaudējums - Kariņš

Vienīgais risinājums karam ir Ukrainas uzvara un Krievijas zaudējums, šodien pēc koalīcijas sanāksmes uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Saņēmis sitienu no skolnieka, vēlāk miris cienīts vēstures skolotājs (+FOTO)

Maija vidū Rīgas Katoļu ģimnāzijā ir tradīcija – skolas darbinieki un audzēkņi vienojas kopbildei. Šoreiz tas ir krietni atšķirīgāks brīdis, jo turpmāk iemūžinātajās bildēs vairs nebūs redzams vēstures skolotājs Uldis Krēsliņš, kurš maija sākumā devās aizsaulē, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Sports Ungārija atsakās no 2023.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanas. Lūk iemesls!

Ungārija ir atteikusies no 2023.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanas kopā ar Slovēniju, pirmdien savā "Twitter" kontā ziņo Kanādas kabeļtelevīzijas TSN apskatnieks Gords Millers.