• Anrijs,
  • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Ukrainas atbalstam saziedoti jau 10 miljoni eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:57, 05.05.2022

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, Latvijas iedzīvotāji un uzņēmumi Ukrainas atbalstam saziedojuši 10,2 miljonus eiro, un par 9,8 miljonus eiro ir jau sniegta tiešā palīdzība, aģentūru LETA informēja "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja Ilze Ošāne.


Avots: LETA

Ziedojumi tiek izlietoti praktiskas palīdzības sniegšanai Ukrainas cilvēkiem. Palīdzības nodošana tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas Aizsardzības un Ārlietu ministrijām, Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņu Ukrainā atbalstu, Ukrainas vēstniecību Latvijā un iniciatīvu "Uzņēmēji mieram", kā arī Ukrainas labdarības organizācijām.

Patlaban 1 688 064,31 eiro apmērā sniegts atbalsts ar medicīnas precēm un medikamentiem Ukrainas slimnīcām, teritoriālās aizsardzības vienībām. Par ziedojumiem iegādāti taktiskie žņaugi, medicīniskās aptieciņas, recepšu un bezrecepšu medikamenti, brūču apkopšanas līdzekļi, specifiski ķirurģijas diegi, nozīmīgas iekārtas jaundzimušo bērnu nodaļai un ķirurģijas nodaļām, ātrās palīdzības mašīnas un citas lietas;

Vēl 2 403 634,63 eiro apmērā nosūtītas vairāk nekā 50 humānās palīdzības kravas ar tādām pārtikas precēm kā maize, konservi, makaroni, rieksti, ātrās pagatavošanas putras, bietes u.c., higiēnas preces un saimniecības preces kā autiņbiksītes, zobu pastas, Latvijā ražotas ziepes, veļas pulveri, ģeneratori, lielā izmēra termosi ēdienam un daudzas citas nepieciešamas lietas. Sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ukrainā un Latvijas Goda pilsoņiem, palīdzība nosūtīta 21 no 24 Ukrainas apgabaliem, lai palīdzību saņemtu karā cietušie Ukrainas iedzīvotāji;

Tāpat 4 594 776,89 eiro apmērā sniegts atbalsts Ukrainas teritoriālās aizsardzības vienībām, armijai un Nacionālajai gvardei. Par ziedojumiem iegādātas tādas teritoriālās aizsardzības preces kā kvadrikopteri, džipi, motorzāģi, rācijas, nakts redzamības iekārtas, bruņuvestes, bruņuķiveres, taktiskais apģērbs un speciālais ēdiens, degviela un Latvijā ražoti droni, ģeneratori un pielāgoti kvadracikli;

Savukārt 1 146 794,23 eiro apmērā sniegts atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā. Sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām Ukrainas bēgļiem izsniegtas dāvanu kartes 50 eiro apmērā, lai varētu iegādāties pirmās nepieciešamības preces: pārtiku, medikamentus, sadarbībā ar Rīgas Bēgļu centru izsniegtas 5500 siltas zupas porcijas. Tāpat Ukrainas bēgļu ģimenēm sniegts praktisks atbalsts ar medikamentu apmaksu, zobārstniecības pakalpojumu apmaksu, datoru un planšetes nodrošinājumu skolēniem.

"Ziedot.lv" norādīja, ka palīdzība Ukrainai būs nepieciešama ilgstoši, īpaši lielā apjomā pēc karadarbības beigām infrastruktūras atjaunošanā, medicīniskajai palīdzībai un daudzām citām lietām.

No šodienas "Ziedot.lv" portālā iespējams ziedot arī iniciatīvai "Uzņēmēji mieram", kas līdz šim jau snieguši būtisku atbalstu Ukrainai.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Maskavā pie Lielbritānijas vēstniecības būs Luganskas tautas republikas laukums

Maskavā teritorija pie Lielbritānijas vēstniecības tiks nosaukta par "Luganskas tautas republikas" laukumu, pavēstījusi Krievijas galvaspilsētas mērija.

Sabiedrība Ķīpsalas pludmalē nokļuvuši tauki - pārbaudīs ēdināšanas uzņēmumus

Pēc tauku nokļūšanas Ķīpsalas pludmalē Valsts vides dienests (VVD) veiks pārbaudi identificētajos riska ēdināšanas uzņēmumos, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Černodona.

Sabiedrība No Šlesera partijas izmestās Stepaņenko un Švecova startē citas partijas valdē

Saeimas deputātes Ļubova Švecova un Jūlija Stepaņenko kļuvušas par politiskās partijas "Suverēnā vara" valdes loceklēm, liecina "Firmas.lv" informācija.

Sabiedrība Indriksone: LNG termināli Latvijā nevarēs būvēt, "kāpjot pāri" citu interesēm
Rīga, 5.jūl., LETA. Valsts ir gatava noņemt administratīvos šķēršļus sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa būvniecībai Latvijā, arī piešķirt nacionālo interešu objekta statusu, tomēr nebūs tā, ka termināli varēs būvēt "kāpjot pāri" citu interesēm, tostarp vietējo iedzīvotāju gribai, intervijā aģentūrai LETA pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Lasiet arī

Sabiedrība Brīvprātīgie vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, klauvējot pie iedzīvotāju durvīm

Sestdien, 7.maijā, brīvprātīgie no studentu programmas "Southwestern Advantage" dažādās Latvijas apkaimēs vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, kuras šobrīd uzturas Īslīces SOS bērnu ciematā, aģentūru LETA informēja programma "Southwestern Advantage Latvia" un Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.

Sabiedrība Norisināsies simboliski saulespuķu stādīšanas pasākumi

Ikviens, kam rūp brīvība, demokrātija un atbalsts Ukrainas tautai, ir aicināts sēt vai stādīt saulespuķes, tādu aicinājumu pauž biedrība "Latvijas pilsoniskā alianse".

Ekonomika Baltijas valstis un Polija meklē jaunus loģistikas koridorus no Ukrainas

Baltijas valstis un Polija ir gatavas palīdzēt Ukrainai meklēt jaunus loģistikas virzienus, lai nodrošinātu tai iespēju eksportēt lauksaimniecības produktus, aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Maija Rēna.