• Anrijs,
  • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Latvijā iedzīvotāji Ukrainai ziedo pasīvāk nekā Lietuvā un Igaunijā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:37, 05.05.2022

Naudu, pārtikas un citas preces ziedojumu veidā Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā ziedojuši 42% iedzīvotāju, kamēr kaimiņvalstīs cilvēki bijuši atsaucīgāki - karadarbībā cietušajiem ukraiņiem palīdzējuši 49% Igaunijā un 78% Lietuvā, secināts bankas "Citadele" aprīlī veiktajā Baltijas iedzīvotāju aptaujā.


Avots: LETA

Starp 42% ziedotāju Latvijā 29% ziedojuši naudu un vēl 13% ukraiņus atbalstījuši ar pārtikas un cita veida preču iegādi. Visbiežāk Latvijā ziedojumus Ukrainas karā cietušajiem veikušas sievietes vecumā no 30 līdz 39 gadiem.

Lietuvā un Igaunijā ar naudas ziedojumiem Ukrainas valstij palīdzējuši krietni vairāk iedzīvotāju, attiecīgi, 53% un 34%, savukārt pārtikas un sadzīvei nepieciešamās preces ziedojuši vēl 25% un 15% respondentu, secināts aptaujā.

Savukārt 40% respondentu Latvijā atklājuši, ka nav ziedojuši Ukrainas atbalstam. Lietuvā mīt pārliecinoši aktīvākie ziedotāji - tur vien 13% respondentu norādījuši, ka nav līdz šim palīdzējuši ukraiņiem. Gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā 9% sabiedrības atzinuši, ka līdz šim nav ziedojuši Ukrainas atbalstam, bet plāno to darīt tuvākajā nākotnē.

Salīdzinoši neliela daļa sabiedrības jeb 2% Latvijā pauduši, ka palīdz ar brīvprātīgo darbu un kara bēgļu izmitināšanu. Lietuvā šādās aktivitātēs iesaistījušies 6%, bet Igaunijā - 4%.

Iedzīvotāju aptauju par Baltijas iedzīvotāju ziedojumiem Ukrainas karā cietušajiem "Citadele" veica šī gada aprīlī sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat", aptaujājot 1000 iedzīvotājus vecuma grupā no 18 līdz 74 gadiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Maskavā pie Lielbritānijas vēstniecības būs Luganskas tautas republikas laukums

Maskavā teritorija pie Lielbritānijas vēstniecības tiks nosaukta par "Luganskas tautas republikas" laukumu, pavēstījusi Krievijas galvaspilsētas mērija.

Sabiedrība Ķīpsalas pludmalē nokļuvuši tauki - pārbaudīs ēdināšanas uzņēmumus

Pēc tauku nokļūšanas Ķīpsalas pludmalē Valsts vides dienests (VVD) veiks pārbaudi identificētajos riska ēdināšanas uzņēmumos, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Černodona.

Sabiedrība No Šlesera partijas izmestās Stepaņenko un Švecova startē citas partijas valdē

Saeimas deputātes Ļubova Švecova un Jūlija Stepaņenko kļuvušas par politiskās partijas "Suverēnā vara" valdes loceklēm, liecina "Firmas.lv" informācija.

Sabiedrība Indriksone: LNG termināli Latvijā nevarēs būvēt, "kāpjot pāri" citu interesēm
Rīga, 5.jūl., LETA. Valsts ir gatava noņemt administratīvos šķēršļus sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa būvniecībai Latvijā, arī piešķirt nacionālo interešu objekta statusu, tomēr nebūs tā, ka termināli varēs būvēt "kāpjot pāri" citu interesēm, tostarp vietējo iedzīvotāju gribai, intervijā aģentūrai LETA pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Lasiet arī

Sabiedrība Brīvprātīgie vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, klauvējot pie iedzīvotāju durvīm

Sestdien, 7.maijā, brīvprātīgie no studentu programmas "Southwestern Advantage" dažādās Latvijas apkaimēs vāks ziedojumus ukraiņu ģimenēm, kuras šobrīd uzturas Īslīces SOS bērnu ciematā, aģentūru LETA informēja programma "Southwestern Advantage Latvia" un Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.

Sabiedrība Norisināsies simboliski saulespuķu stādīšanas pasākumi

Ikviens, kam rūp brīvība, demokrātija un atbalsts Ukrainas tautai, ir aicināts sēt vai stādīt saulespuķes, tādu aicinājumu pauž biedrība "Latvijas pilsoniskā alianse".

Ekonomika Baltijas valstis un Polija meklē jaunus loģistikas koridorus no Ukrainas

Baltijas valstis un Polija ir gatavas palīdzēt Ukrainai meklēt jaunus loģistikas virzienus, lai nodrošinātu tai iespēju eksportēt lauksaimniecības produktus, aģentūrai LETA norādīja satiksmes ministra Tāļa Linkaita (JKP) padomniece komunikācijas jautājumos Maija Rēna.