• Anrijs,
  • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Levits pateicas Latvijas aizsardzības spēkiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 14:34, 04.05.2022

Valsts prezidents Egils Levits pateicas Latvijas aizsardzības spēkiem par profesionalitāti un disciplīnu, to šodien Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas 32.gadadienai veltītās militārās parādes laikā Saldū sacīja Levits.


Avots: LETA

Levits tautas vārdā pateicās Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS), robežsargiem, policistiem, ugunsdzēsējiem un glābējiem, par dienestu, profesionalitāti un disciplīnu.

Levits pauda, ka viņi sargā Latvijas valstiskumu un teritorijas neaizskaramību, un uzsvēra, ka valsts ir nācijas pašnoteikšanās gribas augstākais piepildījums.

"Jūs sargājat arī mūsu valsts un tautas identitāti un vērtības, pasaules redzējumu, kas izriet no mūsu kultūras un kopīgi piedzīvotās vēstures," pauda Valsts prezidents, norādot, ka NBS un citu minēto institūciju pārstāvji sargā Latvijas pilsoņu drošību, mieru, brīvību, kas ir "cēls un svēts uzdevums".

Ukrainas tautas cīņa par savas valsts brīvību un neatkarību parāda, cik nozīmīgi katras valsts pastāvēšanai ir bruņotie spēki, kurus atbalsta iekšējie dienesti un visa sabiedrība. Krievijas iebrukums Ukrainā tāpat parāda, ka arī 21.gadsimtā Eiropā savu valsti var nākties aizstāvēt ar ieročiem rokās, akcentēja valsts pirmā persona.

Levits uzsvēra, ka NATO apliecināja, ka tiks aizstāvēts ikvienas dalībvalsts zemes katrs kvadrātmetrs. NATO komandieri pašlaik izstrādā patstāvīga un pilnvērtīga militārā spēka izvietošanu alianses Austrumu flangā, tajā skaitā Baltijas reģionā, tāpēc esam sākuši meklēt vietu jaunai NATO spēku bāzei, norādīja Valsts prezidents.

Viņš skaidroja, ka šai bāzei būs atturēšanas nolūks, reizē ievērojami tiks pastiprināts kaujas gatavības līmenis, tāpat Baltijas drošību stiprinās "ļoti iespējamā un ļoti gaidītā" Somijas un Zviedrijas iestāšanās NATO.

Līdzdalība pasaules visspēcīgākajai aliansei uzliek arī pienākumus, tādēļ svarīgi, ka NBS, iekšlietu dienesti un glābēji ir labi apmācīti, apgādāti un darbojas profesionāli, atzīmēja Valsts prezidents.

Latvija izjūt solidaritāti ar Ukrainai, atbalsta to visos iespējamos veidos, arī ar ievērojamu militāro atbalstu, pauda Levits.

Kā ziņots, šodien Latvijā un citviet pasaulē tiek svinēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas deklarācijas pieņemšanas 32.gadadiena.

1990.gada 4.maijā 138 no 201 Augstākās padomes deputāta pieņēma deklarāciju "Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu".

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Maskavā pie Lielbritānijas vēstniecības būs Luganskas tautas republikas laukums

Maskavā teritorija pie Lielbritānijas vēstniecības tiks nosaukta par "Luganskas tautas republikas" laukumu, pavēstījusi Krievijas galvaspilsētas mērija.

Sabiedrība Ķīpsalas pludmalē nokļuvuši tauki - pārbaudīs ēdināšanas uzņēmumus

Pēc tauku nokļūšanas Ķīpsalas pludmalē Valsts vides dienests (VVD) veiks pārbaudi identificētajos riska ēdināšanas uzņēmumos, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Černodona.

Sabiedrība No Šlesera partijas izmestās Stepaņenko un Švecova startē citas partijas valdē

Saeimas deputātes Ļubova Švecova un Jūlija Stepaņenko kļuvušas par politiskās partijas "Suverēnā vara" valdes loceklēm, liecina "Firmas.lv" informācija.

Sabiedrība Indriksone: LNG termināli Latvijā nevarēs būvēt, "kāpjot pāri" citu interesēm
Rīga, 5.jūl., LETA. Valsts ir gatava noņemt administratīvos šķēršļus sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa būvniecībai Latvijā, arī piešķirt nacionālo interešu objekta statusu, tomēr nebūs tā, ka termināli varēs būvēt "kāpjot pāri" citu interesēm, tostarp vietējo iedzīvotāju gribai, intervijā aģentūrai LETA pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19

Neskatoties uz pilnu vakcinācijas kursu, Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) informācija.

Pasaule Levits pastāsta ANO ģenerālsekretāram par Baltkrievijas hibrīduzbrukumu

Trešdien Valsts prezidents Egils Levits tikšanās laikā ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu vērsa uzmanību uz Baltkrievijas radīto migrācijas hibrīduzbrukumu un aicināja ANO aktīvi iesaistīties šīs konflikta situācijas risināšanā, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Sabiedrība Nākamnedēļ Levits pasniegs valsts augstākos apbalvojumus

Nākamnedēļ Valsts prezidents Egils Levits individuālās ceremonijās pasniegs valsts augstākos apbalvojumus, aģentūru LETA informēja prezidenta kancelejā.