• Gundars,
  • Knuts,
  • Kurts
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Būvniecības izmaksu pieauguma dēļ apturēti Sarkandaugavas pārvada būvdarbi

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 11:29, 29.04.2022

Sarkandaugavas satiksmes pārvada būvdarbi ir apturēti, un tos plānots atsākt tad, kad tiks panākta vienošanās ar pasūtītāju - Rīgas domes Satiksmes departamentu - par līgumcenas pārskatīšanu būvizstrādājumu izmaksu pieauguma dēļ, aģentūrai LETA pavēstīja būvdarbu veicēja - pilnsabiedrības "Personu apvienība OTC" - pārstāvji.


Avots: LETA

Pilnsabiedrību veido būvuzņēmums AS "LNK Industries", ceļu būves firma SIA "Binders" un SIA "LT Betons" (iepriekšējais nosaukums - "Latvijas tilti"). Būvuzņēmēji vairākkārt esot vērsušies pie pasūtītāja ar aicinājumu pārskatīt līgumcenu atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem, bet pagaidām tas nav noticis.

Kamēr vienošanās par sadārdzinājuma kompensāciju nav panākta, Rīgas domes Satiksmes departaments objektā esot pagarinājis ziemā noteikto tehnoloģisko pārtraukumu, un būvdarbi nav atsākti.

Būvnieku pārstāvji norāda, ka būvizstrādājumu izmaksas ir būtiski pieaugušas pēc Krievija iebrukuma Ukrainā un tam sekojušajām starptautiskajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju. Atsevišķās būvizstrādājumu kategorijās cenas kāpušas pat vairākkārt, ir arī tādi materiāli, kuru pieejamība ir ļoti apgrūtināta, piemēram, dzelzs un tērauda izstrādājumi.

"LNK Industries" valdes loceklis Kaspars Ratkevičs uzsver, ka gan Publisko iepirkumu likums, gan Iepirkumu uzraudzības biroja vadlīnijas dod tiesības un iespējas pasūtītājiem segt faktisko sadārdzinājumu. Tomēr Rīgas domes Satiksmes departaments, kā apgalvo Ratkevičs, patlaban nepielieto mehānismus, kas paredzēti normatīvajos aktos, bet vēlas pārnest lielāko sadārdzinājuma daļu uz būvnieka pleciem. Ratkevičs uzsver, ka šāda rīcība novedīs daudzus būvniecības uzņēmumus līdz maksātnespējai, kas savukārt apgrūtinās būvdarbu procesus pilsētā kopumā.

Pilnsabiedrība esot saņēmusi paziņojumus no visiem būtiskāko darbu veikšanā iesaistītajiem apakšuzņēmējiem un piegādātājiem, ka, ievērojot ārkārtas apstākļu izraisīto straujo cenu sadārdzinājumu un neparedzamo ekonomisko situāciju, tie nav spējīgi izpildīt uzņemtās saistības par iepriekš nolīgtajām cenām.

Attiecīgi turpmāko darbu veikšana objektā un saistību izpilde saskaņā ar esošo līguma cenu un izpildes termiņiem nav iespējama, norāda pilnsabiedrības pārstāvji.

Viņi skaidro, ka situāciju ar Sarkandaugavas pārvadu vēl vairāk apgrūtina tas, ka būvdarbu gaita tika ietekmēta vēl 2020.gadā, kad pasūtītājs vairāk nekā par pusgadu esot kavējis darbu uzsākšanu. Tā rezultātā darbi, kurus būvnieki plānoja veikt 2020.gada sezonā, tika pārcelti uz 2021.gadu, kad jau notika būvizmaksu pieaugums Covid-19 pandēmijas seku iespaidā.

Tādejādi uz 2021.gada sezonu pārceltos darbus būvniekiem jau bijis jāveic par lielākām cenām, nekā paredzēts, sagatavojot iepirkuma piedāvājumu. Nepastāvot pasūtītāja pieļautajam darbu sākšanas kavējumam, objekts būtu nodots ekspluatācijā vēl pagājušajā darbu veikšanas sezonā un sadārdzinājuma jautājums nebūtu aktuāls, norāda būvnieku pārstāvji.

Kā ziņots, Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdzis 42,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar apvienību "OTC" par jauna satiksmes pārvada būvniecību Sarkandaugavā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Piketā pieprasīs nekavējošu ārkārtas situācijas ieviešanu uz Krievijas robežas

Rīt, 27.septembrī, no plkst.9.30 līdz 11 pie Ministru kabineta ēkas Nacionālā savienība "Taisnīgums" rīkos piketu, lai pieprasītu nekavējošu ārkārtas situācijas ieviešanu uz Latvijas-Krievijas robežas, informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējas komunikācijas nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis.

Sabiedrība CVK aicina mājās balsot tikai pie nopietna iemesla

Balss nodošana glabāšanā pirms vēlēšanu dienas ir īpaša procedūra tikai Saeimas vēlēšanām, ko Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) aicina neizmantot bez nopietna iemesla, šodien preses konferencē pavēstīja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa.

Sabiedrība Vilcienā Rīga-Zilupe kāda sieviete bez iemesla norauj stopkrānu

Sākts administratīvais process pret kādu sievieti, kura vilcienā Rīga-Zilupe bez iemesla patvaļīgi iedarbinājusi trauksmes bremzi, informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Sabiedrība Svarīgi! Rīgā sāks pieņemt pieteikumus atbalstam malkas un granulu iegādei

Rīgas pašvaldība plāno no 1.oktobra elektroniski un no 3.oktobra klātienē sākt pieņemt pieteikumus apkures izdevumu daļējai kompensēšanai ģimenēm, kas apkurei izmanto malku, koksnes granulas vai briketes, informēja pašvaldībā.

Lasiet arī

Sabiedrība "Saskaņa" pieprasa Rīgas vicemēra Ķirša atkāpšanos no amata

Rīgas domes partijas "Saskaņa" frakcija pieprasījusi Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka Viļņa Ķirša (JV) atkāpšanos no amata, pamatojot savu prasību ar izskanējušo informāciju saistībā ar Satiksmes departamenta direktora Vitālija Reinbaha atbrīvošanu no amata.

Sabiedrība Vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs par "Rīgas mežos" atklātajiem pārkāpumiem

Rīgas dome vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs par SIA "Rīgas meži" revīzijā atklātajiem pārkāpumiem, ceturtdien preses konferencē paziņoja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Sabiedrība Tiesa skatīs "Rīgas satiksmes" prasību pret tās bijušajiem valdes locekļiem

Rīgas rajona tiesa šodien plkst.11 skatīs SIA "Rīgas satiksme" lietu pret bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem par 1,3 miljonu eiro piedziņu, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Diāna Vilhovika.