• Anrijs,
  • Arkādijs
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Levits: sadarbību ar Krieviju uzņēmēji turpinās tikai uz sava pašriska rēķina

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:51, 23.03.2022

Ja kāds uzņēmējs tomēr vēlēsies "spēlēt uz augstām likmēm" un turpināt sadarbību ar Krieviju, tas būs jādara tikai uz sava pašriska, nevis valsts rēķina, trešdien Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedru sapulcē sacīja Valsts prezidents Egils Levits.


Avots: LETA

Viņš pauda, ka Latvijas iedzīvotājiem turpmāk jābūt ātriem un izlēmīgiem stratēģisku projektu virzībā, lai nostiprinātu mūsu vietu starptautiskajās vērtību ķēdēs. Ir jāmeklē jaunas iespējas, jauni piegādes un eksporta tirgi, lai saimnieciskā darbība turpinātu augt.

"Darāmā netrūkst arī uzņēmējdarbības vides uzlabošanā, lai nezaudētu pašmāju un ārvalstu investoru pārliecību. Raugoties uz priekšu, manuprāt, ir svarīgi, lai mēs turpinātu investēt attīstībā - jomās, kas ir būtiskas mūsu izaugsmei, jo īpaši zināšanās, prasmēs, pētniecībā, inovācijās, bet arī atbilstošā infrastruktūrā," pauda Levits.

Valsts prezidents norādīja, ka Eiropas un starptautisko sabiedroto vienotā un spēcīgā reakcija uz Krievijas vadītāja Vladimira Putina režīma necilvēcīgo agresiju, ieviešot līdz šim plašākās sankcijas pret agresoru un tā atbalstītājiem, ieviesīs pārmaiņas, ko šobrīd pat pilnībā neapzināmies. Šo pasākumu cena būs augsta arī Latvijai, bet atšķirībā no Ukrainas, kas maksā ar savu cilvēku dzīvībām, mūsu cena būs mērāma tikai naudas izteiksmē.

"Man ir patiess gandarījums un lepnums redzēt, cik mūsu valsts un mūsu cilvēki ir vienoti Ukrainas atbalstam un gatavi sniegt visaptverošu palīdzību, sākot no militārās līdz humānajai," sacīja Levits.

Tāpat viņš pauda pateicību tiem uzņēmumiem, kuri jau atsaukušies LTRK aicinājumam ziedot humānās un medicīnas preces. Viņš aicināja katru kameras biedru izvērtēt, kā vēl var palīdzēt Ukrainai, kur jau mēnesi ir karš, reizē arī rekomendējot ikvienam Latvijas iedzīvotājam atbalstīt Ukrainas ražotājus, iegādājoties Latvijā pieejamos Ukrainas produktus.

Levits atzīmēja, ka jaunajos ģeopolitiskajos un ekonomiskajos apstākļos mums ir jābūt gataviem reaģēt vienoti, gudri un pēc iespējas tālredzīgi. Ir jādara viss iespējamais, lai jau tagad sagatavotos izmaiņām, kas skars tautsaimniecību.

Valsts prezidents uzskata, ka Latvijai atklāti ir jāpaskatās arī uz saviem nepadarītajiem "mājas darbiem", uz tām lietām, kur valsts ir visvieglāk ievainojama, un jārīkojas, lai to novērstu. Energoapgādes neatkarība un ilgtspēja, investējot atjaunojamos energoresursos, ir viena no jomām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Maskavā pie Lielbritānijas vēstniecības būs Luganskas tautas republikas laukums

Maskavā teritorija pie Lielbritānijas vēstniecības tiks nosaukta par "Luganskas tautas republikas" laukumu, pavēstījusi Krievijas galvaspilsētas mērija.

Sabiedrība Ķīpsalas pludmalē nokļuvuši tauki - pārbaudīs ēdināšanas uzņēmumus

Pēc tauku nokļūšanas Ķīpsalas pludmalē Valsts vides dienests (VVD) veiks pārbaudi identificētajos riska ēdināšanas uzņēmumos, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Černodona.

Sabiedrība No Šlesera partijas izmestās Stepaņenko un Švecova startē citas partijas valdē

Saeimas deputātes Ļubova Švecova un Jūlija Stepaņenko kļuvušas par politiskās partijas "Suverēnā vara" valdes loceklēm, liecina "Firmas.lv" informācija.

Sabiedrība Indriksone: LNG termināli Latvijā nevarēs būvēt, "kāpjot pāri" citu interesēm
Rīga, 5.jūl., LETA. Valsts ir gatava noņemt administratīvos šķēršļus sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa būvniecībai Latvijā, arī piešķirt nacionālo interešu objekta statusu, tomēr nebūs tā, ka termināli varēs būvēt "kāpjot pāri" citu interesēm, tostarp vietējo iedzīvotāju gribai, intervijā aģentūrai LETA pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Lasiet arī

Sabiedrība Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19

Neskatoties uz pilnu vakcinācijas kursu, Valsts prezidents Egils Levits inficējies ar Covid-19, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) informācija.

Pasaule Levits pastāsta ANO ģenerālsekretāram par Baltkrievijas hibrīduzbrukumu

Trešdien Valsts prezidents Egils Levits tikšanās laikā ar ANO ģenerālsekretāru Antoniu Gutērrešu vērsa uzmanību uz Baltkrievijas radīto migrācijas hibrīduzbrukumu un aicināja ANO aktīvi iesaistīties šīs konflikta situācijas risināšanā, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts prezidenta kancelejā.

Sabiedrība Nākamnedēļ Levits pasniegs valsts augstākos apbalvojumus

Nākamnedēļ Valsts prezidents Egils Levits individuālās ceremonijās pasniegs valsts augstākos apbalvojumus, aģentūru LETA informēja prezidenta kancelejā.