• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Juhņēviča: cilvēki vairs neizvēlas "Johnson & Johnson" vakcīnu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:00, 27.01.2022

Ņemot vērā pieprasījuma kritumu, vakcinācijas pret Covid-19 pakalpojuma sniedzēji vairs gandrīz nepasūta "Johnson & Johnson" ("Janssen") vakcīnu, ceturtdien TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Nacionālā veselības dienesta vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.Viņa uzsvēra, ka visu pagājušo gadu Latvija bija priviliģētā situācijā, kurā ir arī tagad, jo, tiklīdz sakārtojās vakcīnu piegādes sistēmā, valstī pieejamas visas Eiropas Savienībā apstiprinātās vakcīnas.

"Iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties, kuru vakcīnu viņi vēlas. Iespēja saņemt arī "Johnson & Johnson" joprojām ir, bet mēs redzam, ka cilvēki to vairs neizvēlas," informēja Juhņēviča.

Viņa ir pārliecināta, ka cilvēki apzinās, ka šī vakcīna ir mazāk efektīva. "Tiklīdz parādījās ziņas par to, ka šai vakcīnai arīdzan ir īsāks termiņš, pēc kura nepieciešama balstvakcinācija, mēs redzējām, kā sabiedrības noskaņojums mainās," stāstīja vakcinācijas projekta vadītāja.

Viņa, komentējot, vai ir pieņemts lēmums par šīs vakcīnas neizmantošanu turpmāk, sacīja, ka "šādas idejas ir". "Šobrīd vēl šī vakcīna mums ir pieejama, mums ir krājumos. Bet šī vakcīna principā no vakcinācijas pakalpojuma sniedzēju puses gandrīz netiek pasūtīta," skaidroja Juhņēviča.

Konkrētā vakcīna vēl esot krājumos ārstniecības iestādēs, un joprojām katru dienu ir cilvēki, kas šo poti saņem.

Juhņēviča atzina, ka pieprasījums pēc vakcīnām krīt, tāpēc attiecīgi tiks pielāgota arī lielo vakcinācijas centru darbība. Pēc viņas paustā, pieprasījums krīt arī straujās Covid-19 omikrona paveida izplatības dēļ, jo daudzi cilvēki kļūst par kontaktpersonām.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts kokaīna karalis no Latvijas

Šodien Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu, kurā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.

Sabiedrība Eglītis aizliedzis krievu valodas izmantošanu ministrijas iestādēs

Ar šā gada 1.oktobri Labklājības ministrija (LM), kā arī ministrijas padotības iestādes nodrošinās informāciju un komunicēs ar klientiem tikai valsts valodā, paziņojusi ministrija.

Sabiedrība Gāze noplūst Baltijas jūrā! Latvijas pastiprina drošības pasākumus 

Reaģējot uz izskanējušo informāciju par iespējamo diversiju pret Baltijas jūrā esošo gāzes pārvades infrastruktūru "Nord Stream", Latvijas atbildīgās iestādes pastiprinājušas drošības pasākumus enerģētikas pārvades infrastruktūras sektorā, aģentūra LETA uzzināja Iekšlietu ministrijā.

Sabiedrība Nelielu ugunsgrēku dēļ no vairākām mājām evakuē cilvēkus

Vakar vairākās daudzstāvu dzīvojamās mājās izcēlušies salīdzinoši nelieli ugunsgrēki, kuru dēļ no mājām evakuēti cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Lasiet arī

COVID-19 "Moderna" sāk omikronam izstrādātās balstdevas izmēģinājumus

ASV farmācijas uzņēmums "Moderna" trešdien pavēstīja, ka sācis klīniskos izmēģinājumus Covid-19 vakcīnas balstdevai, kas izstrādāta tieši cīņai ar koronavīrusa omikrona paveidu.

Sabiedrība Policijas lietvedībā ir 52 kriminālprocesi par iespējamu fiktīvu vakcināciju

Valsts policijas (VP) lietvedībā par iespējamu fiktīvu vakcināciju patlaban ir 52 kriminālprocesi un 76 resoriskās pārbaudes saistībā ar fiktīvu vakcināciju un sertifikātu viltošanu, aģentūra LETA noskaidroja VP.

Sabiedrība Šodien darbu sāk vakcinācijas centrs Ķīpsalā

Šodien plkst.9 darbu sācis lielais vakcinācijas centrs Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8, kas strādās katru dienu līdz plkst.17, aģentūru LETA informēja Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Zaiga Barvida.