• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Kariņš aicina neraustīt sabiedrību saistībā ar ierobežojumiem Covid-19 dēļ

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 10:00, 26.01.2022

Ir jābeidz raustīt sabiedrība saistībā ar ierobežojumiem Covid-19 dēļ, trešdien Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" aicināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).


Avots: LETA

Viņš atzina, ka valdībā joprojām notiek diskusijas par ierobežojumiem, kas noteikti Covid-19 izplatības ierobežošanai. "Esmu par to, ka mēs pēc iespējas ātri virzāmies uz to, ka mēs varam atcelt atlikušos ierobežojumus," pauda politiķis.

Pēc viņa paustā, ierobežojumi vairs nav tas galvenais, kas ietekmē vai neietekmē pandēmijas un hospitalizācijas gaitu. Galvenais esot, vai cilvēks ir vakcinēts un vai viņš lieto sejas masku. Tāpēc visa enerģija, tostarp Veselības ministrijai (VM), esot jāvelta tieši pirmreizējai un balstvakcinācijai pret Covid-19.

"VM ir jārunā tikai par vienu - vakcinējieties un valkājiet maskas. Galvenais, kas mums ir jādara, ir jābeidz raustīt sabiedrība, sabiedrībai jāsaka viena vienkārša ziņa - vakcinēsimies, valkāsim maskas un testēsimies," aicināja valdības vadītājs.

Viņam šķiet, ka trešajā pandēmijas gadā sabiedrība jau ir iemācījusies, ka galvenā atbildība katram ir jāuzņemas individuāli.

Jau ziņots, ka epidemiologs, Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas speciālists Ņikita Trojanskis LTV raidījumā "Šodienas jautājums" pauda, ka ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi. Viņaprāt, stingru ierobežojumu jeb mājsēdes ieviešana šobrīd rezultētos ar vēl vienu augstas saslimstības vilni pavasarī. Trojanskis uzskata, ka ierobežojumiem jābūt mēreniem, lai nepieļautu strauju slimnīcu noslodzi.

Tāpat Trojanskis aicināja aktīvāk potēties ar balstvakcīnu, lai nodrošinātu labāku aizsardzību pret Covid-19.

Viņam piekrita arī ģimenes ārsts Ainis Dzalbs, norādot, ka ļoti stingri ierobežojumi patlaban nebūtu efektīvi. "Ierobežojumiem jābūt tādiem, lai visi nesaslimst uzreiz, bet saslimstības pieaugums ir tāds lēzens," teica Dzalbs.

Viņš informēja, ka situācija ģimenes ārstu praksēs patlaban ir saspringta, pieprasījums pēc pakalpojuma ir lielāks, nekā ģimenes ārsti spēj apkalpot.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot
Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).
Sabiedrība Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Rīga, 14.aug., LETA. Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.
Sabiedrība LNOB sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi"
Rīga, 14.aug., LETA. Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien plkst.19 sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.
Sabiedrība "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu kases čeku papīru
Rīga, 13.aug., LETA. "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu termisko kases čeku papīru, aģentūrai LETA pavēstīja SIA "Lidl Latvija" pārstāvis Ingars Rudzītis.

Lasiet arī

Sabiedrība Kariņš: spēki ārpus valsts kurina savstarpēju nesaprašanos Latvijas sabiedrībā

Izmantojot arī Covid-19 krīzi, spēki ārpus valsts kurina savstarpēju nesaprašanos Latvijas sabiedrībā, cenšoties izveidot naidīgas nometnes, šādu viedokli šodien debatēs Saeimā pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Kariņš nepiekrīt pārmetumiem, ka stingrāki ierobežojumi ir novēloti

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nepiekrīt publiski paustajiem pārmetumiem, ka valdības pieņemtie lēmumi par stingrākiem ierobežojumiem Covid-19 izplatības ierobežošanai ir novēloti, jo tie bija izsvērti, uzklausot visas puses un ieteikumus.

Sabiedrība Kariņš drošs, ka izdosies pieņemt noteikumus par pienākumu obligāti vakcinēties

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagaidām neredz šķēršļus, kuru dēļ valdībai varētu rasties sarežģījumi pieņemt Ministru kabineta noteikumus par pienākumu atsevišķu profesiju pārstāvjiem obligāti vakcinēties pret Covid-19.