• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Piedāvā bezmaksas konsultācijas cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:18, 23.01.2022

Cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem, kuriem pašlaik nav finansiālu iespēju pašiem apmaksāt terapiju izdevumus, tiek piedāvātas bezmaksas konsultācijas, aģentūrai LETA pavēstīja biedrības "Būt brīvai" valdes priekšsēdētāja Anna Balode.Kā norādīja Balode, pašlaik bezmaksas kognitīvi biheiviorālo terapiju jau saņem pirmie cilvēki, un tajā tiek organizētas arī pirmās deju nodarbības, kur desmit nodarbību ciklā dalībnieki caur deju mācīsies pieņemt un iemīlēt savu ķermeni. Tāpat divpadsmit nodarbību ciklā cilvēkiem tiek piedāvāts arī bezmaksas psihologs grupā.

Visi bezmaksas pakalpojumi tiek sniegti rindas kārtībā no "Ēšanas traucējumu (ĒT) resursu centra" līdzekļiem, priekšroku dodot cilvēkiem ar ēšanas traucējumiem no sociāli maznodrošinātajām grupām, kas ir cilvēki bez darba vai ar zemiem ienākumiem, no daudzbērnu ģimenēm un studenti.

Vienlaikus uz konsultācijām ir aicināti arī tie cilvēki, kuriem ir aizdomas par ēšanas traucējumiem, bet kuriem tie nav diagnosticēti pie ārsta.

"Ēšanas traucējumu resursu centra speciālisti ir specializējušies, lai sniegtu efektīvāko palīdzību un emocionālu atbalstu, ar vairāku gadu pieredzi ēšanas traucējumu ārstēšanā," uzsvēra Balode.

Nodarbības un konsultācijas tiek rīkotas hibrīdformā - tiešsaistes platformā "Zoom" un klātienē "Veselības centra 4" telpās Rīgā, Grebenščikova ielā. Klātienē aicināti piedalīties tie cilvēki, kuriem ir Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Centrā cilvēki var vērsties ne tikai ar anoreksiju un bulīmiju, bet arī PICA, OSFED, ARFID, kompulsīvo pārēšanos un citiem ar ēšanu saistītiem traucējumiem. Ēšanas traucējumi ir nopietni psihiskās un fiziskās veselības traucējumi, kad cilvēks pievērš pārspīlētu uzmanību savam svaram un ēdienam, atstājot novārtā citas intereses un aktivitātes.

Lai speciālisti varētu atrast visefektīvāko pieeju katram cilvēkam, katra situācija "ĒT resursu centrā" tiek izrunāta individuāli.

SIA "ĒT resursu centrs" ir pirmais ēšanas traucējumu centrs Latvijā, kurš dibināts 2021.gada 20.oktobrī, un kura mērķis ir ikvienam nodrošināt psihosociālas intervences cīņā ar ēšanas traucējumiem. Centrs ir sociāls uzņēmums, kurš no pelņas nodrošina bezmaksas palīdzību cilvēkiem, kuri to nevar atļauties, no mazāk aizsargātām sociālām grupām, kas ir studenti, cilvēki bez darba, cilvēki ar zemu ienākumu līmeni vai no daudzbērnu ģimenēm.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Otrdienas saullēktā skaidrs un dzestrs laiks
Rīga, 24.maijs, LETA. Agrā otrdienas rītā debesis virs Latvijas ir skaidras, liecina meteoroloģiskā informācija.
Sabiedrība Reģionālo attīstības centru apvienība informēs par izaicinājumiem pašvaldībās Ukrainas kara bēgļu uzņemšanā
Rīga, 24.maijs, LETA. Šodien plkst.11 notiks Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) organizēta tikšanās ar medijiem, pārrunājot izaicinājumus pašvaldībām, nodrošinot Ukrainas kara bēgļu uzturēšanos mūsu valstī.
Sabiedrība Deputāti spriedīs par kontracepcijas pieejamību Latvijā
Rīga, 24.maijs, LETA. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šodien paredzēts spriest par kontracepcijas pieejamību Eiropā un Latvijā.
Sabiedrība Konservatīvie rosinās rīkot jaunu konkursu uz KNAB vadītāja amatu

Saeimas "Konservatīvo" frakcija rosinās rīkot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem paziņoja partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).