• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Satversmes tiesa saņēmusi 90 ar Covid-19 ierobežojumiem saistītus pieteikumus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:34, 22.01.2022

Satversmes tiesā (ST) kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas 2020.gada pavasarī līdz šā gada 21.janvārim saņēmusi 90 ar Covid-19 ierobežojumiem saistītus pieteikumus, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.


Avots: LETA

No tiem 89 pieteikumi bija konstitucionālās sūdzības, tostarp trīs kolektīvi pieteikumi.

Savukārt viens pieteikums tika saņemts no pašvaldības domes par kārtību, kādā valsts sniedz aizdevumu pašvaldībām ārkārtējās situācijas laikā.

Četri pieteikumi tika apvienoti vienā lietā, kurā pērn decembrī tika pasludināts spriedums. Šajā lietā ST nosprieda, ka ārkārtējās situācijas laikā noteiktie klātienes azartspēļu ierobežojumi atbilst Satversmei, bet interaktīvo azartspēļu ierobežojumi - neatbilst. Par līdzīga satura pieteikumu šogad janvārī tika pieņemts lēmums izbeigt tiesvedību, jo prasījums jau izskatīts apvienotajā lietā.

Pagājušā gada 24.martā ST ierosināja lietu par prasību veikt Covid-19 testu pirms ieceļošanas Latvijā.

Trīs lietas ierosinātas par normu, kas ierobežoja komercdarbību lielajos tirdzniecības centros. Visas trīs lietas apvienotas vienā.

Savukārt 9.jūlijā ST ierosināta lieta par normām, kas noteica mācību procesa norisi skolās attālināti arī pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Attiecībā uz 72 pieteikumiem ST kolēģijas ir pieņēmušas lēmumus par atteikšanos ierosināt lietu. Lielākā daļa pieteikumu atteikta tādēļ, ka nav ticis pamatots apgalvojums, ka attiecīgie Covid-19 izplatības ierobežošanas vai seku novēršanas pasākumi ir radījuši personu pamattiesību aizskārumu, bet daļa tādēļ, ka attiecīgais jautājums ir administratīvās tiesas kompetencē.

Savukārt neviens pieteikums nav atteikts nepietiekama juridiskā pamatojuma dēļ.

Patlaban ST kolēģijās izskatīšanā ir seši pieteikumi saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem, bet pagaidām nav zināms, vai saistībā par šiem pieteikumiem tiks ierosināta tiesvedība.

ST saņemtie pieteikumi bijuši par sejas masku valkāšanu, par sertificēto sejas masku iegādi, par pulcēšanās ierobežojumiem, par politiskās partijas dibināšanas neiespējamību, par dīkstāves pabalsta piešķiršanu, par azartspēļu ierobežojumiem, par ēdienu un dzērienu tirdzniecības vietu darba laika ierobežojumiem, par pilnvērtīgu pašvaldību funkciju īstenošanas neiespējamību, par pārvietošanās ierobežojumiem, par skolu apmeklējumu bīstamību, par reliģiskās darbības veikšanas ierobežojumiem, par maznodrošināto personu tiesību aizsardzību un par ārkārtējās situācijas definīciju kā tādu.

Tāpat sūdzības bijušas arī par grāmatu tirgošanas ierobežojumiem, par pienākumu neizpaust informāciju par infekcijas slimību gadījumiem, par aizliegumu ieceļot Latvijā no ārvalstīm, ja ārvalstīs nav veikts Covid-19 tests, par ierobežojumu atsevišķu veikalu veidu darbībai tirdzniecības centros un citiem līdzīgiem ierobežojumiem, par atšķirīgu noteikumu noteikšanu attiecībā uz personām, kuras pārslimojušas Covid-19 vai ir vakcinētas, pretēji tām, kuras nav pārslimojušas Covid-19, kā arī nav vakcinējušās un neplāno to darīt, par normām, kas noteic, ka lietas iztiesāšana tiesas sēdē un ieslodzījuma vietā esošas personas dalība tiesas procesā primāri notiek videokonferences režīmā, par valsts atbalstu Covid-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem, par darba pienākumu veikšanai nepieciešamo vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu un citiem līdzīgiem ierobežojumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Otrdienas saullēktā skaidrs un dzestrs laiks
Rīga, 24.maijs, LETA. Agrā otrdienas rītā debesis virs Latvijas ir skaidras, liecina meteoroloģiskā informācija.
Sabiedrība Reģionālo attīstības centru apvienība informēs par izaicinājumiem pašvaldībās Ukrainas kara bēgļu uzņemšanā
Rīga, 24.maijs, LETA. Šodien plkst.11 notiks Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) organizēta tikšanās ar medijiem, pārrunājot izaicinājumus pašvaldībām, nodrošinot Ukrainas kara bēgļu uzturēšanos mūsu valstī.
Sabiedrība Deputāti spriedīs par kontracepcijas pieejamību Latvijā
Rīga, 24.maijs, LETA. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šodien paredzēts spriest par kontracepcijas pieejamību Eiropā un Latvijā.
Sabiedrība Konservatīvie rosinās rīkot jaunu konkursu uz KNAB vadītāja amatu

Saeimas "Konservatīvo" frakcija rosinās rīkot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem paziņoja partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).

Lasiet arī

Pasaule Vienīgais risinājums karam ir Ukrainas uzvara un Krievijas zaudējums - Kariņš

Vienīgais risinājums karam ir Ukrainas uzvara un Krievijas zaudējums, šodien pēc koalīcijas sanāksmes uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Saņēmis sitienu no skolnieka, vēlāk miris cienīts vēstures skolotājs (+FOTO)

Maija vidū Rīgas Katoļu ģimnāzijā ir tradīcija – skolas darbinieki un audzēkņi vienojas kopbildei. Šoreiz tas ir krietni atšķirīgāks brīdis, jo turpmāk iemūžinātajās bildēs vairs nebūs redzams vēstures skolotājs Uldis Krēsliņš, kurš maija sākumā devās aizsaulē, vēsta TV3 raidījums "Bez Tabu".

Sports Ungārija atsakās no 2023.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanas. Lūk iemesls!

Ungārija ir atteikusies no 2023.gada pasaules hokeja čempionāta rīkošanas kopā ar Slovēniju, pirmdien savā "Twitter" kontā ziņo Kanādas kabeļtelevīzijas TSN apskatnieks Gords Millers.