• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Pēc ST sāktās vērtēšanas aizturētajiem plāno nodrošināt dvieli un spilvenu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 17:16, 20.01.2022

Saeima šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Aizturēto personu turēšanas kārtības likumā, kas paredz dvieļa un spilvena nodrošināšanu aizturētajiem īslaicīgās aizturēšanas vietā.Satversmes tiesa (ST) 2021.gada oktobrī ierosināja lietu par normu, kas neparedz īslaicīgās aizturēšanas vietā ievietotu personu nodrošināšanu ar dvieli un spilvenu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Tagad Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija rosinājusi likumā paredzēt aizturētajam segu un spilvenu, ja aizturēšanas laiks ietver sevī naktsmieru. Tāpat paredzēts noteikt, ka aizturētajam pienāksies dvielis, ja tas būs nepieciešams.

Likumā līdz šim paredzēta segas nodrošināšana.

Tā kā nepieciešamās iepirkuma procedūras spilvenu un dvieļu iegādei, grozījumu spēkā stāšanās pēc to pieņemšanas paredzēta 2023.gada 1.janvārī. Paredzēts, ka spilvenu un dvieļu iegāde izmaksās ap 19 000 eiro, savukārt to mazgāšana, ķīmiskā tīrīšana un dezinfekcija - ap 75 000 eiro.

Kā ziņots, ST lieta ierosināta pēc Administratīvās rajona tiesas pieteikuma. Administratīvās tiesas izskatīšanā ir administratīvā lieta par Valsts policijas (VP) faktiskās rīcības, nenodrošinot personai normatīvajos aktos paredzētos sadzīves apstākļus īslaicīgās aizturēšanas vietā, atzīšanu par prettiesisku un nemantiskā kaitējuma atlīdzinājumu.

Pieteicējs šajā administratīvajā lietā ir persona, kas 2019.gadā vairākkārt atradusies īslaicīgās aizturēšanas vietā. Būdams neapmierināts ar sadzīves apstākļiem īslaicīgās aizturēšanas vietā, viņš vērsies VP, lūdzot atlīdzināt nemantisko kaitējumu, kas nodarīts neizsniedzot viņam spilvenu un dvieli.

VP pieteicēja iesniegumu noraidīja, norādot, ka uzturēšanās apstākļi īslaicīgās aizturēšanas vietā esot atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Administratīvā tiesa norāda, ka no apstrīdētā regulējuma neizriet pienākums īslaicīgās aizturēšanas vietā nodrošināt aizturētajam spilvenu un dvieli un ka tas neatbilstot Satversmei.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Otrdienas saullēktā skaidrs un dzestrs laiks
Rīga, 24.maijs, LETA. Agrā otrdienas rītā debesis virs Latvijas ir skaidras, liecina meteoroloģiskā informācija.
Sabiedrība Reģionālo attīstības centru apvienība informēs par izaicinājumiem pašvaldībās Ukrainas kara bēgļu uzņemšanā
Rīga, 24.maijs, LETA. Šodien plkst.11 notiks Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) organizēta tikšanās ar medijiem, pārrunājot izaicinājumus pašvaldībām, nodrošinot Ukrainas kara bēgļu uzturēšanos mūsu valstī.
Sabiedrība Deputāti spriedīs par kontracepcijas pieejamību Latvijā
Rīga, 24.maijs, LETA. Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā šodien paredzēts spriest par kontracepcijas pieejamību Eiropā un Latvijā.
Sabiedrība Konservatīvie rosinās rīkot jaunu konkursu uz KNAB vadītāja amatu

Saeimas "Konservatīvo" frakcija rosinās rīkot jaunu konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatu, pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem paziņoja partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K).

Lasiet arī

Pasaule Krievi pie Mikolajivas dzinuši cilvēkus mīnu laukā un apšāvuši izdzīvīvojušos

Krievijas karaspēks Mikolajivas apgabalā bija nosūtījis automobiļus ar civiliedzīvotājiem uz mīnu lauku, bet pēc tam apšāvis mīnu eksplozijā izdzīvojušos, pirmdien paziņoja Ukrainas Bruņoto spēku Operatīvā pavēlniecība "Dienvidi".

Sabiedrība Rosina apsūdzēt vīrieti par trīs personu saduršanu Ķengaragā

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai uzrādīt apsūdzību kādam vīrietim par trīs personu saduršanu pērn Rīgā, Ķengaragā, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Pabriks ASV kongresmeņus aicina palielināt militāro atbalstu Latvijai

Pirmdien Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) tikās ar ASV Kongresa pārstāvjiem Donu Beikonu, Rubenu Gajego un Sāru Džeikobsu un aicināja palielināt ASV militāro atbalstu Latvijai.