• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Lielajās augstskolās pret Covid-19 vakcinējušies ap 95% studentu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:21, 23.12.2021 1

Latvijas Universitātē (LU), Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pret Covid-19 ir vakcinējušies ap 95% studentu, līdz ar to nodrošinot gan klātienes, gan attālinātās mācības.


Avots: LETA

LU pret Covid-19 ir vakcinējušies 96% studentu, savukārt no vairāk nekā 3000 darbiniekiem pašlaik bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta ir 54, kas ir mazāk nekā 2%. Daži no šiem darbiniekiem esot saņēmuši darba nespējas lapas, daži devušies atvaļinājumā, vēl daļai noteikta dīkstāve, aģentūru LETA informēja LU Komunikācijas un inovāciju departaments Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Saulīte.

Viņa informēja, ka lekcijas klātienē drīkst apmeklēt tikai studenti ar derīgu sertifikātu, savukārt nevakcinētie var piedalīties tikai attālinātajās nodarbībās. Nevakcinētie studenti tiek brīdināti, ja draud kāds mācību parāds, izmaiņas studiju plānā vai reizēm pat akadēmiskais gads. Saulīte minēja, ka ir arī studenti, kas paņēmuši studiju pārtraukumu, bet tādu nav daudz.

"Studiju norises procesu nosaka katra fakultāte atsevišķi, jo situācija ik dienu var mainīties, ja, piemēram, tiek konstatēts kāds saslimušais un pārējiem kā kontaktpersonām "jāsēž mājās"," skaidroja Saulīte.

Līdzīgs skaits studentu un darbinieku, kas vakcinējušies pret Covid-19, ir arī RTU - attiecīgi 94% un 96%. Savukārt darbinieki, kuri nav vakcinējušies, atrodas dīkstāvē vai prombūtnē un darba pienākumus neveic.

RTU administratīvais direktors Juris Iljins norādīja, ka studiju un darba process tiek organizēts klātienē, īstenojot visus nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Personas, kurām ir klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija lēmums par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku, kā arī vakcināciju uzsākušās personas studiju procesā piedalās tikai attālināti.

Iljins uzsvēra, ka, ņemot vērā studiju programmas specifiku, kā arī izvērtējot epidemioloģisko situāciju, katras fakultātes dekāns, RTU Rīgas Biznesa skolas un RTU reģionālo studiju un zinātnes centru direktori ir tiesīgi pieņemt lēmumu par studiju programmas kursa pilnīgu vai daļēju norisi attālināti, nodrošinot studiju kvalitātes līmeņa saglabāšanu.

Arī RSU ir vakcinējušies 96% darbinieku. Savukārt vislielākais pret Covid-19 vakcinēto studentu skaits ir medicīnas studiju programmās. RSU veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs norādīja, ka augstskola jau no pērnā pavasara īstenoja kolektīvo vakcināciju, kuras rezultātā visi studenti, kuriem ir saskare ar pacientiem, ir vakcinējušies.

RSU Sabiedrisko attiecību nodaļas mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa informēja, ka gan Medicīnas fakultātē, gan Zobārstniecības un Farmācijas fakultātē ir vakcinējušies 100% studentu, savukārt Rehabilitācijas fakultātē un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātē attiecīgi 96% un 91%.

Tikmēr starp sociālo zinātņu studentiem ir mazāka vakcinācijas aptvere - vidēji 78%. Attiecīgi Komunikācijas fakultātē vakcinējušies 86% studentu, Eiropas studiju fakultātē - 81%, Juridiskajā fakultātē - 67%.

Studijas norisinās gan klātienē, gan attālināti, turklāt medicīnas studenti var slīpēt prasmes arī pandēmijas apstākļos, piemēram, praksi māszinībās piedāvājot iziet simulētā slimnīcā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, informēja Bahs. Vienlaikus viņš piebilda, ka janvāra sākumā RSU telpās paredzēts noturēt izbraukuma balstvakcināciju kā studentiem, tā darbiniekiem.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Vakar ceļu satiksmes negadījumos cietuši 15 cilvēki

Vakar Latvijā reģistrēti 115 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 15 cilvēki, informēja Valsts policija.

Sabiedrība Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts kokaīna karalis no Latvijas

Šodien Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu, kurā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.

Sabiedrība Eglītis aizliedzis krievu valodas izmantošanu ministrijas iestādēs

Ar šā gada 1.oktobri Labklājības ministrija (LM), kā arī ministrijas padotības iestādes nodrošinās informāciju un komunicēs ar klientiem tikai valsts valodā, paziņojusi ministrija.

Sabiedrība Gāze noplūst Baltijas jūrā! Latvijas pastiprina drošības pasākumus 

Reaģējot uz izskanējušo informāciju par iespējamo diversiju pret Baltijas jūrā esošo gāzes pārvades infrastruktūru "Nord Stream", Latvijas atbildīgās iestādes pastiprinājušas drošības pasākumus enerģētikas pārvades infrastruktūras sektorā, aģentūra LETA uzzināja Iekšlietu ministrijā.

Lasiet arī

COVID-19 "Moderna" sāk omikronam izstrādātās balstdevas izmēģinājumus

ASV farmācijas uzņēmums "Moderna" trešdien pavēstīja, ka sācis klīniskos izmēģinājumus Covid-19 vakcīnas balstdevai, kas izstrādāta tieši cīņai ar koronavīrusa omikrona paveidu.

Sabiedrība Juhņēviča: cilvēki vairs neizvēlas "Johnson & Johnson" vakcīnu

Ņemot vērā pieprasījuma kritumu, vakcinācijas pret Covid-19 pakalpojuma sniedzēji vairs gandrīz nepasūta "Johnson & Johnson" ("Janssen") vakcīnu, ceturtdien TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Nacionālā veselības dienesta vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Sabiedrība Policijas lietvedībā ir 52 kriminālprocesi par iespējamu fiktīvu vakcināciju

Valsts policijas (VP) lietvedībā par iespējamu fiktīvu vakcināciju patlaban ir 52 kriminālprocesi un 76 resoriskās pārbaudes saistībā ar fiktīvu vakcināciju un sertifikātu viltošanu, aģentūra LETA noskaidroja VP.