• Arnolds,
  • Emanuels
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


PVO Eiropas reģionā ar Covid-19 vakcināciju izglābts pusmiljons cilvēku dzīvību

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 05:58, 26.11.2021

Kopenhāgena, 26.nov., LETA--PVO. Vakcinācija pret Covid-19 Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionā ir izglābusi 470 000 cilvēku dzīvību vismaz 60 gadu vecumā, tiek lēsts jaunā pētījumā, kuru veica PVO Eiropas Reģionālais birojs un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC). 

Kopenhāgena, 26.nov., LETA--PVO. Vakcinācija pret Covid-19 Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionā ir izglābusi 470 000 cilvēku dzīvību vismaz 60 gadu vecumā, tiek lēsts jaunā pētījumā, kuru veica PVO Eiropas Reģionālais birojs un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs (ECDC). 

Pētījumā tika analizēti dati no Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Francijas, Grieķijas, Horvātijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Izraēlas, Īrijas, Kipras, Latvijas, Lielbritānijas (Anglijas un Skotijas), Lietuvas, Luksemburgas, Maltas, Melnkalnes, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Rumānijas, Slovākijas, Slovēnijas, Somijas, Spānijas, Šveices, Ukrainas, Ungārijas, Ziemeļmaķedonijas un Zviedrijas.

Aplēsēs nav iekļautas dzīvības, kas izglābtas, vakcinējot par 60 gadiem jaunākus cilvēkus, un tās, kas izglābtas, pateicoties vakcinācijas netiešam efektam slimības pārneses samazināšanās dēļ. 

Kopš 2019.gada decembra PVO Eiropas reģiona valstīs ir apstiprināti vairāk nekā 1,5 miljoni ar koronavīrusu SARS-CoV-2 saistīti nāves gadījumi, tai skaitā 90,2% cilvēkiem vismaz 60 gadu vecumā.

Covid-19 vakcīnu straujā izstrāde un izmantošana ir sniegusi ļoti vajadzīgo aizsardzību no smagās slimības un visneaizsargātāko cilvēku nāves, tomēr šo vakcīnu izmantošanas ātrums un apjoms PVO Eiropas reģiona valstīs ir nevienmērīgs. 

Pētījuma autori aplēsa nāves gadījumu skaitu starp vismaz 60 gadus veciem pieaugušajiem, kas būtu bijis bez vakcīnu izmantošanas, balstoties uz iknedēļas ziņojumiem par reālo nāves gadījumu skaitu.

Viņi pēc tam aprēķināja vakcinācijas dēļ izglābto dzīvību skaitu kā starpību starp šīm aplēsēm un reālo nāves gadījumu skaitu šajā vecuma grupā, par kuriem ziņots laikā no 2020.gada decembra līdz 2021.gada novembrim.

Tika aplēsts, ka pētījumā ietvertajās valstīs šajā periodā un vecuma grupā vakcinācija pret Covid-19 izglābusi 469 186 cilvēku dzīvības, par apmēram pusi samazinot gaidāmo nāves gadījumu skaitu.

30 valstīs, kur bija pieejami dati arī mazākās vecuma grupās, vislielākais izglābto dzīvību skaits - 261 421 - bija cilvēkiem vismaz 80 gadu vecumā.

Pētījumā ietvertajās valstīs pilnīgi vakcinēti bija 20% līdz 100% no cilvēkiem vismaz 60 gadu vecumā. Tajā aplēsts, ka vislielākais izglābto dzīvību skaits bija valstīs, kur vakcinācija sākās ātrāk un mērķa grupā vakcinācijas aptvere bija augsta. 

Pētījumā atzīts, ka vakcinācija ir viens no svarīgākajiem pasākumiem pandēmijas iegrožošanai,  bet ir vajadzīgi arī citi pasākumi, lai ierobežotu vīrusa pārnesi.

Pētījumā ietvertajās valstīs ar vakcināciju novērsti vidēji 51% nāves gadījumu. Visaugstākais novērsto nāves gadījumu īpatsvars - 93% - bija Islandē, kur pilnīgi vakcinēti 100% cilvēku minētajā vecuma grupā, bet viszemākais - 6% - tas bija Ukrainā, kur šajā vecumā grupā daļēji vakcinēti 29% un pilnīgi vakcinēti 20%.

Latvijā, kur minētajā vecuma grupā daļēji vakcinēti 74% un pilnīgi vakcinēti 62%, novērsto nāves gadījumu īpatsvars bija 26%. Lietuvā, kur šajā grupā daļēji vakcinēti 78% un pilnīgi vakcinēti 75%, novērsti 45% nāves gadījumu. Igaunijā ar 75% daļēji vakcinēto un 72% pilnīgi vakcinēto novērsti 34% nāves gadījumu. 

 

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Balstvakcīnu pēc vakcinēšanās ar "AstraZeneca" varēs saņemt pēc pieciem mēnešiem

Saistībā ar jauno Covid-19 omikrona paveidu Latvijā koriģētas galvenās rekomendācijas balstvakcīnu saņemšanai, paredzot, ka balstvakcīnu pēc vakcinēšanās ar "AstraZeneca" varēs saņemt pēc pieciem mēnešiem, otrdien valdības sēdē atklāja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Sabiedrība Balstvakcīnu līdz šim saņēmuši 5,72% no visiem pret Covid-19 sapotētajiem

Balstvakcinācija pret Covid-19 Latvijā līdz šim veikta 67 788 cilvēkiem jeb 5,72% no visiem vakcinācijas pamata kursu saņēmušajiem, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie jaunākie dati.

Sabiedrība Darbinieku Covid-19 testēšana ar ātrajiem testiem būs brīvprātīga

Darbinieku Covid-19 testēšana ar ātrajiem testiem būs brīvprātīga, paredz otrdien valdībā apstiprinātie grozījumi ārkārtējās situācijas rīkojumā.

Sabiedrība "Rīgas satiksmes" iepirkumā par elektroautobusu piegādi pieteikušies 10 ražotāji

"Rīgas satiksmes" elektroautobusu iepirkuma pirmajā posmā interesi piegādāt transporta līdzekļus izrādījuši 10 uzņēmumi, aģentūru LETA informēja "Rīgas satiksmes" Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja pienākumu izpildītāja Inese Rozīte.

Lasiet arī

Sabiedrība Ziemassvētku tirdziņi varēs notikt "zaļajā" režīmā

Ziemassvētku tirdziņu un citu gadatirgu organizēšana būs ļauta epidemioloģiski drošajā jeb "zaļajā" drošības vidē, ļaujot tos apmeklēt tikai personām ar Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, otrdien nolēma valdība.

Pasaule Levits aicina Blinkenu stiprināt ASV klātbūtni Baltijas reģionā

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, otrdien Rīgas pilī tiekoties ar ASV valsts sekretāru Entoniju Džonu Blinkenu, aicināja stiprināt ASV klātbūtni Baltijas reģionā, aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā.

Pasaule OPCW dalībvalstis aicina Krieviju skaidrot Navaļnija saindēšanas apstākļus

Vairāki desmiti Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijas (OPCW) dalībvalstu kopīgā paziņojumā atkārtoti kritizējušas Krieviju par opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija saindēšanu ar nervus paralizējošo "Novičok" grupas indi un aicinājušas Krieviju sniegt paskaidrojumus par notikušā apstākļiem.