• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


SAB jauno priekšnieku Saeima varētu apstiprināt janvārī

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:14, 25.11.2021

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) jauno vadītāju Saeima varētu apstiprināt nākamā gada janvārī, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA).


Avots: LETA

Politiķe akcentēja, ka šoreiz ir piedzīvota netipiska situācija, kad Nacionālās drošības padomē ir pārstāvēta ne tikai koalīcija, bet arī opozīcija. Mūrniece pauda cerību, ka izdosies atrast tādu amata kandidātu, kas būs pieņemams gan koalīcijai, gan opozīcijai.

"Kolēģi izteikušies, ka nevēlas, lai kandidāts būtu saistīts ar politiskajām aprindām. Politiskā neietekmējamība ir ļoti svarīgs kritērijs," sacīja Mūrniece.

Saeimas spīkere norādīja, ka, uz iespējamo laika termiņu skatoties "optimistiski piesardzīgi", Saeima lēmumu par jauno SAB priekšnieku varētu pieņemt janvārī.

Žurnāliste Agnese Margēviča savā blogā raksta, ka pagaidām starp uzvārdiem, kuri tiek apspriesti SAB direktora amatam, minēti Valsts drošības dienesta (VDD) priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus, Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts, kā arī divi diplomāti - Latvijas vēstnieks NATO Edgars Skuja un Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa.

Garisonam neviens nav piedāvājis kandidēt SAB priekšnieka amatu, tomēr amatpersona ar Aizsardzības ministrijas runasvīra Kaspara Galkina starpniecību aģentūrai LETA nekomentēja, vai apsvērtu šādu piedāvājumu.

Latvijas vēstniece Vācijā Inga Skujiņa aģentūrai LETA pavēstīja, ka neviens viņu nav uzrunājis kā iespējamo kandidāti SAB direktora amatam. Viņa uzsvēra, ka šis jautājums nav aktuāls, jo, ja šāds uzaicinājums arī tiktu izteikts, viņa attiektos un turpinātu darbu diplomātiskajā dienestā.

Valsts drošības dienestā (VDD) aģentūrai LETA nekomentēja "spekulācijas par potenciālajiem SAB direktora amata kandidātiem."

Skuja aģentūrai LETA no komentāriem atturējās. Savukārt ar Sārtu patlaban nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, iespējamo kandidātu loks uz SAB direktora amatu ir ļoti šaurs, iepriekš norādījis Levits. "No sākuma man jārunā ar kandidātiem, vai viņi piekritīs pildīt šo ļoti atbildīgo uzdevumu. Tas ir mans uzdevums. Pēc tam kandidāti tiks vērtēti NDP," žurnālistiem pauda Levits.

Dažādos likumos teikts, ka par SAB direktoru var būt persona, kura ir saņēmusi pirmās kategorijas speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, kuram ir amatam atbilstoša pieredze vadošā amatā un kura atbilst valsts drošības iestādes amatpersonām noteiktajām obligātajām prasībām, pārliecinājās aģentūra LETA.

Šīs prasības paredz, ka par specdienesta amatpersonu var kļūt vismaz 18 gadu vecumu sasniedzis un agrāk par tīšu noziegumu nesodīts Latvijas pilsonis, kurš pārvalda latviešu valodu un vismaz vienu svešvalodu. Tāpat prasības paredz, ka personai jābūt ar augstāko izglītību, kā arī veselības stāvoklim un psiholoģiskajām īpašībām ir jābūt atbilstošām, lai veiktu dienesta pienākumus.

LETA jau rakstīja, ka novembrī 60 gadu vecumā mūžībā devies SAB direktors, bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kariņš: Pēc 90 dienu atbalsta beigām Ukrainas bēgļi bez palīdzības nepaliks

Pēc sākotnējā 90 dienu atbalsta beigām Ukrainas bēgļi bez atbalsta nepaliks, jo palīdzība tiks sniegta ar citu mehānismu palīdzību, šādu nostāju šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Noraida Stepaņenko priekšlikumu par Civilās savienības likumprojektu

Saeimas Juridiskā komisija šodien noraidīja Saeimas deputātes Jūlijas Stepaņenko priekšlikumu, ar kuru Civilās savienības likumprojekts stātos spēkā vien 2039.gada 1.janvārī.

Sabiedrība Kariņš: Rīkojums par Vitenberga demisiju tiks parakstīts, tur nav jautājumu

Rīkojums par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisijas pieprasījumu tiks parakstīts, tur nav jautājumu, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Viesmīlības nozarē strādājošo skaits Covid-19 pandēmijā sarucis par trešdaļu

Latvijas viesmīlības nozare pēdējo divu gadu laikā ir zaudējusi trešo daļu darbinieku, liecina Latvijas Restorānu biedrības un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apkopotie dati.

Lasiet arī

Ekonomika Saeimā pauž atbalstu idejai sākt darbu pie AES izbūves

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu Enerģētikas likumā noteikt normu, ka Latvijas sistēmas operatoram ir pienākums nodrošināt nepieciešamo infrastruktūru atomelektrostacijas (AES) būvniecībai Latvijas teritorijā.

Sabiedrība Parlaments apstiprina Saeimas deputātes pilnvaras Akuraterei

Parlaments šodien Ievu Akurateri (K) apstiprināja par Saeimas deputāti. Attiecīgo lēmumu iepriekš atbalstīja arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Sabiedrība Saeima ļauj Latvijas iedzīvotājiem kā brīvprātīgajiem karot Ukrainas pusē

Saeima pirmdien aptuveni desmit minūšu laikā ārkārtas sēdē steidzamības kārtā atbalstīja grozījumus Nacionālās drošības likumā, lai ļautu Latvijas iedzīvotājiem kā brīvprātīgajiem karot Ukrainas pusē.