• Andrejs,
 • Andrievs,
 • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Rīgā izveidojies sētnieku trūkums, RNP meklē risinājumu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 11:43, 24.11.2021 7

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) meklē risinājumus 272 mājām piegulošo teritoriju uzkopšanai, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.


Avots: LETA

RNP norāda, ka sētnieku trūkums bija vērojams jau pirms Covid-19 pandēmijas. Daudzām mājām esot ilgstošas grūtības atrast sētniekus.

Pašlaik situācija sarežģījusies, jo uzņēmumam bija jāatstādina darbinieki, kuri nevarēja uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Šī norma būtiski skar arī sētniekus. Lai nodrošinātu nepārtrauktu pakalpojuma sniegšanu, uzņēmums meklē citas teritoriju kopšanas iespējas, piemēram, ikdienas uzkopšanu arvien vairāk veic uzkopšanas brigādes, kā arī tiek ieviesti mehanizēti risinājumi.

Daļai ēku pārskatītas uzkopjamo teritoriju platības, kā rezultātā sētnieki, kuri strādāja uz nepilnu slodzi, tagad ir nodarbināti uz pilnu slodzi, uzkopjot papildu teritorijas mājām, kurās nav savu sētnieku.

Daļu no ēkām bez sētniekiem ir pārņēmušas īpaši izveidotas aizvietošanas vienības, kas nodrošinātas ar nepieciešamo inventāru un aprīkotu autotransportu, lai varētu sakopt lielāku ēku skaitu. Vēl daļai sētnieku piesaistīti palīgstrādnieki, lai kopīgiem spēkiem varētu uzturēt kārtībā lielāku platību nekā līdz šim.

"Situācija ir dinamiska, mainās ik dienu, atbilstoši tai tiek pieņemti nepieciešamie lēmumi, lai nodrošinātu klientiem pakalpojuma nepārtrauktību. Svarīgi apzināties, ka sētnieka profesija kļūst aizvien nepopulārāka un, mainoties paaudzēm, teritorijas un māju koplietošanas telpu uzturēšana kārtībā pārvaldniekiem kļūs par aizvien lielāku izaicinājumu, tāpēc, strādājot pie ilgtermiņa attīstības plāna, aizvien plašāk izskatām iespējas par tehniski labi aprīkotu uzkopšanas brigāžu izmantošanu," norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis.

Uzņēmums arī aicina darbā sētniekus. Kopš ārkārtējās situācijas sākuma RNP pieņemti darbā 30 jauni darbinieki

Kā ziņots, RNP pēc 15.novembra no darba atstādināti 44 darbinieki bez Covid-19 sertifikātiem. Pirms tam RNP vakcinācijas aptvere pieauga no 90% līdz 94%.

LETA jau ziņoja, ka RNP pērn strādāja ar 4,6 miljoni eiro zaudējumiem. Arī uzņēmuma apgrozījums samazinājās par 13% un bija 55,6 miljoni eiro.

Kā RNP apgrozījuma samazinājums par 8,4 miljoniem eiro esot saistīts ar ieņēmumu no plānoto dzīvojamo māju remonta darbu veikšanas samazinājuma.

Savukārt zaudējumu apjoma pieaugumu ietekmēja uzkrājumu metodikas pārskatīšana šaubīgajiem debitoriem, pamatā palielinot uzkrājumus ilgstoši kavēto parādu kategorijās.

Lasīt visus komentārus (7)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
 • ijabs ka levits 24.11.2021 18:11
  dzivokli un 1800 algu iesu par setnieku!! Velams fligelis dzivoklii
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • haha 24.11.2021 12:54
  Nopotētajiem un šo lēmumu pieņēmējiem paveras plašs darba lauks-varēs veiksmīgi izpausties
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • khe 24.11.2021 13:55
   Nopotētajiem ta kāds sakars - strādā un dzīvo tālāk. Tā kā tieši nepotētajiem še paveras jaunas karjeras iespējas!
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • Tīrīte 24.11.2021 12:51
  Māju kāpņu telpas nav tīritas, kur nu vēl mazgātas ilgāk par 3 mēnešiem, kaut kā rēķinos izmaiņas neredz. Pakalpojums nav saņemts, bet maksu iekasē. Kur paliek mūsu samaksātā nauda? Ja sētnieka nav, tam algu nav jāmaksā.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Antiņu ciems 24.11.2021 12:49
  Paldies mūsu haotiskajiem MK noteikumiem, kuri atstādināja mūsu ielu slaucītājus, zālāju pļāvējus, vienkāršākā darba darītājus un mazākos pelnītājus no amatiem, jo tie sētnieki taču ir "īpaši bīstami", strādājot ārā pagalmā ar slotu... Spļaujam paši savā akā. Toties tiem, kuriem jau pirms vairākiem mēnešiem beidzies sertifikāta derīguma termiņš, tiem tiek legāli atļauts izplatīt infekciju- dota zaļā gaisma atrasties jebkurā vietā, lai oficiāli varētu inficēt veselos.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • Tīrīte 24.11.2021 12:52
   Antiņu ciems, par kuriem MK noteikumiem runājat, vai par tiem, 907?,
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • kr 24.11.2021 12:42
  Nu tad lai strada tie kas to lemumu pienema
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Līvānu novadā diennaktī uzsniguši 22 centimetri sniega
Rīga, 30.nov., LETA. Pēdējā diennaktī stiprākā snigšana reģistrēta Līvānu novadā, kur novērojumu stacijā "Sīļi", Rožupē, sniega segas biezums palielinājies no nulle centimetriem plkst.5 pirmdienas rītā līdz 22 centimetriem plkst.5 otrdienas rītā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.
Sabiedrība Rīgā norisināsies NATO ārlietu ministru sanāksme
Rīga, 30.nov., LETA. No šodienas līdz trešdienai Rīgā notiks NATO ārlietu ministru sanāksme, kur līdzās aktuālo drošības izaicinājumu risināšanai tiks pārrunāta sadarbība ar partneriem un Eiropas Savienību, kā arī sāks diskusijas par alianses jauno stratēģisko koncepciju, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrija (ĀM).
Sabiedrība ES sanāksmē apspriedīs jaunu programmu pieaugušo izglītībai un stratēģisku sistēmu Eiropas sadarbībai izglītības jomā
Rīga, 30.nov., LETA. Šodien Eiropas Savienības (ES) Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomē apstiprinās rezolūciju par jaunu programmu pieaugušo izglītībai un stratēģisku sistēmu Eiropas sadarbībai izglītības un mācību jomā.
Sabiedrība NATO ārlietu ministru sanāksmē publiskos Afganistānā gūtās pieredzes secinājumus
Rīga, 29.nov., LETA. NATO ārlietu ministru sanāksmes gaitā tik publiskoti Afganistānā gūtās pieredzes secinājumi, Latvijas Televīzijas raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja NATO ģenerālsekretāra vietniece publiskās diplomātijas jautājumos Baiba Braže.

Lasiet arī

Sabiedrība Sākti Āgenskalna tirgus ēkas betonēšanas darbi

Āgenskalna tirgus ēkas rekonstrukcijas projektā sākti betonēšanas darbi, aģentūrai LETA pavēstīja būvmateriālu ražotāja "Schwenk Latvija" pārstāvji.

Sabiedrība Rīgā veidos trīs viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijas

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja šodien atbalstīja lēmumprojektu par trīs viedpilsētas tehnoloģiju testēšanas jeb pilotteritoriju izveidošanu galvaspilsētā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvalde.

Sabiedrība 9.maijā neliegs ziedu nolikšanu Pārdaugavā pie pieminekļa padomju karavīriem

9.maijā pašvaldība neliegs ziedu nolikšanu Pārdaugavā pie pieminekļa padomju karavīriem, aģentūra LETA noskaidroja Rīgas domē.