• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Latvijā vakcināciju pret Covid-19 atbalsta mazāk nekā potes pret citām slimībām

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 08:39, 16.11.2021

Latvijas iedzīvotāji vakcināciju pret Covid-19 kopumā atbalsta mazāk nekā vakcināciju pret tādām slimībām kā gripa, ērču encefalīts, difterija un citām, secināts BENU Aptiekas Veselības monitoringa datos, kas iegūti sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.Divas trešdaļas jeb 67% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju sliecas atbalstīt vakcinēšanos pret Covid-19, kamēr vakcināciju pret citām slimībām (gripa, ērču encefalīts, difterija u. c.) kopumā atbalsta 81% respondentu. Tāpat aptaujas dati liecina, ka biežāk vakcināciju gan pret Covid-19, gan citām slimībām atbalsta iedzīvotāji ar augstāku izglītības līmeni.

Vakcināciju pret Covid-19 atbalsta 67% (drīzāk atbalsta - 24%, pilnībā atbalsta - 43%), to neatbalstīt sliecas 27% respondentu (drīzāk neatbalsta - 11%, pilnībā neatbalsta - 16%), bet vēl 6% konkrētu atbildi sniegt nevarēja. Tikmēr vakcināciju pret citām slimībām (gripa, ērču encefalīts, difterija u. c.) kopumā atbalsta 81% (drīzāk atbalsta - 38%, pilnībā atbalsta - 43%), to neatbalsta 14% (drīzāk neatbalsta - 8%, pilnībā neatbalsta - 6%), bet vēl 5% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Analizējot iegūtos rezultātus, SKDS direktors Arnis Kaktiņš norāda, ka iedzīvotāju attieksmei pret vakcināciju ir cieša sasaiste ar izglītības līmeni, proti, iedzīvotāji ar augstāku izglītības līmeni biežāk atbalsta vakcināciju gan pret Covid-19, gan citām saslimšanām.

"Laikā, kad ir pieejams ārkārtīgi daudz informācijas, īpaši Covid-19 sakarā, izšķiroši svarīgi ir spēt tajā orientēties un kritiski izvērtēt, kā arī uzticēties racionālai argumentācijai. Šajā ziņā augstāks formālās izglītības līmenis sniedz priekšrocības, kā rezultātā arī attieksme pret vakcināciju šajā iedzīvotāju grupā kopumā ir ievērojami pozitīvāka," skaidro sociologs.

Starp iedzīvotājiem, kuri ieguvuši augstāko izglītību, vakcināciju pret Covid-19 atbalsta 75% respondentu, neatbalsta 20%, bet konkrētu viedokli sniegt nevarēja 5%. Tikmēr vidējo vai vidējo profesionālu izglītību ieguvušo vidū vakcināciju pret Covid-19 atbalsta 60%, neatbalsta 33%, bet 7% konkrētu viedokli sniegt nevarēja. Viszemākais atbalsts vakcinācijai pret Covid-19 ir iedzīvotājiem ar iegūtu pamatizglītību - 33% to atbalsta, 41% to neatbalsta, bet 25% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Arī pret citu slimību vakcināciju pozitīvāka attieksme ir iedzīvotājiem ar augstāku izglītības līmeni. Starp iedzīvotājiem, kuri ieguvuši augstāko izglītību, vakcināciju pret Covid-19 atbalsta 86% respondentu, neatbalsta 10%, bet konkrētu viedokli sniegt nevarēja 4%. Tikmēr vidējo vai vidējo profesionālu izglītību ieguvušo vidū vakcināciju pret citām slimībām, izņemot Covid-19, kopumā atbalsta 76%, neatbalsta 18%, bet 6% konkrētu viedokli sniegt nevarēja. Arī šeit viszemākais atbalsts vakcinācijai šādā griezumā ir iedzīvotājiem ar iegūtu pamatizglītību - 65% to atbalsta, 29% to neatbalsta, bet 7% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot
Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).
Sabiedrība Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Rīga, 14.aug., LETA. Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.
Sabiedrība LNOB sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi"
Rīga, 14.aug., LETA. Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien plkst.19 sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.
Sabiedrība "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu kases čeku papīru
Rīga, 13.aug., LETA. "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu termisko kases čeku papīru, aģentūrai LETA pavēstīja SIA "Lidl Latvija" pārstāvis Ingars Rudzītis.

Lasiet arī

COVID-19 "Moderna" sāk omikronam izstrādātās balstdevas izmēģinājumus

ASV farmācijas uzņēmums "Moderna" trešdien pavēstīja, ka sācis klīniskos izmēģinājumus Covid-19 vakcīnas balstdevai, kas izstrādāta tieši cīņai ar koronavīrusa omikrona paveidu.

Sabiedrība Juhņēviča: cilvēki vairs neizvēlas "Johnson & Johnson" vakcīnu

Ņemot vērā pieprasījuma kritumu, vakcinācijas pret Covid-19 pakalpojuma sniedzēji vairs gandrīz nepasūta "Johnson & Johnson" ("Janssen") vakcīnu, ceturtdien TV3 raidījumā "900 sekundes" atzina Nacionālā veselības dienesta vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Sabiedrība Policijas lietvedībā ir 52 kriminālprocesi par iespējamu fiktīvu vakcināciju

Valsts policijas (VP) lietvedībā par iespējamu fiktīvu vakcināciju patlaban ir 52 kriminālprocesi un 76 resoriskās pārbaudes saistībā ar fiktīvu vakcināciju un sertifikātu viltošanu, aģentūra LETA noskaidroja VP.