• Dailis,
  • Herberts,
  • Umberts
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Stingro ierobežojumu laikā vismazāk pārvietojas Rīgā dzīvojošie cilvēki

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 11:25, 05.11.2021

Stingro ierobežojumu laikā, kas visā valstī ieviesti no 21.oktobra, vismazāk pārvietojas Rīgā dzīvojošie cilvēki, secinājis mobilo sakaru operators SIA "Bite Latvija", analizējot savu klientu mobilitātes datus.


Avots: LETA

"Bite Latvija" pārstāvji min, ka šādi rādītāji var nozīmēt, ka galvaspilsētas iedzīvotāji rūpīgi ievēro mājsēdi vai arī ir gatavojušies tai savlaicīgi un izbraukuši no Rīgas jau pirms tās ieviešanas, dodoties, piemēram, uz lauku mājām.

Kopumā arī citās Latvijas daļās redzams, ka cilvēku pārvietošanās ir ievērojami samazinājusies līdz ar strikto ierobežojumu ieviešanu. Vienlaikus mobilā interneta patēriņš "Bite" tīklā, salīdzinot ar laiku pirms "lokdauna", ir audzis par 10%.

Analizējot iedzīvotāju mobilitātes datus "Bite" tīklā, novērots, ka samazinājusies cilvēku pārvietošanās plūsma pa A klases šosejām, visās lielajās Latvijas pilsētās, kā arī 100 kilometru rādiusā ap Rīgu.

"Kopumā jāsecina, ka iedzīvotāji ļoti mērķtiecīgi ievēro mājsēdes noteikumus un ir izvēlējušies to pavadīt nevis pilsētās, bet gan ārpus tām, laikus gatavojoties striktajiem ierobežojumiem. Tādēļ arī novērojam, ka cilvēku kustība visvairāk mitējusies lielajās pilsētās, īpaši Rīgā. Pavadot ilgāku laiku mājās, strādājot un mācoties attālināti, kopš "lokdauna" ieviešanas palielinājies mobilā interneta patēriņš "Bite" tīklā, turklāt tas šobrīd ir pat lielāks nekā Lietuvā," komentē "Bite Latvija" Korporatīvo un sabiedrisko attiecību vadītāja Una Ahuna-Ozola.

Šajā laikā paaugstinājusies dažādu video platformu, saziņas un sociālo mediju lietotņu izmantošana, piemēram, "Zoom", "Facebook", "WhatsApp". Turpretim izteikti samazinājusies mobilo lietotņu "Waze" un "Google Maps" lietošana - attiecīgi par 17% un 15%.

"Arī šī tendence apliecina, ka cilvēki pārvietojas ievērojami mazāk, jo gan viena, gan otra lietotne tiek izmantota navigācijas mērķiem," piebilst Ahuna-Ozola.

Vienlaikus, analizējot mobilā interneta patēriņa datus ārpus Latvijas, "Bite Latvija" secinājis, ka cilvēki arī ceļo, iespējams, daļu "lokdauna" pavadot Latvijā, un daļu - ārzemēs. Proti, mobilo datu apjoms, ko "Bite" klienti viesabonēšanā patērējuši oktobrī, salīdzinot ar septembri, ir palielinājies par aptuveni 11%. Tostarp patērēto datu apjoma pieaugums, ko cilvēki izmanto Latvijā un ārpus tās, ir līdzīgs.

Jau vēstīts, ka līdz 15.novembrim Latvijā spēkā ir stingri Covid-19 ierobežojumi.

"Bite Latvija" 100% kapitāldaļas pieder "Bite Lietuva", kas ir starptautiskās aktīvu pārvaldīšanas kompānijas "Providence Equity Partners" uzņēmums. Savukārt "Bite Latvija" patiesā labuma guvēji ir Lielbritānijas pilsonis Džons Karls Hāns un ASV pilsonis Džonatans Milsons Nelsons.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pūce: Ministra izvēles procesā AP neraugās uz apvienības partiju līnijām

Tāpat kā pārējos jautājumos, arī iekšlietu ministra kandidāta izvēles procesā partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) neraugās uz apvienību veidojošo partiju līnijām un atbildību par šo jomu uzņemas kopīgi, sacīja AP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce.

Sabiedrība Gājienā par Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanu prognozē ap 5000 dalībnieku

Piektdien, 20.maijā, plānotajā gājienā, pieprasot nekavējošu Uzvaras parkā esošā padomju pieminekļa nojaukšanu, varētu piedalīties aptuveni 5000 cilvēku, norādīts pasākuma pieteikumā pašvaldībai.

Sabiedrība Levits: Valdībā notiek nelielas turbulences, nevis nopietna krīze

Pēdējās dienās valdībā notikušās domstarpības, kas rezultējušās ministru nomaiņā, ir vērtējamas kā nelielas turbulences, nevis nopietna valdības krīze, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

Sabiedrība Valdība bez turpmākām izmaiņām strādās līdz gaidāmajām vēlēšanām - Rozenvalds

Valdība darīs visu, lai ar diviem jaunajiem ministriem un bez turpmākām izmaiņām strādātu līdz gaidāmajām Saeimas vēlēšanām rudenī, uzskata politologs Juris Rozenvalds.

Lasiet arī

Sabiedrība Sanktpēterburgā izsludina daļēju "lokdaunu"

Krievijā saasinājušās Covid-19 krīzes dēļ Sanktpēterburgā no 30. oktobra līdz 7.novembrim tiek izsludināts daļējais "lokdauns", ierobežojot sabiedriskās ēdināšanas vietu, veikalu un izklaides vietu darbu, tomēr muzeji un teātri slēgti netiks, sestdien pavēstīja varasiestādes.

Ekonomika Policija: tirgotāji apzinīgi ievēro jaunus noteikumus

Šodien notika Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkota tikšanās ar policijas pārstāvjiem par tirdzniecības uzraudzību lokdauna laikā, tas laikā tika pārrunāti jautājumi un konkrētas konfliktsituācijas.

Ekonomika Ēdinātāji lokdauna laikā drīkstēs strādāt arī naktīs

Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst.20 līdz plkst.5, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā (EM).