• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


"Venipak": Aviokravu pārvadājumu kapacitātes joprojām pārsniedz piedāvājumu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:47, 27.10.2021

Rīga, 27.okt., LETA. Aviokravu pārvadājumu kapacitātes joprojām pārsniedz piedāvājumu, intervijā aģentūrai LETA atzina sūtījumu piegādes uzņēmuma "Venipak" vadītājs Justs Šablinsks.

Rīga, 27.okt., LETA. Aviokravu pārvadājumu kapacitātes joprojām pārsniedz piedāvājumu, intervijā aģentūrai LETA atzina sūtījumu piegādes uzņēmuma "Venipak" vadītājs Justs Šablinsks.

Viņš atzīmēja, ka ar aviosūtījumu piegādēm joprojām ir zināmas problēmas, kā arī pieprasījums pēc aviokravu pārvadājumu kapacitātes joprojām pārsniedz piedāvājumu, tādēļ "Venipak" septembrī izveidoja lidojumu no Rīgas uz Honkongu, lai Baltijas reģionā un blakus esošajās valstīs sūtījumus varētu saņemt ātrāk un kontrolētākā veidā.

"Mēs pašlaik tirgum piedāvājam tiešo lidojumu no Āzijas, kas nodrošina ātru piegādi un to, ka krava ceļā netiks vairākas reizes pārkrauta, palielinot bojājumu risku," piebilda Šablinsks.

Viņš arī atzina, ka pieprasījums pēc attiecīgajiem aviokravu pārvadājumiem ir pārsniedzis prognozes. "Pirmās lidmašīnas tika piepildītas ļoti ātri, un no oktobra otrās puses mēs jau piedāvājam divus lidojumus nedēļā. Jāatceras, ka tuvojas arī gada nogale, kas sūtījumu jomā vienmēr ir ļoti noslogots laiks, tādēļ mēs paredzam, ka lidmašīnas būs pilnas," teica Šablinsks.

Viņš minēja, ka šobrīd lielāko daļu sūtījumu veido komerckravas - no veselības aprūpei domātām precēm līdz kravām, kuras pasūta tehnoloģiju uzņēmumi. 

Tāpat Šablinsks pavēstīja, ka "Venipak" pēta iespējas lidojumiem arī uz Ķīnas kontinentālo daļu, Dienvidkoreju, Japānu un ASV. "Vismaz vienā no šiem virzieniem mēs vēlētos sākt lidot jau novembrī," viņš sacīja.

Tostarp "Venipak" vadītājs norādīja, ka uzņēmums pēta, kāds būtu pieprasījums pēc kravām šajos virzienos, kādas ir cenas, tāpat attiecīgajā valstī ir nepieciešami labi sadarbības partneri. "Lai pieņemtu pozitīvu lēmumu, ir jāsakrīt daudziem puzles gabaliņiem. Taču jau tagad ir skaidrs, ka nākamais maršruts būs uz Āziju," teica Šablinsks.

Jautāts, vai uzņēmumam būtu interese arī par lidojumiem no Eiropas, Šablinsks atzīmēja, ka vēl ne. "Lielāko daļu galamērķu Eiropā no Baltijas valstīm var sasniegt arī ar citiem transporta veidiem vienas līdz divu dienu laikā. Tādēļ aviopārvadājumos mēs pašlaik koncentrējamies uz citiem kontinentiem. Kas attiecas uz nākotni, tad lēmumi būs atkarīgi no klientu vēlmēm un kravu veidiem, kurus vajadzēs piegādāt, bet mēs, protams, vēlētos attīstīt kravu aviopārvadājumus arī Eiropas iekšienēm," viņš sacīja.

Tāpat viņš norādīja, ka "Venipak" šobrīd un arī nākotnē aviokravu pārvadājumus Baltijas valstīs nodrošinās tikai uz Rīgu. "Ja mēs runājam par Baltijas valstīm, tad arī nākotnē mēs domājam tikai par Rīgu. Taču mēs skatāmies arī uz citām lidostām Eiropā. Ja jūs vēlaties lidot ar lielākas kapacitātes lidmašīnu, tad jums ir vajadzīgs vairāk kravu, ko pārvadāt, un Baltijas valstīs dažkārt ir grūti savākt noteiktu kravas apmēru, ko sūtīt uz vienu galamērķi. Tādēļ mēs apsveram darbību lidostās, kuras ir lielākās Eiropas valstīs un kurās ir lielāki nosūtāmo kravu apmēri," klāstīja "Venipak" vadītājs, piebilstot, ka tāda, piemēram, varētu būt Polija.

Šablinsks atzīmēja, ka "Venipak" izvēlējās Rīgu, jo tā ir reģiona centrā, proti, Rīga ir praktiski vienādā attālumā no Tallinas un no Viļņas, kā arī viegli sasniedzama no Ziemeļvalstīm. Turklāt diezgan viegli var sasniegt arī Poliju. 

"Vēl viena ļoti svarīga lieta bija veiksmīgā sadarbība ar Rīgas lidostas menedžmentu. Kad sāc tik lielu projektu, tu zini, ka radīsies arī problēmas. Tādēļ uzticami sadarbības partneri šādā projektā ir ļoti svarīgi, un Rīgas lidosta ir paveikusi ļoti labu darbu un pierādījusi, ka uz to var paļauties. Tam bija liela nozīme, kad pieņēmām lēmumu par kravas aviopārvadājumu sākšanu," piebilda "Venipak" vadītājs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Traģēdija Jelgavas novadā: Ugunsgrēkā bojā gājis cilvēks

Ugunsgrēkā sestdienas vakarā daudzstāvu dzīvojamā ēkā Jelgavas novada Cenu pagastā gājis bojā cilvēks, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Sabiedrība Sinoptiķi: Svētdiena būs līdz šim aukstākā diena šoziem

Svētdiena Latvijā būs dzestrākā diena kopš pagājušās ziemas, liecina sinoptiķu prognozes.

Sabiedrība "Lielajā dzintarā" notiks Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums
Rīga, 5.dec., LETA. Šodien plkst.19 Liepājā koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums, aģentūru LETA informēja organizatori.
Sabiedrība Iedegs Siguldas centrālo un arī pagastu Ziemassvētku egles
Rīga, 5.dec., LETA. Šodien Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā iemirdzēsies pilsētas centrālā egle, kura veidota no aptuveni 50 mazākām eglītēm un svētku laikā tajā iemirdzēsies vairāk nekā 9000 diožu lampiņas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Lasiet arī

COVID-19 Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 477 Covid-19 gadījumi (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 477 Covid-19 gadījumi un reģistrēti seši Covid-19 pacientu nāves gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.

Ekonomika Mārupes dome izsolīs divu lauksaimniecības zemesgabalu nomas tiesības

Mārupes novada pašvaldība izsolīt divu lauksaimniecībā izmantojamu zemes gabalu nomas tiesības, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Veselība Neiepriecinoši! Puse Latvijas jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem smēķē

Latvijā 50% aptaujāto jauniešu vecumā no 18 līdz 24 gadiem smēķē, turklāt katrs piektais jeb 19% no tiem to dara regulāri, liecina "Mana Aptieka & Apotheka" jaunākā Veselības indeksa aptauja.