• Ēriks,
  • Inese,
  • Inesis
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Par darbu Covid-19 apstākļos Rīgas policisti varēs saņemt piemaksas līdz 75%

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:20, 20.10.2021

Par darbu Covid-19 riska apstākļos Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki varēs saņemt piemaksas, kas nepārsniegs 75% no stundas likmes, paredz trešdien pilsētas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas pieņemtais lēmums.


Avots: LETA

Speciālās piemaksas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 infekcijas slimības uzliesmojumu un tās seku novēršanas saņems tie policijas darbinieki, kas pakļauti reālam dzīvības vai veselības apdraudējumam un kuri amata pienākumu izpildes laikā var nonākt tiešā saskarsmē ar Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām.

Speciālās piemaksas apmērs nevar pārsniegt 75% no amatpersonas stundas likmes un tā izmaksājama proporcionāli nostrādātajam laikam attiecīgajos apstākļos. Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs komitejas sēdē skaidroja, ka iepriekšējās ārkārtējās situācijas laikā piemaksas bija pašvaldības iniciatīva, taču tagad, tāpat kā Valsts policijas darbiniekiem, piemaksas noteiktas ar valdības lēmumu.

Par speciālās piemaksas piešķiršanu un tās apjomu katram darbiniekam lems policijas priekšnieks atbilstoši noteiktajiem kritērijiem. Par darbu klātienē, kad darbinieka pienākumi ir kritiski svarīgi sabiedrībai, kā arī iestādes darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, kad pienākumu pildīšanas laikā ir tiešā saskarsmē ar klientiem vai citiem darbiniekiem, nonākot fiziskā kontaktā vai ilgstoši atrodas tuvāk par diviem metriem no klienta vai cita darbinieka vai vairāki darbinieki pienākumus veic ilgstošā savstarpējā saskarsmē, piemaksa būs līdz 30%.

Tāpat piemaksu līdz 25% varēs noteikt, ja darbinieks piedalījās notikumā, kurā bija saskarsme ar trešajām personām. Tiks ņemts vērā arī Covid-19 inficēto personu skaits, ar kurām policijas darbinieks ir kontaktējies klātienē.

Vēl viens no kritērijiem piemaksas apmēra noteikšanai būs dežūrdaļā nogādāto personu skaits, ja darbinieks tajā brīdī pildīja dežūrdaļas amatpersonas pienākumus. Tāpat piemaksa tiks aprēķināta, ja darbinieks veicis Covid-19 inficēto personu un Slimību profilakses un kontroles centra noteikto kontaktpersonu dzīvesvietu apsekošanu. Vēl viens kritērijs, kas tiks vērtēts, ir nostrādāto stundu skaits augsta riska objektos - darbs pie objektiem vai objektos, kuros uzturas Covid-19 inficētās personas vai kontaktpersonas, darbs pie zupas virtuvēm un citām sociālās palīdzības sniegšanas vietām, kas organizēts epidemioloģiski nedrošā vidē ar vairāku cilvēku klātbūtni.

Aronovs sēdē skaidroja, ka pēdējie trīs kritēriji ir savstarpēji aizvietojami, jo darbinieks nevar vienlaikus atrasties dežūrdaļā un strādāt augsta riska objektā. Maksimālā piemaksa, ko darbinieks var saņemt par šo kritēriju izpildi, ir 25%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Kariņš: Rīkojums par Vitenberga demisiju tiks parakstīts, tur nav jautājumu

Rīkojums par ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisijas pieprasījumu tiks parakstīts, tur nav jautājumu, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Egilu Levitu žurnālistiem norādīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Sabiedrība Viesmīlības nozarē strādājošo skaits Covid-19 pandēmijā sarucis par trešdaļu

Latvijas viesmīlības nozare pēdējo divu gadu laikā ir zaudējusi trešo daļu darbinieku, liecina Latvijas Restorānu biedrības un Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) apkopotie dati.

Sabiedrība Vitenbergs nosauc, kam būtu gatavs nodot amatu viņa demisijas gadījumā

Ja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) prasītu ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga (NA) demisiju, tad pats Vitenbergs pieļautu Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārās sekretāres, Saeimas deputātes Ilzes Indriksones (NA) kandidatūras izskatīšanu ekonomikas ministra amatam.

Sabiedrība Ventspilī, glābjoties no liesmām, pa sestā stāva dzīvokļa logu izlecis cilvēks

Ventspilī otrdien dzīvokļa ugunsgrēkā cietis cilvēks, kurš, glābjoties no liesmām izleca pa sestā stāva logu, noskaidroja aģentūra LETA.

Lasiet arī

Sabiedrība Pieļauj iespēju, ka Latgalei būs grūti iziet no lokdauna kopā ar visu Latviju

Šonedēļ, 5.novembrī, plkst.10 un pēc nedēļas, 11.novembrī, plkst.10 tiešsaistē no Latgales vēstniecības "Gors" būs skatāma diskusija "Vai Latgale ir gatava iziet no "lockdown" kopā ar visu Latviju?", aģentūra LETA uzzināja biedrībā "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs".

Sabiedrība Sanktpēterburgā izsludina daļēju "lokdaunu"

Krievijā saasinājušās Covid-19 krīzes dēļ Sanktpēterburgā no 30. oktobra līdz 7.novembrim tiek izsludināts daļējais "lokdauns", ierobežojot sabiedriskās ēdināšanas vietu, veikalu un izklaides vietu darbu, tomēr muzeji un teātri slēgti netiks, sestdien pavēstīja varasiestādes.

Ekonomika Policija: tirgotāji apzinīgi ievēro jaunus noteikumus

Šodien notika Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkota tikšanās ar policijas pārstāvjiem par tirdzniecības uzraudzību lokdauna laikā, tas laikā tika pārrunāti jautājumi un konkrētas konfliktsituācijas.