• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Par darbu Covid-19 apstākļos Rīgas policisti varēs saņemt piemaksas līdz 75%

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 19:20, 20.10.2021

Par darbu Covid-19 riska apstākļos Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki varēs saņemt piemaksas, kas nepārsniegs 75% no stundas likmes, paredz trešdien pilsētas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas pieņemtais lēmums.


Avots: LETA

Speciālās piemaksas par darbu paaugstināta riska un slodzes apstākļos saistībā ar Covid-19 infekcijas slimības uzliesmojumu un tās seku novēršanas saņems tie policijas darbinieki, kas pakļauti reālam dzīvības vai veselības apdraudējumam un kuri amata pienākumu izpildes laikā var nonākt tiešā saskarsmē ar Covid-19 slimniekiem un kontaktpersonām.

Speciālās piemaksas apmērs nevar pārsniegt 75% no amatpersonas stundas likmes un tā izmaksājama proporcionāli nostrādātajam laikam attiecīgajos apstākļos. Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Aronovs komitejas sēdē skaidroja, ka iepriekšējās ārkārtējās situācijas laikā piemaksas bija pašvaldības iniciatīva, taču tagad, tāpat kā Valsts policijas darbiniekiem, piemaksas noteiktas ar valdības lēmumu.

Par speciālās piemaksas piešķiršanu un tās apjomu katram darbiniekam lems policijas priekšnieks atbilstoši noteiktajiem kritērijiem. Par darbu klātienē, kad darbinieka pienākumi ir kritiski svarīgi sabiedrībai, kā arī iestādes darbības nepārtrauktības nodrošināšanai, kad pienākumu pildīšanas laikā ir tiešā saskarsmē ar klientiem vai citiem darbiniekiem, nonākot fiziskā kontaktā vai ilgstoši atrodas tuvāk par diviem metriem no klienta vai cita darbinieka vai vairāki darbinieki pienākumus veic ilgstošā savstarpējā saskarsmē, piemaksa būs līdz 30%.

Tāpat piemaksu līdz 25% varēs noteikt, ja darbinieks piedalījās notikumā, kurā bija saskarsme ar trešajām personām. Tiks ņemts vērā arī Covid-19 inficēto personu skaits, ar kurām policijas darbinieks ir kontaktējies klātienē.

Vēl viens no kritērijiem piemaksas apmēra noteikšanai būs dežūrdaļā nogādāto personu skaits, ja darbinieks tajā brīdī pildīja dežūrdaļas amatpersonas pienākumus. Tāpat piemaksa tiks aprēķināta, ja darbinieks veicis Covid-19 inficēto personu un Slimību profilakses un kontroles centra noteikto kontaktpersonu dzīvesvietu apsekošanu. Vēl viens kritērijs, kas tiks vērtēts, ir nostrādāto stundu skaits augsta riska objektos - darbs pie objektiem vai objektos, kuros uzturas Covid-19 inficētās personas vai kontaktpersonas, darbs pie zupas virtuvēm un citām sociālās palīdzības sniegšanas vietām, kas organizēts epidemioloģiski nedrošā vidē ar vairāku cilvēku klātbūtni.

Aronovs sēdē skaidroja, ka pēdējie trīs kritēriji ir savstarpēji aizvietojami, jo darbinieks nevar vienlaikus atrasties dežūrdaļā un strādāt augsta riska objektā. Maksimālā piemaksa, ko darbinieks var saņemt par šo kritēriju izpildi, ir 25%.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Sinoptiķi: Svētdiena būs līdz šim aukstākā diena šoziem

Svētdiena Latvijā būs dzestrākā diena kopš pagājušās ziemas, liecina sinoptiķu prognozes.

Sabiedrība "Lielajā dzintarā" notiks Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums
Rīga, 5.dec., LETA. Šodien plkst.19 Liepājā koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums, aģentūru LETA informēja organizatori.
Sabiedrība Iedegs Siguldas centrālo un arī pagastu Ziemassvētku egles
Rīga, 5.dec., LETA. Šodien Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā iemirdzēsies pilsētas centrālā egle, kura veidota no aptuveni 50 mazākām eglītēm un svētku laikā tajā iemirdzēsies vairāk nekā 9000 diožu lampiņas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Sabiedrība Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 ir Gulbenes, Ķekavas, Siguldas un Olaines novados
Rīga, 4.dec., LETA. Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 Latvijā ir Gulbenes, Ķekavas, Siguldas un Olaines novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Lasiet arī

Sabiedrība Sanktpēterburgā izsludina daļēju "lokdaunu"

Krievijā saasinājušās Covid-19 krīzes dēļ Sanktpēterburgā no 30. oktobra līdz 7.novembrim tiek izsludināts daļējais "lokdauns", ierobežojot sabiedriskās ēdināšanas vietu, veikalu un izklaides vietu darbu, tomēr muzeji un teātri slēgti netiks, sestdien pavēstīja varasiestādes.

Ekonomika Policija: tirgotāji apzinīgi ievēro jaunus noteikumus

Šodien notika Latvijas Tirgotāju asociācijas rīkota tikšanās ar policijas pārstāvjiem par tirdzniecības uzraudzību lokdauna laikā, tas laikā tika pārrunāti jautājumi un konkrētas konfliktsituācijas.

Ekonomika Ēdinātāji lokdauna laikā drīkstēs strādāt arī naktīs

Ēdinātāji "lokdauna" laikā drīkstēs strādāt arī naktīs, proti, komandantstundas laikā no plkst.20 līdz plkst.5, aģentūrai LETA norādīja Ekonomikas ministrijā (EM).