• Klaudijs,
  • Sabīne,
  • Sarma
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Prognozē starptautiskas palīdzības nepieciešamību Covid-19 pacientu ārstēšanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 21:33, 19.10.2021

Veselības ministrija (VM) prognozē, ka pēc nedēļas, 26.oktobrī, Latvijai būs jālūdz starptautiska palīdzība Covid-19 pacientu ārstēšanai, otrdien valdības sēdē sacīja VM valsts sekretāre Indra Dreika.


Avots: LETA

Viņa stāstīja, ka no 8810 kopējā gultu skaita šodien jau 1286 gultas ir atvēlētas Covid-19 pacientiem. Dreika skaidroja, ka stacionēto skaits dubultojas aptuveni ik pēc aptuveni 15 dienām, tādēļ sliktākā prognoze liecina, ka kritisko 1500 gultu slieksni, kas paredzēts Covid-19 pacientiem, sasniegs jau 23.oktobrī, labākā prognoze liecina, ka šīs gultas būs aizpildītas 27.oktobrī.

VM prognozē, ka jau pēc nedēļas, 26.oktobrī, nāksies pārtraukt plānveida stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu arī privātajās ārstniecības iestādēs, izņemot atsevišķus pakalpojumus. No nākamās otrdienas Covid-19 pacientu aprūpē iesaistās visas tās ārstniecības iestādes, kas iepriekš nebija iesaistītas. Papildus pārprofilētas nodaļas Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) un Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā (RAKUS).

Tāpat tiek prognozēts, ka no nākamās otrdienas būs nepieciešama pacientu šķirošana visos veselības aprūpes līmeņos, sniedzot tikai neatliekamo palīdzību. No nākamās nedēļas Covid-19 pacientu aprūpei tiks piesaistīti rezidenti, kā arī pieprasīta starptautiskā palīdzība, vēstīja Dreika.

Viņa prognozēja, ka 1.novembrī valstī Covid-19 pacientu ārstēšanai būs nepieciešamas 2200 gultas un primāri tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība un Covid-19 pacientu ārstēšana. Pacientus šķiros stacionārajās ārstniecības iestādēs. No 1.novembra Covid-19 pacientus ārstēs Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnē Juglas ielā 20, PSKUS ātrijā, kā arī iesaistītas privātās ārstniecības iestādes. No 1.novembra tiks pārskatītas un noteiktas minimālās prasības veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanai, sagatavots mobilizācijas pieprasījums, kā arī saņemtas iekārtas no starptautiskajām organizācijām.

No 10.novembra tiek plānots nodrošināt 3000 gultas, kas būs iespējams, pateicoties tam, ka tiks izvietotas moduļa tipa ēkas pie slimnīcām, atvērtas gultas sanatorijās, neizmantotās slimnīcu ēkās. Dreika norādīja, ka hospitāļa veidošana sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem tiks apsvērta tikai galējā gadījumā. Līdz 10.novembrim tiks veikta arī cilvēkresursu un iekārtu mobilizācija, bet nepietiekamo resursu dēļ ne visiem pacientiem būs iespējams nodrošināt nepieciešamo veselības aprūpi ne tikai Covid-19, bet arī hroniskajiem un citiem pacientiem. No starptautiskajām organizācijām varētu saņemt cilvēkresursus, teltis. Dreika pieļāva, ka palielināsies mirstība gan Covid-19 slimnieku vidū, gan pacientu vidū ar hroniskām saslimšanām.

VM valsts sekretāre aktualizēja arī jautājumu par atbilstoša medicīniskā skābekļa pieejamības nodrošināšanas Covid-19 pacientu ārstēšanai. Plānots gultas izvērst atbilstoši pieejamai infrastruktūrai un loģistikas iespējām. VM koordinēs un prioritizēs skābekļa piegādes ar "Linde Gas" un "Elmemesser".

Dreika skaidroja, ka, lai piesaistītu cilvēkresursus, aptaujātas Ārstniecības personu un Ārstniecības atbalsta personu reģistrā iekļautās personas par brīvprātīgu iesaistīšanos Covid-19 pacientu ārstēšanā, sadarbībā ar Veselības inspekciju, Nodarbinātības valsts aģentūru, asociācijām. VM plāno veikt grozījumus normatīvajā regulējumā, lai Covid-19 pacientu ārstēšanā piesaistītu medicīnas studentus, tajā skaitā rezidentus un citas specialitātes ārstniecības personas.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Sinoptiķi: Svētdiena būs līdz šim aukstākā diena šoziem

Svētdiena Latvijā būs dzestrākā diena kopš pagājušās ziemas, liecina sinoptiķu prognozes.

Sabiedrība "Lielajā dzintarā" notiks Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums
Rīga, 5.dec., LETA. Šodien plkst.19 Liepājā koncertzālē "Lielais dzintars" notiks Imanta Kalniņa operas "Matīss, kausu bajārs" pirmatskaņojums, aģentūru LETA informēja organizatori.
Sabiedrība Iedegs Siguldas centrālo un arī pagastu Ziemassvētku egles
Rīga, 5.dec., LETA. Šodien Siguldas dzelzceļa stacijas laukumā iemirdzēsies pilsētas centrālā egle, kura veidota no aptuveni 50 mazākām eglītēm un svētku laikā tajā iemirdzēsies vairāk nekā 9000 diožu lampiņas, aģentūru LETA informēja pašvaldībā.
Sabiedrība Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 ir Gulbenes, Ķekavas, Siguldas un Olaines novados
Rīga, 4.dec., LETA. Augstākais saslimstības līmenis ar Covid-19 Latvijā ir Gulbenes, Ķekavas, Siguldas un Olaines novados, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Lasiet arī

COVID-19 PVO: omikrona paveida globālais risks ir "ļoti augsts"

Pasaules Veselības organizācija (PVO) koronavīrusa omikrona paveida globālo risku klasificējusi kā "ļoti augstu".

Pasaule Ārste: cilvēki ar Covid-19 jauno paveidu nesaslimst nopietni

Dienvidāfrikas iedzīvotāji, kuri inficējušies ar Covid-19 jauno omikrona paveidu, nesaslimst nopietni, pavēstījusi Dienvidāfrikas medicīniskās biedrības vadītāja Andželika Kutzē.

Pasaule Izraēla jaunā Covid-19 paveida dēļ slēdz robežas

Izraēla Covid-19 jaunā Dienvidāfrikas jeb omikrona paveida dēļ svētdienas vakarā slēgs savas robežas ārvalstniekiem, paziņojušas varasiestādes.