• Leonīda,
 • Leonīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valdība veic labojumus Covid-19 ierobežojumos. Kas mūs sagaida?

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:34, 13.10.2021 3

Konstatējot "tehniskas neprecizitātes", valdība šodien veica vairākus labojumus rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kas valdībā tika pieņemts 9.oktobrī.


Avots: LETA

Lai novērstu rīkojuma interpretācijas iespējas, tika labotas neprecizitātes epidemioloģiskās drošības pasākumu prasībās darbinieku vakcinācijai pret Covid-19, pakalpojumu pieejamībā nevakcinētajiem, tirdzniecības un kultūras pasākumu organizēšanā.

Personas bez Covid-19 sadarbspējīga sertifikāta klātienē varēs saņemt, piemēram, pasi, banku, kurpnieka un remonta pakalpojumus, ja to nav iespējams sniegt attālināti vai pakalpojuma sniegšana attālināti rada risku cilvēka pamattiesību nodrošināšanai.

Tajās pakalpojuma sniegšanas vietās, kur vienam apmeklētājam pieejamā telpu platība ir mazāka par 15 kvadrātmetriem, pakalpojumus varēs saņemt un vienlaikus atrasties tikai viens apmeklētājs.

Brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros būs pieļaujama tikai vitāli svarīgo pakalpojumu, piemēram, banku sniegtie pakalpojumi, kurpnieka, remonta pakalpojumi, apģērbu tīrītavas, sabiedriskā ēdināšana līdzņemšanai un primāro tirdzniecības vietu darbība, proti, pārtikas veikali, aptiekās, tajā skaitā veterinārās aptiekas, optikas veikali, dzīvnieku barības veikali, preses tirdzniecības vietas, higiēnas preču veikali, telekomunikācijas preču un pakalpojumu vietas, kā arī tādu tirdzniecības un pakalpojumu sniegšanas vietu darbība, kurām ir atsevišķa ieeja, un apmeklētājiem nav pieejama izeja uz tirdzniecības centru.

Tirdzniecības centros apmeklētāju plūsma būs jāsadala drošajā un nedrošajā zonā. Tikai personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu no nedrošās zonas drīkst nokļūt drošajās zonās, kā arī atpakaļ nedrošajā zonā, savukārt visas personas, tajā skaitā arī nevakcinētas personas, drīkst atrasties tikai tirdzniecības centra nedrošajā zonā.

Tirdzniecības centra pārvaldniekam būs pienākums izvietot informāciju apmeklētājiem par drošības režīmu konkrētajā zonā un organizēt kontroli starp šīm zonām.

Ierobežojumu kontroli veiks arī Izglītības kvalitātes valsts dienesta darbinieki.

Precizējumi paredz, ka kultūras pasākumus līdz šā gada 18.oktobrim var rīkot tikai tā saucamajā "zaļajā režīmā". Tādējādi regulējums paredz, ka līdz šā gada 8.oktobrim izsludinātiem kultūras pasākumiem, tirdzniecības izstādēm, tai skaitā konferencēm, sporta pasākumiem un sacensībām, kas notiek epidemioloģiski drošā vidē, netiek attiecināta prasība par pasākuma laikā klātesošo skaita ierobežojumu. Savukārt no 18.oktobra kultūras pasākumus varēs apmeklēt ierobežots apmeklētāju skaits, kā arī šie pasākumi varēs notikt no plkst.6 līdz 23.

Lai arī valdība otrdien vēl nepieņēma lēmumu par iespējām mainīt epidemioloģiskās drošības prasības plašsaziņas līdzekļu darbībā, tomēr atbildīgās ministrijas ir sagatavojušas priekšlikumu, kas paredz, ka televīzijas un radio raidījumos sejas masku varētu nenēsāt raidījumu vadītāji.

Vienlaikus, iespējams, varētu tikt noteikts, ka raidījumā varēs piedalīties līdz 30 dalībniekiem, kuriem ir jābūt Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātam.

Priekšlikums paredz, ka raidījumu dalībniekiem būtu pienākums lietot sejas maskas un vienai personai jānodrošina ne mazāk kā desmit kvadrātmetri no raidījuma telpas platības. Ja iespējams, starp raidījuma dalībniekiem nāktos nodrošināt iespēju ievērot divu metru distanci.

Spēkā esošā redakcija paredz, ka no šā gada 13.oktobra darbinieki, kuriem darba pienākumu veikšanai nepieciešams vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts, savus darba pienākumus var veikt līdz šā gada 19.oktobrim - ar Covid-19 testēšanas sertifikātu vai negatīvu SARS CoV-2 antigēna testu, kas nav vecāks par 72 stundām. Izmaiņas paredz, ka SARS-CoV-2 antigēna tests varēs būt arī darba devēja veikts antigēna tests.

Precizējumi rīkojumā paredz, ka gadījumā, ja darba devējs ir informējis darbinieku par darba pienākumu veikšanai nepieciešamu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, tad darbinieka pienākums būs sākt vakcināciju ne vēlāk kā desmit dienu laikā no minētās informācijas saņemšanas. Līdz šim regulējumā bija paredzētas septiņas dienas.

Vienlaikus spēkā ir prasība, ka gadījumā, ja darbinieks vai amatpersona vakcināciju nav uzsākusi vai pabeigusi līdz šā gada 15.novembrim, tad darba devējs darbinieku var atstādināt no darba pienākumu veikšanas.

Lasīt visus komentārus (3)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
 • Cits 13.10.2021 18:09
  Valdībai IR jāuzņemas atbildība par tiem mirušajiem, kuri nomira tajā laikā, kamēr obligātā vakcinācija tika atcelta!
  Ziņot redaktoram Atbildēt
  • ???? 14.10.2021 10:11
   Un kas uzņems atbildību par tiem, kas nomira no vakcīnas? Un kas uzņems atbildību par tiem, kuriem no vakcīnas radušās dažādas paliekošas blaknes?
   Ziņot redaktoram
  • Pievienojieties diskusijai
 • Dīvaini 13.10.2021 17:17
  "personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu no nedrošās zonas drīkst nokļūt drošajās zonās, kā arī atpakaļ nedrošajā zonā, savukārt visas personas, tajā skaitā arī nevakcinētas personas, drīkst atrasties tikai tirdzniecības centra nedrošajā zonā. "KAM VAJADZĪGS ŠIS TEĀTRIS? - ar tp sertifikātu valkāsies pa visām zonām....nēsās vīrusu šurpu turpu, bet saslimt un pārnēsāt var kā vieni, tā otri.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Strupišs: Pret Covid-19 nevakcinētos tiesnešus nav iespējams atstādināt no darba
Rīga, 20.okt., LETA. Augstākas tiesas (AT) priekšsēdētājs Aigars Strupišs nosūtījis vēstuli Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (NA), vēršot uzmanību uz vairākiem starptautiskajiem dokumentiem, kuri liedz izpildvarai apturēt tiesu darbu un nodrošina tiesnešu neatceļamību, neatkarīgi no vakcinēšanās vai nevakcinēšanās pret kādu slimību, aģentūrai LETA pavēstīja AT pārstāve Rasma Zvejniece.
Sabiedrība Trešdienas rīts - apmācies un lietains
Rīga, 20.okt., LETA. Trešdienas rītā visā Latvijā ir apmākušās debesis un valsts lielākajā daļā līst, liecina meteoroloģiskā informācija.
Sabiedrība Ministru kabineta ārkārtas sēdē spriedīs par "lokdauna" ieviešanu līdz 15.novembrim
Rīga, 20.okt., LETA. Ministru kabineta ārkārtas sēdē šodien plkst.15 spriedīs par "lokdauna" ieviešanu no ceturtdienas, 21.oktobra, līdz 15.novembrim, liecina informācija Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) darba kārtībā.
Sabiedrība Notiks augkopības konference "Zaļās prakses lauksaimniecībā"
Rīga, 20.okt., LETA. Šodien plkst.10 tiešsaistē notiks augkopības konference "Zaļās prakses lauksaimniecībā", aģentūru LETA informēja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC).

Lasiet arī

COVID-19 Atkal komandantstunda? Atklāj iespējamos risinājumus Covid-19 mazināšanai

Lai mazinātu veselības aprūpes sistēmas pārslodzes laiku, valdībai ir jāvienojas par jaunu Covid-19 ierobežojumu ieviešanu, turklāt tas jādara pēc iespējas ātrāk, šorīt intervijā TV3 uzsvēra veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Izklaide Policija vērtēs iespējamus pārkāpumus "Mesa" koncerta laikā

Valsts policija vērtēs pasākuma rīkotāju atbildību saistībā ar iespējamiem epidemioloģiskās drošības prasību pārkāpumiem piektdien Rīgā, "Hanzas peronā", notikušā projekta "Mesa" koncerta laikā.

Sabiedrība PVD papildus tiešajiem pienākumiem kontrolēs arī Covid-19 ierobežojumu izpildi

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), veicot plānveida un ārpuskārtas pārbaudes pārtikas aprites un veterinārās uzraudzības objektos, papildus tiešajiem pienākumiem kontrolēs arī atsevišķu Covid-19 ierobežojumu izpildi, aģentūra LETA noskaidroja Zemkopības ministrijā (ZM).