• Erlends,
  • Rolanda,
  • Rolands,
  • Ronalds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Valdība lems par jauno Covid-19 pārvaldības regulējumu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 02:40, 28.09.2021

Rīga, 28.sept., LETA. Valdība šodien skatīs izstrādāto jauno Covid-19 pārvaldības regulējumu jeb pilnveidotos Ministru kabineta noteikumus Nr.360.

Rīga, 28.sept., LETA. Valdība šodien skatīs izstrādāto jauno Covid-19 pārvaldības regulējumu jeb pilnveidotos Ministru kabineta noteikumus Nr.360.

Kā vakar pēc koalīcijas sadarbības sanāksmes atklāja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), līdz ar to konkrēti trīs jomās regulējums kļūs daudz skaidrāks.

Paredzēts, ka jaunie noteikumi noteiks pienākumu vakcinēties konkrētām profesijām. "Par to ir ilgi runāts un diskutēts. Plānojam to rīt valdības sēdē apstiprināt," vakar akcentēja premjers.

Kariņš piebilda, ka trīs profesiju grupās noteikti būs pienākums vakcinēties, tomēr spēkā stāšanās datums tikšot precizēts otrdien valdības sēdē. Vienlaikus plānots, ka starplaikā aizvien būs nepieciešama testēšana.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) skaidroja, ka attiecībā uz testiem būs dažādas situācijas. Viņš stāstīja, ka cilvēkiem, kuriem darba pienākumu izpildei vajadzēs vakcinēties, laikā līdz prasība stāsies spēkā - būs jāveic Covid-19 testi. Gadījumos, kad trīs noteikto profesiju pārstāvji būs uzsākuši vakcinācijas procesu, valdība apņemas viņiem testus apmaksāt.

Tomēr būšot arī cilvēku grupa, kurai, vismaz pagaidām, netiks izvirzīta prasība vakcinēties, taču darba izpildei klātienē būs nepieciešams negatīvs tests. Šis skrīnings būs jāveic par pašu līdzekļiem, atklāja ministrs.

Pavļuts arī atzīmēja, ka kopā ar Ekonomikas ministriju (EM) tiks strādāts, lai izmantotu kvalitatīvus eksprestestus pret Covid-19, lai atvieglotu to pakalpojumu izmantošanu, kas ir pieejami pēc testu veikšanas.

Veselības ministrs arī norādīja, ka darba devēju pārstāvji iepriekš valdības sēdē pauduši, ka ir nepieciešams regulējums, kas darba devējam dotu pilnvaras no darbinieka prasīt vakcināciju, ja tas nepieciešams uzņēmējdarbības nepārtrauktībai.

Pavļuts norādīja, ka valdībā paredzēts mainīt tikai Ministru kabineta noteikumus atbilstoši Darba likumā noteiktajai kārtībai.

LETA jau ziņoja, ka tiks noteikta prasība no 1.novembra obligāti būt vakcinētiem visiem darbiniekiem veselības, izglītības un sociālās aprūpes iestādēs. Prasība potenciāli varētu attiekties arī uz citu sfēru darbiniekiem, ja tā tiks nolemts.

Tāpat plānots mainīt testēšanas apmaksas kārtību, "uzliekot vairāk uz cilvēku pašu pleciem testēšanas apmaksu", teica Kariņš.

Arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) skaidroja, ka šodien koalīcijas partneru galvenā diskusija bija par Covid-19 ierobežošanas jaunajiem grozījumiem, pie kuriem strādāts jau ilgstoši.

Vienlaikus viņš piebilda, ka iepriekš panākta vienošanās, balstoties uz EM priekšlikumiem, ļaujot ģimenēm ar bērniem, kurās abi vecāki ir vakcinēti, saņemt pakalpojumus "zaļajā zonā". Vitenbergs teica, ka ilgstoši bija diskusijas arī par skolēniem, kuri šobrīd tiek testēti lielos daudzumos, un plānots, ka valdība lems par to, vai skolēni varēs trīs diennaktis saņemt arī citus pakalpojumus pēc attiecīgā testa veikšanas.

Jau ziņots, ka pārejas periodā no 11.oktobra līdz 1.novembrim minētajās jomās strādāt vēl varēs ar 72 stundas derīgiem Covid-19 testiem, bet par tiem būs jāmaksā pašiem darbiniekiem, izņemot gadījumus, ja sākts vakcinācijas process.

Paredzama arī plašāka sertifikātu izmantošana, tomēr par detaļām, pēc Kariņa teiktā, lielāka skaidrība būšot valdības sēdē, kad Operatīvās vadības grupas eksperti iepazīstinās ar konkrētu regulējumu.

Vienlaikus otrdien, 28.septembrī, un trešdien, 29.septembrī, valdība turpinās izskatīt 2022.gada valsts budžeta projekta jautājumus. Paredzēts, ka šoreiz valdība izskatīs valsts budžetu pavadošos likumprojektus.

LETA jau ziņoja, ka Ministru prezidents ar rezolūciju uzdeva Veselības ministrijai divu nedēļu laikā iesniegt valdībā pārstrādātus un vienkāršotus epidemioloģiskās drošības noteikumus Covid-19 pandēmijas pārvarēšanai.

Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs iepriekš norādīja, ka tas tiek darīts ar mērķi pilnveidot un uzlabot esošo regulējumu, padarot to viegli saprotamu ikvienam valsts iedzīvotājam un pēc iespējas izvairoties no tehniskām un detalizētām epidemioloģiskās drošības prasībām valdības noteikumos.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pavļuts aicina nekavējoties noteikt valstī stingru "lokdaunu"

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinās noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus, kuri nekavējoties samazina kontaktu skaitu sabiedrībā par vismaz 40%, aģentūru LETA informēja ministra komunikācijas padomniece Lāsma Bindere.

Sabiedrība Izglītības nozarē vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 84%

Izglītības iestādēs strādājošo vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 84%, par jaunākajiem vakcinācijas datiem mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Sabiedrība Pabriks atbalstītu striktākus ierobežojumus Covid-19 mazināšanai

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) valdībā atbalstītu striktākus ierobežojumus Covid-19 mazināšanai.

Sabiedrība Apsardzes kompānijas aicina cilvēkus būt saprotošiem un cienīt apsargus

Pandēmijas dēļ sabiedrībā pastiprinoties agresīvam noskaņojumam, Drošības profesionāļu asociācija aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un cienīt apsardzes nozares darbiniekus un viņu sniegto ieguldījumu kārtības uzturēšanā, aģentūru LETA informēja asociācija.

Lasiet arī

COVID-19 Perevoščikovs: stingri ierobežojoši pasākumi ir jāievieš vismaz uz trim nedēļām

Stingri Covid-19 ierobežojošajiem pasākumi, kas palīdzētu samazināt iedzīvotāju kontaktus, ir jāievieš vismaz uz trim nedēļām, aģentūrai LETA atzina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs.

Sabiedrība Slimnīcās bažīgas par nepietiekamu informāciju par Covid-19 krievvalodīgajiem

Valsts līmenī netiek pietiekami strādāts, lai informācija par Covid-19 un vakcināciju pret infekciju sasniegtu krievvalodīgo Latvijas sabiedrības daļu, secināms no lielāko slimnīcu pārstāvju paustā.

Sabiedrība Policija Cēsu novadā noķer "Audi" vadītāju traucamies ar 181 km/h

Vakar policija Cēsu novadā noķēra kādu "Audi" vadītāju, kurš traucās ar automašīnu ar ātrumu 181 kilometrs stundā (km/h), aģentūru LETA informēja Valsts policija (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes speciāliste Zane Vaskāne.