• Amanda,
 • Amanta,
 • Kaiva
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Mainīti nosacījumi tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtībā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:20, 28.09.2021 2

Administratīvā sloga mazināšanai autopārvadātājiem valdība otrdien precizēja vairākus nosacījumus tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtībā.


Avots: LETA

Satiksmes ministrijā norāda, ka automašīnu pārbaudes reglamentējošos tiesību aktus nepieciešams pilnveidot, jo tehnoloģiju attīstības ietekmē pastāvīgi mainās un attīstās transportlīdzekļu uzbūve un konstrukcija.

Līdz ar valdības atbalstītajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa pielāgotas un detalizētāk norādītas prasības transportlīdzekļu tehniskai kontrolei, kas ļaus nepārprotami un skaidri tās piemērot gan valsts tehniskās apskates, gan tehniskās kontroles uz ceļa ietvaros.

Grozījumos precizēts nosacījums gadījumam, kad tehniski nav iespējama piekabes tehniskā apskate, kad tā tiek uzrādīta savienojumā ar transportlīdzekli, kam tā nav piemērota.

Tāpat optimizēta tehniskās apskates rezultāta noformēšanas kārtība, neliekot transportlīdzekļa uzrādītājam vai vadītājam fiziski parakstīt tehniskās apskates protokolu par to, ka transportlīdzekļa trūkumu un bojājumu novērtējums ir izskaidrots.

Vienlaikus saglabāts nosacījums, ka inspektors transportlīdzekļa vadītājam vai uzrādītājam izsniedz tehniskās apskates protokolu, pamato savu lēmumu un sniedz skaidrojumu par tiem trūkumiem un bojājumiem, kuriem pievēršama uzmanība turpmākajā transportlīdzekļa ekspluatācijas gaitā, par tiem trūkumiem un bojājumiem, kurus nepieciešams novērst, kā arī par tiem bojājumiem, kuru dēļ transportlīdzekļa ekspluatācija ir aizliegta.

Apstiprinātajos grozījumos arī noteikti gadījumi, kuros iespējams saņemt dublikātus Eiropas transporta ministru konferences dokumentu prasībām ekoloģijas vai drošības jomā atbilstošu kravas automobiļu un to piekabju sertifikātam, normatīvajos aktos par bīstamu kravu pārvadājumiem noteikto bīstamu vielu pārvadāšanai paredzēta transportlīdzekļa atbilstības sertifikātam un transportlīdzekļa sertifikātam dalāmu kokmateriālu un lauksaimniecības produkcijas lielgabarīta un smagsvara pārvadāšanai ar specializētajiem lielgabarīta un smagsvara transportlīdzekļiem vai to sastāviem. Tādējādi paredzēts mazināt administratīvo slogu autopārvadātājiem, piemēram, kad transportlīdzeklim tiek nomainīts valsts reģistrācijas numurs vai īpašnieks.

Ņemot vērā riepu tehniskā stāvokļa būtisku ietekmi uz ceļu satiksmes drošību, ar izmaiņām noteikti kritēriji riepu protektora dziļumam ziemas periodā, kuros riepas saķeres īpašības ir nepietiekamas un transportlīdzekļa turpmāka ekspluatācija ceļu satiksmē ir bīstama.

Precizētas arī prasības taksometra skaitītāju plombām (uzlīmēm) atbilstoši normatīvajiem aktiem par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
 • de Soto 23.10.2021 21:59
  izmaiņas obligāti ir vajadzīgas, naudas izsūkšanu noformēt vienkāršāk-tā teikt mazāk birokrātijas!
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • JanisT 05.10.2021 00:15
  Nākamās izmaiņas būs - ja neiziet tehnisko ar pirmo, tad 1000€ soda nauda un tiesības nost uz pus gadu.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība KNAB aicina ieviest iespēju apturēt vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina paredzēt tiesības veselības nozares atbildīgajām institūcijām uz laiku apturēt vakcinācijas pret Covid-19 sertifikātu darbību gadījumos, ja tiesībaizsardzības iestādēm izmeklēšanas laikā radušās aizdomas par vakcinācijas fakta viltošanu.

Sabiedrība Atteikta programmu licencēšana vakcīnskeptiķu veidotajai vidusskolai

Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) 14.oktobrī ir atteicis izsniegt vispārējās izglītības programmu licences "vakcīnskeptiķu" veidotajai "Vislatvijas tālmācības vidusskolai", aģentūru LETA informēja IKVD vecākā eksperte Jana Veinberga.

Sabiedrība Puntulis komentējis zemo vakcinācijas pret Covid-19 aptveri Latvijā

Zemā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere Latvijā un reģiona valstīs kopumā ir "postpadomju mantojums", šādu pārliecību šorīt LTV "Rīta panorāmā" pauda kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Sabiedrība Pēcpusdienā no rietumiem Latvijā ieradīsies lietus

Otrdienas pēcpusdienā Kurzemē, vēlāk arī valsts centrālajā daļā gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Veselība Lai iekļūtu ārstniecības iestādē, ikvienam būs jāveic Covid-19 tests

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju, iekļūšanai ārstniecības iestādēs ikvienam apmeklētājam turpmāk būs jāveic Covid-19 "ātrais antigēnu tests", paredz Veselības ministrijas (VM) informatīvais ziņojums, kuru šodien atbalstīja valdība.

Ekonomika Algu subsīdijām paredz 32 miljonus eiro mēnesī, bet - tikai vakcinētajiem

Atbalstam Covid-19 krīzes laikā algu subsīdijām paredzēti 32 miljoni eiro mēnesī, otrdien nolēma valdība.

Sabiedrība Nākamgad plāno ieviest vairākus vidējā ātruma kontroles fotoradarus

Nākamgad Latvijā iecerēts ieviest vairākus vidējā ātruma kontroles fotoradarus.