• Leonīda,
  • Leonīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Uz attālināto izglītības procesu pāries vēl 98 izglītības iestādēs

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 12:15, 22.09.2021 1

Saslimstības ar Covid-19 dēļ izglītības procesu attālināti turpinās 286 izglītības iestādēs 41 pašvaldībā, kas ir par 98 izglītības iestādēm un divām pašvaldībām vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, aģentūru LETA informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.


Avots: LETA

Kopumā jaunajā mācību gadā klātienē izglītības process tika sākts 672 izglītības iestādēs.

Salīdzinot izglītības iestāžu vadītāju pieņemto lēmumu skaitu uz 20.septembri, IKVD secināja, ka izglītības iestāžu skaits, kas pārgājis uz attālināto izglītības procesu, ir pieaudzis par 98. Kopumā par attālinātu, daļēju attālinātu vai individuālu mācību pieeju nācās domāt vēl 13 pirmsskolas obligātā vecuma grupām, 318 klasēm pamatizglītības pakāpē un 69 klasēm vidējās izglītības pakāpē.

Uz 20.septembri IKVD bija saņēmis informāciju, ka 57 pirmsskolas obligātā vecuma grupās 16 gadījumos karantīna noteikta visai grupai, 19 - daļai grupas, bet 22 gadījumos pašizolācija noteikta individuāli.

Pamatizglītības pakāpē Covd-19 skāris 789 klases, kas ir par 318 klasēm vairāk nekā iepriekšējā nedēļā. No tām attālinātās mācības noteiktas 263 gadījumos, no tiem 175 ir 1. līdz 6.klašu grupā, bet 88 gadījumi ir 7. līdz 9.klašu grupā. Daļēji attālinātas mācības turpina 149 klases, no tām 69 ir 1. līdz 6.klases grupa, bet 80 ir 7. līdz 9.klašu grupa.

Savukārt individuāli Covid-19 gadījumi pamatizglītības pakāpē ir 377, no tiem 236 gadījumi jaunākajās klasēs, bet 141 - 7. līdz 9.klašu grupā.

Vidējās izglītības pakāpē attālinātas mācības noteiktas 170 klasēm. No tām 42 gadījumos attālināti mācīsies visa klase, 62 gadījumos - klases daļa, bet 66 - individuāli gadījumi.

IKVD secinājusi, ka visbiežāk lēmumus par izglītības procesa īstenošanu attālināti ir pieņēmuši Rīgas un Daugavpils valstspilsētas un Jēkabpils novada izglītības iestāžu vadītāji.

Visvairāk izglītību attālināti iegūst pamatizglītības pakāpes 1.-6.klases izglītojamie.

LETA jau ziņoja, ka jaunajā 2021./2022.mācību gadā klātienes mācībās drīkst piedalīties tikai tie skolēni un izglītības darbinieki, kuri digitālā vai papīra formātā var uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Gadījumos, ja skolēnam netiks veikta Covid-19 testēšana, attiecīgais izglītojamais nevarēs nedz sākt, nedz arī turpināt izglītības ieguvi klātienē izglītības iestādē. Tādā gadījumā pamatizglītības ieguve būs vecāku atbildība un tā iegūstama ģimenē. Izglītība ģimenē varēs tikt īstenota 1.-9.klasē.

Skolās Covid-19 testēšanai sāk ieviest "košļājamo kociņu" testus, un turpmāk testēšana notiks reizi divās nedēļās. Lai testēšanas process būtu visām iesaistītajām pusēm ērtāks un rezultāti operatīvāki, plānots skolās pakāpeniski ieviest jaunu testēšanas metodi, kas paredz vienu klasi testēt kā vienotu grupu, nevis kā šobrīd kā vairāku paraugu grupu. Ja klases vienotajā paraugā konstatēs infekciju, tikai tad skolēnus testēs atsevišķi.

Šāda kārtība atvieglotu gan laboratoriju un izglītības iestāžu darbu, gan arī samazinātu izmaksas par izmeklējumu veikšanu. Tieši laboratoriju pārslodze līdz šim izskanēja kā viens no iemesliem, kāpēc meklēt jaunus testēšanas algoritmus.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • jupis 22.09.2021 16:00
    jaunie būs dumi un neaptēsti,toties strādīgi
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Akciju cenas pārsvarā pieaug pēc labas kompāniju peļņas
Ņujorka, 20.okt., LETA--AFP. Akciju cenas ASV un Eiropas biržās otrdien pārsvarā pieauga, labiem kompāniju peļņas rezultātiem nomācot bažas par inflāciju.
Sabiedrība Kalējs: Darbiniekiem medicīnas nozarē Covid-19 krīzes apstākļos trūkst motivācijas, kas lielā mērā saistīta ar papildu finansējumu
Rīga, 19.okt., LETA. Darbiniekiem medicīnas nozarē Covid-19 krīzes apstākļos trūkst motivācijas, kas lielā mērā saistīta ar papildu finansējumu, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" pauda Latvijas Slimnīcu biedrības (LSB) priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.
Sabiedrība Prognozē starptautiskas palīdzības nepieciešamību Covid-19 pacientu ārstēšanai

Veselības ministrija (VM) prognozē, ka pēc nedēļas, 26.oktobrī, Latvijai būs jālūdz starptautiska palīdzība Covid-19 pacientu ārstēšanai, otrdien valdības sēdē sacīja VM valsts sekretāre Indra Dreika.

Sabiedrība Trešdien būs lietains un vējains laiks

Sākot ar trešdienu, laikapstākļus Latvijā noteiks aktīvi cikloni - gaidāms lietus un brāzmains vējš, brīžiem līs stipri un vējš kļūs vētrains, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Sabiedrība Skolēniem nodarbības svaigā gaisā varēs rīkot 48 pašvaldībās

No nākamās nedēļas formālās un neformālās izglītības nodarbības ārtelpās grupā līdz 20 personām varēs norisināties 48 epidemioloģiski drošās pašvaldībās, kas ir par četrām vairāk nekā iepriekšējā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā aktuālākā informācija.

Ekonomika EM veltīs 83 000 eiro mūžizglītības veicināšanas kampaņai

Ekonomikas ministrija (EM) veltīs 83 000 eiro sabiedrības informēšanas kampaņai, lai motivētu iedzīvotājus mācīties visas dzīves garumā, kā arī motivētu uzņēmumus veikt ieguldījumus cilvēkkapitālā.

Sabiedrība Latvija un Francija vienojas par sadarbību izglītībā un zinātnē

Francijas prezidenta Emanuela Makrona oficiālās vizītes laikā Rīgā Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns parakstīja Latvijas un Francijas Rīcības plānu sadarbībai izglītībā un zinātnē 2020. līdz 2025.gadam un apstiprināja Latvijas un Francijas divu gadu laikā sasniegto progresu un prioritāros mērķus laikposmam no 2020. līdz 2022.gadam.