• Dzelde,
  • Zelda,
  • Zenta
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Rinkēvičs uzsver nepieciešamību turpināt palīdzēt Afganistānas iedzīvotājiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 22:46, 03.09.2021

Eiropas Savienībai (ES) nepieciešams turpināt palīdzēt Afganistānas iedzīvotājiem, kuri palīdzējuši un atbalstījuši ES un NATO klātbūtni Afganistānā, ES neformālajā ārlietu ministru sanāksmē uzsvēris Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).Kā lat.bb.lv informēja Ārlietu ministrijā, vakar un šodien Slovēnijas pilsētā Brdo notika ES neformālā ārlietu ministru jeb tā dēvētā Gimnihas sanāksme. Diskutējamo tēmu lokā bija Afganistāna un ES-Ķīnas attiecības. Uzmanība tika pievērsta arī situācijai uz ES robežas ar Baltkrieviju. Vēl sanāksmē notika tikšanās ar Indijas ārlietu ministru Subrahmanjamu Džaišankaru, lai pārrunātu ES iesaisti Indijas un Klusā okeāna reģionā.

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēris, ka primārais uzdevums joprojām ir palīdzēt tiem Afganistānas iedzīvotājiem, kuri palīdzējuši un atbalstījuši ES un NATO klātbūtni Afganistānā. Tajā pašā laikā jādara viss iespējamais, lai situācija valstī un reģionā nepasliktinātos vēl vairāk.

Ministrs norādīja, ka ES un NATO jāmeklē labākais veids, kā pozicionēties iepretim islāmistu grupējumam "Taliban", tajā pašā laikā arī meklētu risinājumus humānās krīzes novēršanai. Eiropā ministri bija vienisprātis, ka, pieaugot riskam par bēgļu plūsmas palielināšanos, svarīgi ir strādāt ar Centrālāzijas un citiem parteriem reģionā, stiprinot to spējas. "Svarīgi nepieļaut, ka afgāņu bēgļi tiek izmantoti citu valstu hibrīdoperāciju mērķiem un nonāk pie ES Austrumu robežas," piebilda Rinkēvičs.

Kā atzīmē ĀM, aktualitāti saglabā arī ES un Ķīnas attiecības. Latvija pilnībā atbalsta vienotu ES nostāju attiecībā uz Ķīnu, jo tikai vienotiem spēkiem ir iespējams līdzsvarot ES ekonomiskās intereses un aizstāvēt tādu vērtību ievērošanu kā likuma vara, demokrātija un cilvēktiesības, atzīmējis Rinkēvičs. ES ir ieinteresēta savienojamības uzlabošanās ar Āziju, tai skaitā arī ar Ķīnu, tomēr svarīgi ir ievērot ilgtspējas, caurskatāmības un vienlīdzīgas konkurences iespējas principus visām iesaistītajām pusēm. "Mūsu prioritāte ir stiprināt attiecības ES dalībvalstu un Ķīnas jeb 27+1 formātā," uzsvēra ārlietu ministrs.

Pēc Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministru iniciatīvas tika uzrunāts arī jautājums par situāciju uz ES-Baltkrievijas robežas. Latvijas, Lietuvas un Polijas ministri aicināja pieņemt jaunas ES sankcijas pret fiziskajām un juridiskajām personām, kas iesaistītas Baltkrievijas hibrīdoperācijās, organizējot migrantu plūsmas no Irākas uz ES Austrumu robežu.

Sarunā ar Indijas ārlietu ministru tika apliecināta ES ieinteresētība stiprināt politiskās un ekonomiskās saites ar Indiju, kā arī sadarbību drošības un aizsardzības jomā. Tas ir svarīgi visa Indijas un Klusā okeāna reģiona stabilitātes kontekstā. Indijas statuss kā nepastāvīgās Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) Drošības padomes locekles un tās izvirzītie klimatneitralitātes mērķi saskan ar ES vēlmi strādāt pie stratēģiskās partnerības ar Indiju.

Gimnihas sanāksmi reizi pusgadā organizē ES Padomē prezidējošā valsts. To vada ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos. Šo sanāksmju laikā neformālā gaisotnē ministri diskutē par ES ārlietu un drošības politikas jautājumiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestā plānots iesaukt arī dubultpilsoņus, taču katru gadījumu rūpīgi vērtēšot
Rīga, 14.aug., LETA. Valsts aizsardzības dienestā (VAD) plānots iesaukt arī Latvijas dubultpilsoņus, aģentūrai LETA atzina Aizsardzības ministrijā (AM).
Sabiedrība Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki
Rīga, 14.aug., LETA. Šodien un rītdien Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki.
Sabiedrība LNOB sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi"
Rīga, 14.aug., LETA. Latvijas Nacionālā opera un balets (LNOB) šodien plkst.19 sāks jauno sezonu ar koncertu "Inga Kalna. Verdi", aģentūru LETA informēja LNOB pārstāve Irbe Treile.
Sabiedrība "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu kases čeku papīru
Rīga, 13.aug., LETA. "Lidl" pāriet uz videi draudzīgu termisko kases čeku papīru, aģentūrai LETA pavēstīja SIA "Lidl Latvija" pārstāvis Ingars Rudzītis.

Lasiet arī

Pasaule Kabulas lidostā atsākušies iekšzemes lidojumi

Afganistānas Kabulas lidostā atsākušies iekšzemes lidojumi, paziņojusi aviokompānijas "Ariana Afghan Airline" amatpersona.

Pasaule Blinkens: mērķi sasniegti, ASV izvedīs karaspēku no Afganistānas

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens trešdien paziņojis, ka pienācis laiks izvest karaspēku no Afganistānas un ka Vašingtona strādās kopā ar NATO sabiedrotajiem pie koordinēta karavīru izvešanas procesa.

Pasaule ASV saskaņojušas ar talibiem septiņu dienu plānu vardarbības samazināšanai

Miera sarunu ietvaros Savienotās Valstis panākušas vienošanos ar talibiem par "septiņu dienu plānu vardarbības mazināšanai", ceturtdien paziņojis ASV aizsardzības ministrs Marks Espers.