• Erlends,
  • Rolanda,
  • Rolands,
  • Ronalds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Plāno pilnveidot regulējumu dzīvnieku labturības un aizsardzības jomā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 09:31, 08.08.2021

Zemkopības ministrija (ZM) plāno pilnveidot regulējumu dzīvnieku labturības un aizsardzības jomā, aģentūrai LETA pauda ministrijā.


Avots: LETA

ZM norādīja, ka, izvērtējot Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) sniegto informāciju par konstatētajiem pārkāpumiem dzīvnieku labturības un biodrošības jomā, ministrijai nav pamata apšaubīt kontroļu rezultātus. Kažokzvēru audzējiem, kā jebkuriem citiem lauksaimniecības dzīvnieku audzētājiem, ir jāievēro spēkā esošo normatīvu prasības. Savukārt prasību neievērošanas gadījumā PVD jārīkojas atbilstoši, piemērojot sodus par prasību neievērošanu.

Vienlaikus ministrijā atzīmēja, ņemot vērā, ka sabiedriskā iniciatīva par kažokzvēru audzēšanas aizlieguma noteikšanu ir iesniegta Saeimā, attiecīgi Saeimas kompetencē ir lemt par vispārīga aizlieguma noteikšanu.

Vaicāti par dienesta rosinātajiem normatīvu papildinājumiem, ministrijā norādīja, ka PVD aicina papildināt regulējumu ar prasību kažokzvēru audzētājiem izstrādāt labas prakses rokasgrāmatu, kas ietver detalizētas, katrai saimniecībai piemērotas instrukcijas un darba aprakstus visiem kažokzvēru audzēšanas procesiem, kā arī nodrošināt darbinieku regulāru apmācību.

Lai nodrošinātu augstāku kažokzvēru labturības prasību ievērošanu, ministrija pilnveidos tiesisko regulējumu dzīvnieku labturības un aizsardzības jomā un sāks darbu pie spēkā esošā regulējuma par labturības prasībām kažokzvēru turēšanai.

Jau vēstīts, 9.jūnijā zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) uzdeva PVD veikt pastiprinātas ārpuskārtas kontroles kažokzvēru audzētavās. Pārbaužu rezultāti ministrijai bija jāiesniedz līdz 12.jūlijam. Tāpat līdz minētajam datumam dienestam bija jāizstrādā priekšlikumus grozījumiem spēkā esošajos normatīvos, lai nodrošinātu dzīvnieku labturības prasību uzlabošanu kažokzvēru audzēšanā.

PVD ārpuskārtas pārbaudēs konstatēja neatbilstības trijās kažokzvēru novietnēs, tostarp SIA "Larix Silva", SIA "Lemo Latvija" un Vērgales zvērsaimniecībā. Savukārt kažokzvēru novietnē "Baltic Devon Mink" un "Gauja AB" netika konstatēti pārkāpumi ne dzīvnieku labturības, ne biodrošības jomā.

Latvijas kažokzvēru novietnēs, pēc PVD datiem, 2021.gada 1.jūlijā bija 359 320 ūdeļu.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pavļuts aicina nekavējoties noteikt valstī stingru "lokdaunu"

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) šodien sasauktajā Krīzes vadības padomē rosinās noteikt Latvijā stingrus drošības pasākumus, kuri nekavējoties samazina kontaktu skaitu sabiedrībā par vismaz 40%, aģentūru LETA informēja ministra komunikācijas padomniece Lāsma Bindere.

Sabiedrība Izglītības nozarē vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 84%

Izglītības iestādēs strādājošo vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sasniegusi 84%, par jaunākajiem vakcinācijas datiem mikroblogošanas vietnē "Twitter" informēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP).

Sabiedrība Pabriks atbalstītu striktākus ierobežojumus Covid-19 mazināšanai

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) valdībā atbalstītu striktākus ierobežojumus Covid-19 mazināšanai.

Sabiedrība Apsardzes kompānijas aicina cilvēkus būt saprotošiem un cienīt apsargus

Pandēmijas dēļ sabiedrībā pastiprinoties agresīvam noskaņojumam, Drošības profesionāļu asociācija aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un cienīt apsardzes nozares darbiniekus un viņu sniegto ieguldījumu kārtības uzturēšanā, aģentūru LETA informēja asociācija.

Lasiet arī

Ekonomika Darbaspēka trūkuma dēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka

Lai gan šogad kļuva iespējams nokārtot atļaujas sezonas strādnieku no ārvalstīm nodarbināšanai, tas tapa zināms novēloti, kad vairums potenciālo darba ņēmēju jau bija atraduši darbu citviet un kamdēļ liela daļa ogu ražas Latvijā var sapūt uz lauka, aģentūrai LETA atzina Latvijas Augļkopju asociācijas biroja vadītāja Renāte Kajaka.

Sabiedrība Siltais laiks veicinājis kaitēkļu izplatību un attīstību

Pēdējās nedēļās retie nokrišņi un karstais laiks sekmējis dažādu kaitēkļu attīstību un izplatību, liecina Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) informācija.

Ekonomika Vēlas palielināt Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvaru veikalos

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) ar pārtikas preču mazumtirdzniecības ķēžu pārstāvjiem un lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvjiem sācis diskusiju par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos, aģentūru LETA informēja Zemkopības ministrijā (ZM).