• Lana,
 • Sergejs,
 • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Nākamās nedēļas sākumā atklās Baltic Pride 2021

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 22:12, 31.07.2021 2

Rīgā 2.augustā plkst.12 sāksies cilvēktiesību pasākumu nedēļa "Baltic Pride 2021" ar saukli "Līdz mēs visi būsim vienlīdzīgi!" un galveno aicinājumu - iestāties par visām sabiedrības mazākuma grupām neatkarīgi no cilvēku sociālās piederības.Kā informēja pasākuma rīkotāji, "Baltic Pride" katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm, un šogad tas atgriežas Rīgā. "Baltic Pride 2021" vadošā tēma ir līdztiesība un iekļaujošas sabiedrības veidošana, aicinot iestāties par vienlīdzību neatkarīgi no seksuālās orientācijas, dzimuma identitātes, rases, tautības vai citu veidu sociālās piederības.

Paredzēts, ka visas nedēļas garumā, no 2.augusta līdz 7.augustam, norisināsies 40 pasākumi, tai skaitā deviņi izklaides pasākumi, astoņas diskusijas un septiņas filmu demonstrēšanas. Pasākumu programma veidota, lai veicinātu lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT+) kopienas un tās atbalstītāju redzamību nacionālā un Eiropas līmenī gan sabiedrībā un politikā, gan arī uzņēmējdarbībā.

Pasākuma rīkotāji pavēstīja, ka šogad "Baltic Pride" notiks pavisam jaunā veidolā, kļūstot vēl pieejamāks visai LGBT+ kopienai un tās atbalstītājiem, kā arī tiem, kuri iepriekš dažādu iemeslu dēļ nav spējuši klātienē apmeklēt "praida" pasākumus. "Baltic Pride" varēs piedalīties ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā un pasaulē. Ierastā "praida" gājiena vietā 7.augustā tiešraidē tiks translēts krāšņs pasākums "Tavs īpašais Baltic Pride", aicinot ikvienu interesentu vienoties svētkos no savām mājām vai kādā no tiešraides kopskatīšanās vietām.

"Baltic Pride" tiks atklāts 2.augustā ar svinīgu varavīksnes karoga pacelšanu Kaņepes Kultūras centrā (KKC), kas šajā nedēļā kļūs par 'praida' namu. Atklāšanas laikā organizatori informēs par "Baltic Pride 2021" programmu un galvenajiem pasākumiem, kā arī skaidros, kādi ir nozīmīgākie "Baltic Pride" mērķi un kāpēc "praids" vēl aizvien ir tik ļoti nepieciešams ne tikai pie mums Latvijā un Baltijas valstīs, bet visā pasaulē, uzsvēra pasākuma rīkotāji, norādot, ka Varavīksnes progresa karogs virs "praida" nama plīvos visu nedēļu, simbolizējot iekļaušanu un solidarizēšanos ar LGBT+ kopienu tās visplašākajā nozīmē.

Savukārt 6.augustā notiks konference "Cilvēka cieņa: fundamentāla demokrātiskas tiesiskas valsts vērtība", kas vērsīs uzmanību uz cilvēka cieņas konceptu un tā interpretāciju no dažādiem skatu punktiem, kā arī uzsvērs LGBT+ tiesību nozīmību brīžos, kad tiek aktualizēti jautājumi par cilvēktiesībām.

Konferences saturs īpaši veidots juristiem, cilvēktiesību aktīvistiem, filozofiem, žurnālistiem, politikas veidotājiem un citiem interesentiem, lai sniegtu ieguldījumu drosmīgas un cieņpilnas sabiedrības veidošanā. Konferencē piedalīsies Latvijas un Eiropas tiesību zinātnieki un praktiķi, kā Rīgas juridiskās augstskolas profesore Ineta Ziemele un bijušais Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs, "Amnesty International" Eiropas biroja direktors Nils Muižnieks, Lietuvas Seima Cilvēktiesību komisijas vadītājs Toms Vītauts Raskevičs.

Baltijas Dažādības biznesa forums "Think Diversity!" notiks 5.augustā un šogad tā fokusā būs tādi jautājumi kā dažādības vadība Covid-19 pandēmijas laikā, korporatīvā atbildība un dažādība, neiecietības patiesā cena un labās prakses nodošana uzņēmumiem dažādības vadības jomā.

Pasākuma rīkotāji atzīmēja, ka arvien vairāk uzņēmumu pauž atbalstu LGBT+ tiesībām un cenšas nodrošināt iekļaujošu vidi visiem saviem darbiniekiem. Uz to norāda arī runātāju loks, tai skaitā no Eiropas Komisijas, Sabiedrības integrācijas fonda, "Swedbank", "Accenture", "AirBaltic" un "Printful" un tādi eksperti kā Baiba Rubess.

4.augustā notiks politiskā diskusija "Nākamie soļi LGBT+ tiesībām Latvijā", kur apskatīs politiķu gatavību runāt un lemt par sabiedrībā aktuālo tēmu - LGBT+ tiesībām. Pasākuma rīkotāju ieskatā, kopš pēdējā "Baltic Pride" Rīgā sabiedrības attieksme kļuvusi atbalstošāka, uz ko norāda vairāku nevalstisko organizāciju paveiktais, kā arī Latvijas ģimeņu tiesiskās aizsardzības jautājuma attīstība. Pašlaik portālā "manabalss.lv" Dzīvesbiedru iniciatīvu ir parakstījuši vairāk kā 23 tūkstoši cilvēku. Tajā pašā laikā "Ilga-Europe" ikgadējā pārskatā par LGBT+ tiesību aizsardzību Eiropā Latvija jau piekto gadu pēc kārtas ieņem 41.vietu no 49 Eiropas valstīm. Diskusija plānots meklēt atbildi uz jautājumu par to, ka sabiedrība ir gatava, bet vai gatavi ir politiķi?!

"Praida namā", KKC visas nedēļas garumā tiks rīkoti semināri, diskusijas un izklaides pasākumi. kopums. 6.augustā notiks humora šovs "Pride Razborkas", kurā piedalīsies komiķi Džemma Sudraba, Edgars Bāliņš, Rūdolfs Kugrēns, Aiva Birbele, Toms Lūsis un Marta Elīna Martinsone.

2.augustā improvizācijas teātris "Divas" uzstāsies ar izrādi "Divas svin", kas ar humoru apspēlēs apmeklētājiem aktuālās tēmas, sākot ar ikdienišķām situācijām līdz pat abstraktam domu lidojumam. Savukārt 3.augustā "Sieviešu Pride Stendaps", kur caur jokiem un pašironiju liks pasmieties par piederību mūsu provinces sabiedrībai. Pasākumu vadīs Džemma Sudraba un tajā piedalīsies Aiva Birbele, Laura Šterna, Katrīna Rudzīte, Alise Zariņa un Inga Gaile.

"Praida namā" tiks rādītas arī septiņas pasaulslavenas filmas, kas ir ieņēmušas pastāvīgu vietu LGBT+ kopienas kultūrā, tai skaitā Kannu kinofestivālā godalgotā "Lēdijas portrets ugunī", "RBG", "Perfekti normāla ģimene", "Tom of Finland" un citas. "Praida nams" darbosies arī kā "Baltic Pride" informācijas centrs.

Pēc pasākuma rīkotāju paustā, lai arī šogad ierastais "Praida" gājiens nenotiks, tā vietā 7.augustā būs iespējams tiešraidē vērot pasākumu "Praida brauciens". Pa īpaši izvēlētu maršrutu Rīgā kursēs "Baltic Pride" busiņš. Tā kapteinis būs Magnuss Eriņš, kurš ieskandinās pilsētas ielas ar svētkiem atbilstošu muzikālo noformējumu, atskaņojot populārākās dziesmas. "Praida brauciena" pasākuma vadītājs būs Rojs Rodžers Linkevičs, kurš aprunāsies ar svētku dalībniekiem un LGBT+ kopienas draugiem.

Pēc "Praida brauciena" ar muzikālu pasākumu "Svini ar lepnumu" noslēgsies "Baltic Pride 2021". Pasākuma apmeklētājiem gan klātienē, gan tiešraidē Alises Zariņas un Roja Rodžera vadībā būs iespēja baudīt saviesīgu atmosfēru, dažādus pārsteigumus un iecienītu mūziķu uzstāšanos. Uz skatuves kāps populāri mūziķi - "ansis", "Bad Habits", "Franco Franco" un "Marta", kā arī pirmo reizi publiski uzstāsies noslēpumainā repere "BDM". "Praida braucienu" un koncertu varēs skatīties arī atsevišķās Rīgas kafejnīcās un bāros. Ieeja visos pasākumos ir bez maksas.

Lasīt visus komentārus (2)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
 • Сколниециньш из святорощи 02.08.2021 16:03
  Сегодня начался долгожданный и всеми любимый ‘’Балтийский Прайд 2021’’ (на английском языке: Baltic Pride 2021). В этом году этот торжественный праздник любви проходит в Риге. Это большая честь для всей Латвии, ведь этот праздник проповедует любовь и равноправие в нашем обществе. ‘’Балтийский Прайд’’ в этом году проводиться со 2. августа по 7. августа. В этот время проводятся разные мероприятия: разные дискуссии, мастерские, показ фильмов и конференции. ‘’Балтийский Прайд 2021’’ это великий праздник любви. В нашем обществе не хватает понимания и сочувствия к друг другу. Поэтому советую каждому посмотреть 8. серию 3. сезона ‘’Американских Богов’’. Серия называется ‘’Вознесение огня’’. Этот сериал можно посмотреть на официальном сайте телеканала STARZ: starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/episode-8/61896 [Watch American Gods: Ep 308 - The Rapture of Burning on STARZ - Free Trial]. На русском языке серию можно посмотреть здесь: lostfilmhd.com/78-amerikanskie-bogi-smotret-onlayn-na-lostfilm-v-hd-720.html [Сериал Американские Боги 3 сезон 10 серия смотреть онлайн в HD 720 Lostfilm бесплатно (lostfilmhd.com)]. А также советую каждому ознакомиться c Японским фестивалем ‘’Kanamara Matsuri’’: youtu.be/Q4LW3pDQq3A [видео из GO2travel Ютуб аккаунта ‘’Japan 2021| kanamara matsuri festival かなまら まつり’’]. Этот фестиваль в Японии проводиться из года в год, он повышает сплочённость Японского общества. Не будем жить в ненависти. Будем жить дружно! Будем уважительными и добродушными! С благословением Богини Фреи, Сколниециньш из святорощи ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #любовь #страсть #БогиняФрея #БогиняЛюбви #добродушие #дружба #понимание #LGBT #ЛГБТ #LGBTI #ЛГБТИ # LGBT+ #ЛГБТ+ #BalticPride #БалтийскийПрайд #AmericanGods #АмериканскиеБоги #STARZ #ФестивальЛюбви #KanamaraMatsuri #Skolnieciņš #svētbirzs #Сколниециньш #святороща
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Skolnieciņš no svētbirzs 02.08.2021 16:02
  Šodien, 2. augustā, ir iesācies ‘’Baltijas Praids 2021’’ (angļu val. Baltic Pride 2021). Šogad šīs pasākums norisinās Rīgā. Tas ir liels gods, jo šī festivāla pamatmērķis ir sludināt mīlestību, iecietību un līdztiesību mūsu sabiedrībā. ‘’Baltijas Praids’’ šogad norisinās no 2. augusta līdz 7. augustam. Šajā laikā norisināsies dažādi pasākumi: dažādas diskusijas, darbnīcas, filmu izrādes un konferences. ‘’Baltijas Praids 2021’’ ir svētīgs pasākums. Mūsu sabiedrībā trūkst iecietības un sapratnes vienam pret otru. Tāpēc aicinu ikvienu no mums noskatīties TV seriāla ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3. sezonas 8. sēriju ‘’Degsmes uguns’’. Šo seriālu var noskatīties angļu valodā oficiālajā TV kanāla STARZ oficiālajā mājaslapā: starz.com/us/en/series/american-gods/season-3/episode-8/61896 [Watch American Gods: Ep 308 - The Rapture of Burning on STARZ - Free Trial]. Šo sēriju krievu valodā var noskatīties: lostfilmhd.com/78-amerikanskie-bogi-smotret-onlayn-na-lostfilm-v-hd-720.html [Seriāls ‘’Amerikāņu Dievi’’ 3 sezona tiešsaistē HD kvalitātē (lostfilmhd.com)]. Kā arī aicinu ikvienam iepazīties ar Japānā notiekošo ‘’Kanamara Matsuri’’ festivālu: youtu.be/Q4LW3pDQq3A [video no GO2travel YouTube konta ‘’Japan 2021| kanamara matsuri festival かなまら まつり’’]. Šis festivāls Japānā notiek gadu no gada, tas vairo iecietību un saticību Japānas sabiedrībā. Nedzīvosim naidā. Dzīvosim draudzīgi! Būsim saticīgi un pretimnākoši! Ar Dievietes Frejas svētību, Skolnieciņš no svētbirzs ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-) Skolnieciņš® ™Skolnieciņš #mīlestība #kaisle #DievieteFreja #saticība #draudzība #iecietība #sapratne #LGBT #LGBTI # LGBT+ #BalticPride #BaltijasPraids #AmericanGods #AmerikāņuDievi #STARZ #MīlestībasFestivāls #KanamaraMatsuri #Skolnieciņš #svētbirzs
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Aktīvisti vēlas velo un sabiedriskā transporta joslu izveidi arī Brīvības ielā

Apvienība "Pilsēta cilvēkiem" ir iesniegusi Rīgas domē iniciatīvu par velojoslu un sabiedriskā transporta joslu ierīkošanu Brīvības ielā, kuru parakstījuši ap 3300 iedzīvotāji, informēja apvienībā.

Sabiedrība Aizdomas, ka kriminālpolicists ņēmis aptuveni 2000 eiro lielu kukuli

Iekšējās drošības birojs (IDB) aizvadītajā nedēļā par vairāk nekā 2000 eiro kukuļņemšanu aizturējis Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonu.

Sabiedrība Rīgā no dīķa izcelts miris cilvēks, līķis nodots policijai

Rīgā pirmdien no dīķa izcelts miris cilvēks, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Sabiedrība PKC: Kritiskā situācijā ierobežojumi būs arī vakcinētajiem, iespējams lokdauns

Veselības ministrijas (VM) sagatavotais noteikumu projekts "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", visticamāk, nebūs pietiekami efektīvs, apspriežot jauno regulējumu, otrdien valdības sēdē minēja Pārresoru koordinācijas centra (PKC) pārstāvis Vladislavs Vesperis, kurš pārstāvēja PKC vadīto ekspertu grupu.

Lasiet arī

Ekonomika Izsludināts konkurss uz trīs PV padomes locekļu amatiem. Kāda ir alga?

Pārresoru koordinācijas centrs sadarbībā ar Satiksmes ministriju izsludinājis konkursu uz trīs AS "Pasažieru vilciens" (PV) padomes locekļu amatiem, liecina PV publiskotā informācija.

Sabiedrība Ap 1200 Valkas iedzīvotāju deklarējušies Igaunijā, paziņo pilsētas mērs

Pašlaik Igaunijā ir deklarējušies ap 1200 Valkas iedzīvotāju, intervijā Latvijas Radio lēsa Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

Pasaule Sociālās vietnes TikTok aktīvo lietotāju skaits pasaulē pārsniedzis miljardu

Sociālā platforma "TikTok" pirmdien paziņoja, ka tās aktīvo lietotāju skaits pasaulē ir pārsniedzis miljardu.