• Edmunds,
  • Edžus,
  • Vidmants
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Staķis apmierināts ar satiksmes mierināšanas un drošības pasākumiem Rīgā

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 16:49, 21.07.2021 1

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP) ir apmierināts ar satiksmes mierināšanas pasākumiem un oāžu izvietošanu Rīgā.


Avots: LETA

Kopš jūnija Rīgas vēsturiskā centra ielās norisinās programmas "Rīgas vasara 2021" aktivitātes, kuru mērķis ir popularizēt un pakāpeniski ieviest satiksmes drošības uzlabošanas pasākumus Rīgas vēsturiskajā centrā, kā arī veidot papildu telpu iedzīvotāju iniciatīvām, uzņēmējdarbībai un kultūrai, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Projekta "Rīgas vasara 2021" aktivitātes norit Baznīcas, Miera, Vaļņu, Tērbatas ielās un Brīvības alejā iepretim Ministru Kabineta ēkai. Ielās izveidoti 13 krustojumu sašaurinājumi, kuros Baznīcas, Miera un Vaļņu ielās izvietoti puķu podi ar dažādiem augiem un novietoti soliņi.

Savukārt Tērbatas ielā izvietoti tai īpaši radīti labiekārtojumi - ielu oāzes jeb parkleti. Ielās uzstādīti arī 15 jauni velostatīvi 120 velosipēdu novietošanai, kā arī patīkamas noskaņas radīšanai tiek izvietotas lampiņu virtenes.

Pirmie secinājumi un atsauksmes par labiekārtojumu un augiem Rīgas ielās liecinot, ka daļa no ieviestajiem risinājumiem būtu saglabājami arī pastāvīgi. Ielu oāzes jau no pirmās to ierīkošanas dienas esot ļoti plaši izmantotas, īpaši Vaļņu ielā.

"Mūsu mērķis ir padarīt Rīgu iedzīvotājiem un viesiem pievilcīgāku, tuvojoties Ziemeļeiropas galvaspilsētas standartam. Pateicoties satiksmes drošības uzlabošanas aktivitātēm, tajā skaitā šogad ierīkotajām zaļajām atpūtas zonām un drošības saliņām krustojumos, Rīgas centrs no "betona džungļiem" pamazām pārvēršas par pilsētniekiem un pilsētas viesiem draudzīgi, ērtu un drošu vietu," pauž Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Arī Rīgas centra attīstības biedrības pārstāvis Toms Krilovs norāda, ka ieviestie risinājumi lielākoties esot veiksmīgi. "Jau iepriekšējās domes sasaukumam vairākkārtīgi esam uzsvēruši, ka mums ir jāīsteno šādi, uz projektiem balstīti pagaidu risinājumi, jo tikai tā mēs sapratīsim, kas ir nepieciešams centra iedzīvotājiem un viesiem," sacīja Krilovs.

Viņaprāt, nākotnē būtu svarīgi sagatavot ilgtermiņa aktivitāšu plānu, piemēram, nosakot, kuras aktivitātes ir plānotas ilgtermiņā un atkārtosies katru gadu, lai vasaras ielu projektā iesaistītie ielu uzņēmēji varētu laicīgāk plānot savus resursus un labāk piemēroties izmaiņām.

Viena no mērķa grupām, kura īpaši atzinīgi novērtējot vasaras projekta laikā veiktās izmaiņas, esot ģimenes ar bērniem, īpaši izceļot uzlabojumus sarežģītā Artilērijas un Tērbatas ielu krustojuma šķērsošanā. "Satiksmes mierināšanas pasākumi ar krustojumu sašaurinājumiem un ātruma ierobežošanu ir mēģinājums sabalansēt visu satiksmes dalībnieku intereses un vajadzības. Rudenī tiks izvērtēts, kuras iniciatīvas tiek ieviestas pastāvīgi, kuras realizējamas vien pie tādām vērienīgām pārmaiņām kā ielu pārbūve," norāda Rīgas domes attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone (JV).

Savukārt domes deputāte Justīne Panteļējeva (PP) akcentēja pieprasījumu pēc atpūtas vietām Miera ielā. Viņasprāt, pandēmija izgaismojusi publiskās ārtelpas nozīmi ikdienā. "Mēs redzam, ka tieši Miera ielā projektā ieviestās izmaiņas pozitīvi vērtē gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji, tādēļ šobrīd esam uzsākuši darbu, lai meklētu pastāvīgus risinājumus gan satiksmes izmaiņām, gan labiekārtošanai," saka Panteļējeva.

Uz ielām atsevišķos posmos, kur iepriekš bija autostāvvietas, izvietotas ielu oāzes - ietves paplašinājumi, kas nodrošina vairāk vietas un ērtības cilvēkiem, kuri izmanto ielu. Šīs oāzes varēs izmantot katrs pilsētnieks un viesis.

Projekta "Rīgas vasara 2021" rezultāti tiks vērtēti rudenī, balsoties uz vasaras laikā veiktajiem pētījumiem un novērojumiem par ieviesto risinājumu ietekmi uz satiksmes mierināšanu Rīgas centra ielās.

LETA jau ziņoja, ka Rīgā vairākās ielās tiek ieviesti "satiksmes mierināšanas" pasākumi, lai varētu īstenot projektu "Rīgas vasara 2021".

Projekts izmaksās aptuveni vienu miljonu eiro. Vairāk nekā 500 000 eiro paredzēti ielu un apkaimju labiekārtošanai, bet aptuveni 400 000 eiro - dažādiem kultūras pasākumiem.

Plānots, ka projekts noslēgsies augusta beigās, septembra sākumā, taču visas vasaras garumā tiks vērtēta ieviesto risinājumu efektivitāte un lietderība, ņemot vērā iedzīvotāju atsauksmes un komentārus.

Viens no "Rīgas vasara 2021" mērķiem esot uzlabot gaisa kvalitāti un nākotnē Rīgas centrā veidot zemo emisiju zonas. Projekta laikā ar satiksmes organizācijas izmaiņām tiks mazināta tranzītsatiksme Tērbatas un Baznīcas ielās, kas jau vēsturiski Rīgā ir gājēju iecienīti maršruti.

Lasīt visus komentārus (1)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
  • Vērotājs 23.07.2021 12:41
    Bet iedzīvotāji nav apmierināti ar Staķa staķīšiem.
    Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Ugunsgrēka dēļ Rumbulā var kavēties sabiedriskais transports

Ugunsgrēka dēļ Rumbulā var kavēties sabiedriskais transports, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijā.

Sabiedrība Prokuratūrai nodod lietu par tramvaja vadītāja noslepkavošanu Liepājā

Valsts policija rosinājusi prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par tramvaja vadītāja noslepkavošanu Liepājā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Sabiedrība Pavļuts: neticība pret valsts varu mantota no padomju laikiem

Vakcinācijas pret Covid-19 process Latvijā atspoguļo un izgaismo dažādas sabiedrībā un veselības nozarē ilgstoši pastāvējušas problēmas, izriet no veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) paustā intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes".

Sabiedrība Paziņots, kur ir siltākais ūdens Rīgā

Rīgas oficiālajās peldvietās siltākais ūdens patlaban ir Bābelīša ezerā, kur tas iesilis līdz +24 grādiem pēc Celsija skalas, aģentūru LETA informēja galvaspilsētas pašvaldībā.

Lasiet arī

Sabiedrība Septembrī "Rīgas siltuma" siltumenerģijas tarifs augs par 27%

No šā gada gada 1.septembra AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifs augs līdz 57,31 eiro par megavatstundu (MWh), tādējādi tas palielināsies par 12,04 eiro par MWh jeb 27%, aģentūru LETA informēja "Rīgas siltumā".

Pasaule Tokijā pašizolācijā nonākuši četri LTV pārstāvji

Pēc kontakta ar Covid-19 slimnieku lidmašīnā uz Tokiju, kur pašlaik notiek vasaras olimpiskās spēles, četri Latvijas Televīzijas (LTV) komandas dalībnieki ir nonākuši pašizolācijā, sociālajā tīklā "Instagram" pavēstījis LTV žurnālists Dāvis Ernštreits, kurš pats esot viens no pašizolācijā nonākušajiam.

COVID-19 Saslimstība ar Covid-19 turpina augt

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 67 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.