• Edmunds,
  • Edžus,
  • Vidmants
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Mūža pensijas apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs pirmajā ceturksnī samazinājies par 41,3%

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 06:44, 21.06.2021

Dzīvības apdrošinātāji mūža pensijas apdrošināšanā šogad pirmajā ceturksnī bruto prēmijās kopumā parakstījuši 10,262 miljonus eiro, kas ir par 41,3% mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati (FKTK).

Vienlaikus bruto atlīdzībās mūža pensijas apdrošināšanā 2021.gada pirmajā ceturksnī dzīvības apdrošināšanas kompānijas izmaksājušas 4,846 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 40,8% salīdzinājumā ar 2020.gada pirmo ceturksni.

Tostarp, pēc FKTK datiem, "Compensa Life Vienna Insurance Group SE" Latvijas filiāle mūža pensijas apdrošināšanā prēmijās šogad pirmajā ceturksnī parakstījusi 4,436 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksājusi 1,533 miljonus eiro, savukārt "CBL Life" mūža pensijas apdrošināšanā prēmijās parakstījusi 3,244 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksājusi 1,17 miljonus eiro.

Tajā pašā laikā "Ergo Life Insurance SE" Latvijas filiāle mūža pensijas apdrošināšanā šogad pirmajā ceturksnī prēmijās parakstījusi 1,822 miljonus eiro, bet atlīdzībās izmaksājusi 359,9 tūkstošus eiro, kamēr "SEB Life and Pension Baltic SE" mūža pensijas apdrošināšanā prēmijās parakstījusi 760,3 tūkstošus eiro, bet atlīdzībās izmaksājusi 1,784 miljonus eiro.

Jau vēstīts, ka "SEB Life and Pension Baltic" no 1.jūlija vairs nepiedāvās mūža pensijas apdrošināšanu.

"SEB Life and Pension Baltic" valdes locekle Kristīne Lomanovska aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka kompānija lēmumu no 2021.gada 1.jūlija vairs nepiedāvāt mūža pensijas apdrošināšanu pieņēma, rūpīgi izvērtējot pašreizējo situāciju apdrošināšanas tirgū un finanšu tirgos. "Lēmums nav bijis vienkāršs, taču uzskatām, ka esošajos tirgus apstākļos, klientiem optimālāki ir tirgum piesaistīta ienesīguma risinājumi. Arī turpmāk aktīvi sekosim līdzi attīstībai gan apdrošināšanas tirgū, gan finanšu tirgos, un esam gatavi ieviest alternatīvus pensijas izmaksas risinājumus, līdzko to ļaus normatīvi," viņa teica.

Vienlaikus viņa norādīja, ka esošos mūža pensijas apdrošināšanas klientus šis lēmums nekādā veidā neietekmēs. Visi esošie līgumi arī pēc 1.jūlija būs spēkā, un "SEB Life and Pension Baltic" turpinās pildīt uzņemtās līgumsaistības. Klientiem nekādas papildu darbības nav jāveic.

Tāpat Lomanovska atzīmēja, ka kopš 2020.gada jūlija minimālais pensiju otrā līmeņa uzkrājuma apmērs, kas nepieciešams, lai varētu noformēt mūža pensijas apdrošināšanas līgumu "SEB Life and Pension Baltic", ir 15 000 eiro. "Mūsu aprēķini liecina, ka, sākot no šāda pensiju otrā līmeņa uzkrājuma apmēra, klientiem iegādāties mūža pensija apdrošināšanu ir optimālāk," viņa sacīja.

Minimālais uzkrātais kapitāla apmērs, kas dod tiesības iegādāties mūža pensijas polisi, "Ergo Life Insurance" Latvijas filiālē ir noteikts 3000 eiro, bet "CBL Life" un "Compensa Life Vienna Insurance Group" Latvijas filiālē - 2000 eiro.

Mūža pensijas nodrošināšanai tiek izmantoti valsts fondēto pensiju shēmā uzkrātie līdzekļi. Lai saņemtu mūža pensiju, pensionējoties ir jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) iesniegums par vēlmi saņemt mūža pensijas apdrošināšanu pie kāda no dzīvības apdrošinātājiem un jānoslēdz ar to mūža pensijas apdrošināšanas līgums.

Latvijā ir izveidota triju līmeņu pensiju sistēma. Pirmā līmeņa pensijas maksā tagadējiem pensionāriem no budžetā iekasētajiem sociālajiem maksājumiem. Otrais jeb fondēto pensiju līmenis paredz, ka daļa no strādājošo sociālajām iemaksām tiek ieguldīta finanšu sektorā. Savukārt trešajā līmenī darbojas privātie pensiju fondi, kuros līdzekļus var iemaksāt brīvprātīgi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Prokuratūrai nodod lietu par tramvaja vadītāja noslepkavošanu Liepājā

Valsts policija rosinājusi prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret vīrieti par tramvaja vadītāja noslepkavošanu Liepājā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Sabiedrība Pavļuts: neticība pret valsts varu mantota no padomju laikiem

Vakcinācijas pret Covid-19 process Latvijā atspoguļo un izgaismo dažādas sabiedrībā un veselības nozarē ilgstoši pastāvējušas problēmas, izriet no veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) paustā intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes".

Sabiedrība Paziņots, kur ir siltākais ūdens Rīgā

Rīgas oficiālajās peldvietās siltākais ūdens patlaban ir Bābelīša ezerā, kur tas iesilis līdz +24 grādiem pēc Celsija skalas, aģentūru LETA informēja galvaspilsētas pašvaldībā.

Sabiedrība Zāļu lieltirgotavu apgrozījums pirmajā pusgadā pieaudzis par 0,2%
Rīga, 29.jūl., LETA. Zāļu lieltirgotavu apgrozījums Latvijā šogad pirmajā pusgadā bija 288,32 miljoni eiro ar pievienotās vērtības nodokli, kas ir par 0,2% vairāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Zāļu valsts aģentūras (ZVA) dati.

Lasiet arī

COVID-19 Saslimstība ar Covid-19 turpina augt

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 67 jauni inficēšanās ar Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija.

Pasaule No dzīves aizgājis pēdējais PSRS 1991.gada puča vadības komitejas loceklis

No dzīves 89 gadu vecumā trešdien aizgājis pēdējais vēl dzīvais PSRS 1991.gada augusta puča vadības komitejas loceklis Oļegs Baklanovs, lietotnē "Telegram" pavēstīja Krievijas federālās kosmosa pārvaldes priekšnieks Dmitrijs Rogozins.

COVID-19 Slimnīcās esošo Covid-19 pacientu skaits atkal sarucis

Latvijas slimnīcās aizvadītajā diennaktī ievietoti četri Covid-19 pacienti, bet septiņi no tām izrakstīti, tādējādi kopējais stacionēto pacientu skaits ir sarucis no 46 līdz 43, liecina Nacionālā veselības dienesta sniegtā aktuālā informācija.