• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Kariņš: Baltijas un Beniluksa valstīm ir potenciāls sadarbības paplašināšanai

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 23:58, 10.06.2021

Rīga, 10.jūn., LETA. Baltijas valstīm ar Beļģiju, Nīderlandi un Luksemburgu ir potenciāls sadarbības paplašināšanai, pārliecināts Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Rīga, 10.jūn., LETA. Baltijas valstīm ar Beļģiju, Nīderlandi un Luksemburgu ir potenciāls sadarbības paplašināšanai, pārliecināts Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Ceturtdien notika trīs Baltijas valstu un Beļģijas, Nīderlandes un Luksemburgas (Beniluksa valstis) valdību vadītāju tikšanās, kurā Latviju pārstāvēja Kariņš.

Tikšanās laikā tika pārrunāti Baltijas un Beniluksa valstu sadarbības jautājumi, Covid-19 pandēmijas apkarošana, drošības politika, attiecības ar Krieviju un Austrumu Partnerības valstīm, kā arī Eiropas Savienības (ES) klimata politika un ES ekonomikas atjaunošana pēc pandēmijas.

Premjerministri uzsvēra, ka Baltijas un Beniluksa valstīm ir vienota izpratne par pamatvērtībām un tās ir līdzīgi domājošas virknē starptautiskās darba kārtības jautājumu. Baltijas un Beniluksa valstis veiksmīgi sadarbojas starptautiskajās organizācijās, tostarp NATO un ES, taču ir potenciāls sadarbību nākotnē paplašināt.

Premjerministri pārrunāja drošības politikas aktualitātes un gaidāmo NATO līderu samitu. Kariņš uzsvēra Transatlantiskās vienotības lielo nozīmi un to, ka NATO ir Eiropas drošības stūrakmens. "Spēcīga NATO kolektīvā aizsardzība ir pamatelements mūsu atbildē uz šodienas drošības izaicinājumiem. Mums ir jāturpina stiprināt sava drošība un jāpievērš lielāka uzmanība aizsardzības spēju palielināšanā pret hibrīddraudiem un dezinformāciju," pauda premjers.

Tāpat Ministru prezidents uzsvēra, ka ir nepieciešama vienota izpratne jautājumā par attiecību veidošanu ar Krieviju. Viņš akcentēja, ka tiek sagaidīts, ka jūnijā plānotajā Eiropadomē tiks panākta vienošanās par dažādiem ilgtermiņa ES-Krievijas attiecību veidošanas scenārijiem.

Pārrunājot jautājumu par Austrumu partnerību, Kariņš uzsvēra, ka šim reģionam nepieciešams pievērst lielāku ES uzmanību. "Partnervalstīm ir jāturpina iesākto reformu īstenošana, savukārt ES ir jāpalīdz stiprināt Partnervalstu noturības spējas tādās jomās kā ekonomika, drošība un dezinformācija," uzskata Kariņš.

Premjerministri pārrunāja Covid-19 epidemioloģisko situāciju un vakcinācijas gaitu. Kariņš diskusijās uzsvēra, ka, lai arī situācija kopumā uzlabojas, joprojām vērojama satraucoša jauno Covid-19 variantu izplatība, tāpēc slimības izplatības ierobežojumu atcelšanai jābūt pārdomātai. Premjerministri pauda gandarījumu par progresu ES digitālā Covid-19 sertifikāta ieviešanā.

Jautājumā par ES klimata politiku premjerministri pārrunāja ES siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanas mērķu īstenošanu, tostarp drīzumā gaidāmo ES klimata likumdošanas pakotni. Premjers uzsvēra, ka Latvija pilnībā atbalsta ES ambiciozo SEG emisiju samazināšanas mērķi, taču, nosakot valstu individuāli sasniedzamos mērķus, jāņem vērā proporcionalitāte un valstu nacionālās situācijas.

Diskutējot par ekonomikas atjaunošanu pēc Covid-19 pandēmijas, premjerministri akcentēja Atjaunošanas un noturības mehānisma nozīmi un pauda cerību, ka dalībvalstu nacionālie plāni veicinās zaļo un digitālo transformāciju, kā arī veicinās reformas dalībvalstīs.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdien gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums

Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Mūža pensijas apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs pirmajā ceturksnī samazinājies par 41,3%

Dzīvības apdrošinātāji mūža pensijas apdrošināšanā šogad pirmajā ceturksnī bruto prēmijās kopumā parakstījuši 10,262 miljonus eiro, kas ir par 41,3% mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati (FKTK).

Sabiedrība Saulgriežu dienā gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums
Rīga, 21.jūn., LETA. Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.
Sabiedrība Darbu sāks trīs vakcinācijas punkti tirdzniecības centros Rīgā un Liepājā
Rīga, 21.jūn., LETA. Šodien darboties sāks vēl trīs vakcinācijas pret Covid-19 punkti tirdzniecības centros - divi Rīgā "Alfā" un "Akropolē", bet viens Liepājas lielveikalā "XL Sala".

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 106 likumus

Šī gada pavasara sesijā - no 6.aprīļa līdz 21.jūnijam – 13.Saeima pieņēmusi 106 likumus: 17 jaunus likumus un 89 grozījumus likumos, lat.bb.lv informēja Saeimā.

Pasaule ES vienojas par sektorālām sankcijām pret Baltkrieviju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.

COVID-19 Svētdien Latvijā nav saņemtas ziņas par Covid-19 nāves gadījumiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par ar šo slimību saistītiem nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.