• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Ceļu būvnieks zaudē trijās tiesu instancēs, bet turpina pārsūdzēt tiesu lēmumus

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
kasjauns.lv 10:40, 04.06.2021

Pagājušā gada 13. novembrī Jelgavā tika atklāta rekonstruētā Loka maģistrāle – viena no galvenajām pilsētas tranzītielām pilnībā pārbūvēta 4,7 kilometru garumā, sakārtoti apbraucamie ceļi vēl 6,4 kilometru garumā, kas ir neatsverams ieguvums pilsētas uzņēmējdarbības attīstībai un iedzīvotāju pārvietošanās ērtībām. Taču, neskatoties uz to, ka maģistrāle jau sen kā nodota jelgavnieku ekspluatācijā, uzņēmums «Igate KT», kurš arī startēja iepirkuma konkursā, turpina apstrīdēt būvnieka izvēli šajā projektā.«Šī tiesvedība jau sākotnēji bija uzņēmuma «Igate KT» vēršanās pret Jelgavas pašvaldību. Uzņēmums iepirkumā startēja ar piedāvājumu, kas bija par 5,4 miljoniem dārgāks nekā uzvarētāja – „RERE vide – Hidrostatyba” – piedāvātā cena,» uzsver Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne, akcentējot, ka Jelgavas pilsētas Iepirkumu komisijas lēmums ir tiesisks un pamatots, izvēloties Loka maģistrāles rekonstrukcijai būvnieku, kas, realizējot šo projektu, ļāva pašvaldībai ieekonomēt 5,4 miljonus eiro. Saskaņā ar pašvaldības iepirkuma komisijas 2018. gada 3. aprīļa piedāvājumu atvēršanas sanāksmes protokolu konkursā bija iesniegti pieci piedāvājumi: AS “A.C.B.” (piedāvātā līgumcena – 24 618 936,41 eiro bez PVN); SIA “Ceļu būves firma “Binders”” (piedāvātā līgumcena – 22 997 771,71 eiro bez PVN); SIA “YIT Infra Latvija” (piedāvātā līgumcena – 23 857 053,23 eiro bez PVN); piegādātāju apvienība “Igate KT” (piedāvātā līgumcena – 23 100 100,10 eiro bez PVN); personu apvienība “RERE vide – Hidrostatyba” (piedāvātā līgumcena – 17 692 909,06 eiro bez PVN). Ņemot vērā 4 pretendentu cenu piedāvājumus, kas savstarpēji atskīŗās par nebūtiskām summām, bet REREVIDE- Hidro statyba, par 5,4 miljoniem, var secināt par iespējamo ceļu būvnieku savstarpējo vienošanos iepirkuma cenu piedāvājumā.

«Igate KT» par Loka maģistrāles iepirkuma procedūru kopš 2018. gada tiesā vērsusies jau četras reizes – divas tiesu instances atzina Jelgavas pašvaldības rīcību par tiesisku un pamatotu. Vēl vienā tiesu instancē uzņēmuma prasība pret Jelgavas domi tika noraidīta.

Pagājušajā nedēļā Administratīvā rajona tiesa nu jau kārtējā tiesas sēdē nolēmusi atzīt par prettiesisku Jelgavas pašvaldības lēmumu par Loka maģistrāles būvnieka izvēli. «Pašvaldībai šāds tiesas lēmums nav izprotams, jo iepriekš jau divas tiesu instances ir atzinušas pašvaldības rīcību par tiesisku un pamatotu. Jelgavas pilsētas pašvaldība neapšaubāmi pārsūdzēs šo tiesas lēmumu,» uzver I.Škutāne.

Šī tiesvedība jau sākotnēji bija uzņēmuma «Igate KT» vēršanās pret Jelgavas pašvaldību. 2018. gadā, atkritumu urnas, atjaunotas pieturvietas un pie pilsētas robežas izveidot atpūtas vietu ar karti tūristiem.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdien gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums

Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Mūža pensijas apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs pirmajā ceturksnī samazinājies par 41,3%

Dzīvības apdrošinātāji mūža pensijas apdrošināšanā šogad pirmajā ceturksnī bruto prēmijās kopumā parakstījuši 10,262 miljonus eiro, kas ir par 41,3% mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati (FKTK).

Sabiedrība Saulgriežu dienā gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums
Rīga, 21.jūn., LETA. Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.
Sabiedrība Darbu sāks trīs vakcinācijas punkti tirdzniecības centros Rīgā un Liepājā
Rīga, 21.jūn., LETA. Šodien darboties sāks vēl trīs vakcinācijas pret Covid-19 punkti tirdzniecības centros - divi Rīgā "Alfā" un "Akropolē", bet viens Liepājas lielveikalā "XL Sala".

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 106 likumus

Šī gada pavasara sesijā - no 6.aprīļa līdz 21.jūnijam – 13.Saeima pieņēmusi 106 likumus: 17 jaunus likumus un 89 grozījumus likumos, lat.bb.lv informēja Saeimā.

Pasaule ES vienojas par sektorālām sankcijām pret Baltkrieviju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.

COVID-19 Svētdien Latvijā nav saņemtas ziņas par Covid-19 nāves gadījumiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par ar šo slimību saistītiem nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.