• Egita,
  • Emīls,
  • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Tiesībsargs diskutēs par jauno asistenta pakalpojuma modeli

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 02:55, 19.05.2021

Rīga, 19.maijs, LETA. Šodien tiesībsargs piedalīsies tiešsaistes diskusijā par jauno asistenta pakalpojuma modeli, kas stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas konsultants Edgars Lākutis.

Rīga, 19.maijs, LETA. Šodien tiesībsargs piedalīsies tiešsaistes diskusijā par jauno asistenta pakalpojuma modeli, kas stāsies spēkā šī gada 1.jūlijā, aģentūru LETA informēja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas konsultants Edgars Lākutis.

Diskusija norisināsies no plkst.14, un tai būs iespējams sekot līdzi tiesībsarga "Facebook" kontā. Sarunā piedalīsies pārstāvji no Tiesībsarga biroja, Labklājības ministrijas, Rīgas domes Labklājības departamenta un nevalstiskajām organizācijām. 

Diskusijas dalībnieki apspriedīs asistenta pakalpojuma pilnveidošanu un vērsīs uzmanību uz galvenajiem problēmjautājumiem, lai pēc diskusijas būtu skaidri redzamas tās jomas, kurās nepieciešami steidzami uzlabojumi.

Paredzēts, ka no 1.jūlija cilvēki ar invaliditāti asistenta pakalpojumu varēs saņemt aptuveni līdzvērtīgā apjomā kā šobrīd, tomēr individuālos gadījumos ir iespējamas situācijas, kurās asistenta pakalpojuma stundu skaits personai samazināsies.

Atbilstoši tiesībsarga rīcībā esošajai informācijai, darbs pie asistenta pakalpojuma pilnveidošanas Labklājības ministrijā norit vairāku gadu garumā. Tiesībsarga ieskatā iespējami drīz ir jānovērš problēmas un nepilnības asistenta pakalpojuma jomā.

Asistenta pakalpojuma apjomu, kas nepieciešams cilvēkam ar invaliditāti, ietekmē vairāki faktori - dzīvesvieta, vecums, veselības stāvoklis, individuālās rakstura īpašības. Tiesībsargs uzskata, ka asistenta pakalpojumam jābūt pieejamam tādā apjomā, kas cilvēkam ar invaliditāti reāli ir nepieciešams, turklāt asistenta pakalpojuma administrēšanas kārtībai jābūt vienkāršai un saprotamai.

Asistenta pakalpojums tika ieviests ar mērķi mazināt invaliditātes sekas, veicināt cilvēku ar invaliditāti iespējas iekļauties sabiedrībā un virzību uz neatkarīgu dzīvi. Ir ļoti svarīgi nodrošināt šādu pakalpojumu cilvēkiem ar invaliditāti, jo tādējādi cilvēki var būt patstāvīgāki un neatkarīgi, tas veicina vienlīdzīgas iespējas pilnvērtīgi un efektīvi līdzdarboties sabiedrības dzīvē.

Tiesībsarga birojā atzīmēja, ka asistenta pakalpojuma nepieejamība nepieciešamajā apjomā cilvēkam ar invaliditāti var radīt būtiskus šķēršļus dalībai pilsoniskajā, politiskajā, ekonomiskajā, sociālajā un kultūras jomā vienlīdzīgi ar citiem, kā arī viņu cilvēktiesību īstenošanā.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdien gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums

Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Mūža pensijas apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs pirmajā ceturksnī samazinājies par 41,3%

Dzīvības apdrošinātāji mūža pensijas apdrošināšanā šogad pirmajā ceturksnī bruto prēmijās kopumā parakstījuši 10,262 miljonus eiro, kas ir par 41,3% mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati (FKTK).

Sabiedrība Saulgriežu dienā gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums
Rīga, 21.jūn., LETA. Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.
Sabiedrība Darbu sāks trīs vakcinācijas punkti tirdzniecības centros Rīgā un Liepājā
Rīga, 21.jūn., LETA. Šodien darboties sāks vēl trīs vakcinācijas pret Covid-19 punkti tirdzniecības centros - divi Rīgā "Alfā" un "Akropolē", bet viens Liepājas lielveikalā "XL Sala".

Lasiet arī

Sabiedrība Saeima pavasara sesijā pieņēmusi 106 likumus

Šī gada pavasara sesijā - no 6.aprīļa līdz 21.jūnijam – 13.Saeima pieņēmusi 106 likumus: 17 jaunus likumus un 89 grozījumus likumos, lat.bb.lv informēja Saeimā.

Pasaule ES vienojas par sektorālām sankcijām pret Baltkrieviju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies par sankcijām pret Baltkrievijas tautsaimniecības svarīgākajām nozarēm, blokam cenšoties pastiprināt spiedienu uz Aleksandra Lukašenko autoritāro režīmu pēc lidsabiedrības "Ryanair" lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas, vēsta diplomāti.

COVID-19 Svētdien Latvijā nav saņemtas ziņas par Covid-19 nāves gadījumiem

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 40 jauni Covid-19 gadījumi un nav saņemtas ziņas par ar šo slimību saistītiem nāves gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie dati.