• Lana,
  • Sergejs,
  • Svetlana
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs par "Rīgas mežos" atklātajiem pārkāpumiem

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 15:19, 06.05.2021

Rīgas dome vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs par SIA "Rīgas meži" revīzijā atklātajiem pārkāpumiem, ceturtdien preses konferencē paziņoja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).


SIA
Avots: LETA

Viņš uzsvēra, ka SIA "Rīgas meži" auditā atklāta sistemātiska nesaimnieciska rīcība ar visiem rīdziniekiem piederošo īpašumu. Pašvaldības vadītājs norādīja, ka nerunā par "Rīgas mežu" privatizāciju. "Tie vairāk nekā 800 gadus ir bijuši un paliks visu rīdzinieku īpašums," sacīja Staķis.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs Edmunds Cepurītis (PP) atklāja, ka auditā apstiprinājušies trauksmes cēlēja fakti gan par pārkāpumiem "Rīgas mežu" projektā "Zaļā klase", gan par nesaimniecisku rīcību kokzāģētavā "Norupe".

Cepurītis uzsvēra, ka pērn "Zaļajā klasē" veikti nesaskaņoti ieguldījumi vairāk nekā 100 000 eiro apmērā un pašvaldība nav varējusi izvērtēt ieguldījumu pamatojumu pirms to veikšanas.

Tāpat viņš minēja arī faktu par to, ka nav nosakāms, vai dabā esošās ēkas ir vērtas tikpat, cik līdzekļu iztērēts, jo namdari darbus veikuši bez uzskaites.

Cepurītis norādīja, ka "Zaļajā klasē" veiktie ieguldījumi grūti izmantojami vides izglītībā, jo izbūvētas arī dzīvnieku kaušanas telpas, iegādātas alkohola glāzes. Viņš pieļāva, ka šādi ieguldījumi drīzāk veikti mednieku biedrības vajadzību apmierināšanai, nevis vides izglītības nodrošināšanai.

Savukārt "Rīgas mežu" kokzāģētava "Norupe" strādājusi ar zaudējumiem, jo augstvērtīgi kokmateriāli pārdoti kā brāķēti, kā rezultātā no uzpircējiem saņemta daudz zemāka samaksa par tirgus cenu, skaidroja Cepurītis, nesniedzot detalizētu informāciju, par kāda veida kokmateriāliem ir veikts šāds secinājums, jo tas neesot bijis audita uzdevums.

Cepurīša ieskatā, "Rīgas mežu" audits atklājis finanšu izšķērdēšanu un aprēķinātie zaudējumi lēšami vairākos simtos tūkstošu eiro. Neviens no preses konferences dalībniekiem gan nevarēja nosaukt konkrētu summu, kāda ir nelietderīgi iztērēta.

Rīgas domes rīcība pēc auditā atklātajiem pārkāpumiem būšot aprēķināto zaudējumu piedziņa no bijušajiem "Rīgas mežu" valdes locekļiem, kā arī informācijas nodošana tiesībsargājošajām iestādēm.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājs pauda pārliecību, ka necaurskatāmi tēriņi "Rīgas mežos" ir bijusi sistēma, par ko liecinot ieguldījumi bez izvērtējuma un saskaņošanas ar dalībnieku sapulci, no bijušajiem darbiniekiem pirkti juridiskie pakalpojumi bez pamatojuma par 240 000 eiro gadā, fiktīvi nodarbināti valdes konsultanti, kas pērn saņēmuši 65 000 eiro, turklāt vienam no viņiem neesot pierādījumu par veiktajiem darbiem.

Cepurītis pauda apņēmību ieviest pārskatāmus procesus, kuros izšķērdīgu rīcību nebūtu iespējams noslēpt.

Rīgas pilsētas izpilddirektores pienākumu izpildītājas padomnieks juridiskajos jautājumos Māris Knoks norādīja, ka jau tuvākajā laikā tiks sagatavots iesniegums tiesībsargājošajām iestādēm, jo audits atklājis vairākas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Eiropas meklētāko noziedznieku kampaņā iekļauts kokaīna karalis no Latvijas

Šodien Noziedznieku aktīvās meklēšanas komandu Eiropas tīkls (ENFAST) ar Eiropas Savienības tiesībaizsardzības aģentūras ("Europol") atbalstu sācis 2022. gada Eiropas Savienībā meklētāko noziedznieku kampaņu, kurā iekļauts kokaīna realizētājs no Latvijas Romāns Ivančuks.

Sabiedrība Eglītis aizliedzis krievu valodas izmantošanu ministrijas iestādēs

Ar šā gada 1.oktobri Labklājības ministrija (LM), kā arī ministrijas padotības iestādes nodrošinās informāciju un komunicēs ar klientiem tikai valsts valodā, paziņojusi ministrija.

Sabiedrība Gāze noplūst Baltijas jūrā! Latvijas pastiprina drošības pasākumus 

Reaģējot uz izskanējušo informāciju par iespējamo diversiju pret Baltijas jūrā esošo gāzes pārvades infrastruktūru "Nord Stream", Latvijas atbildīgās iestādes pastiprinājušas drošības pasākumus enerģētikas pārvades infrastruktūras sektorā, aģentūra LETA uzzināja Iekšlietu ministrijā.

Sabiedrība Nelielu ugunsgrēku dēļ no vairākām mājām evakuē cilvēkus

Vakar vairākās daudzstāvu dzīvojamās mājās izcēlušies salīdzinoši nelieli ugunsgrēki, kuru dēļ no mājām evakuēti cilvēki, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Lasiet arī

Sabiedrība Tiesa skatīs "Rīgas satiksmes" prasību pret tās bijušajiem valdes locekļiem

Rīgas rajona tiesa šodien plkst.11 skatīs SIA "Rīgas satiksme" lietu pret bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem par 1,3 miljonu eiro piedziņu, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Diāna Vilhovika.

Sabiedrība Pēc Lieldienām tiks noslēgts jauns Rīgas domes koalīcijas līgums

Uzreiz pēc Lieldienām tiks noslēgts jauns Rīgas domes koalīcijas līgums, šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Sabiedrība Staķa frakciju Rīgas domē pametuši trīs deputāti

Sašķēlusies galvaspilsētas mēra Mārtiņa Staķa (APP) frakcija Rīgas domē, to pametot "Latvijas attīstībai" trīs deputātiem.