• Lita,
  • Sibilla,
  • Teika
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Saeima skatīs priekšlikumu sodīt par noziegumiem seksuālās orientācijas dēļ

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 13:26, 06.05.2021

Saeima šodien nodeva izskatīšanai komisijās "Attīstībai/Par!" (AP) deputātu sagatavotos likuma grozījumus, kas paredz naida noziegumus sociālās piederības vai seksuālās orientācijas dēļ tieši ierakstīt Krimināllikumā.


Avots: LETA

Pašlaik Krimināllikumā ir noteikts sods par darbību, kas vērsta uz naida vai nesaticības izraisīšanu atkarībā no personas dzimuma, vecuma, invaliditātes vai jebkuru citu pazīmju dēļ, ja ar to radīts būtisks kaitējums.

AP deputāti rosina no šīs normas izslēgt vārdus "ja ar to radīts būtisks kaitējums" un reizē normu papildināt ar to, ka sods tiek piemērots par darbību, kas vērsta uz naida vai nesaticības izraisīšanu atkarībā no personas sociālās piederības vai seksuālās orientācijas.

Tāpat grozījumi paredz likumā noteikto atbildību pastiprinošo apstākļu, kurus par tādiem var atzīt, uzskaitījumu papildināt ar apstākļiem, ka noziedzīgs nodarījums izdarīts sociālās piederības vai seksuālās orientācijas motīvu dēļ.

Saeimas deputāts, Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas vadītājs Andrejs Judins (JV) aģentūru LETA iepriekš informēja, ka ir sagatavojis priekšlikumus grozījumiem Krimināllikumā, kuros piedāvāts skaidri definēt, ka par naida noziegumu atzīstamas arī tādas sabiedriski bīstamas un noziedzīgas darbības, kas veiktas personu seksuālās orientācijas dēļ.

Viņaprāt, likumā jābūt skaidrām un saprotamām normām, lai varētu ne tikai sodīt pārkāpējus, bet arī novērst naida noziegumus.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Nacionālā apvienība ekonomikas ministra amatam virzīs Ilzi Indriksoni

Nacionālā apvienība (NA) ekonomikas ministra amatam virzīs Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāri Ilzi Indriksoni, Latvijas Televīzijas raidījumā "Kas notiek Latvijā?" paziņoja NA līderis Raivis Dzintars.

Sabiedrība "RB Rail": "Rail Baltica" trasē vajadzētu vienotu vilcienu operatoru gan starptautiskajiem, gan reģionālajiem pārvadājumiem
Rīga, 19.maijs, LETA. Visefektīvāk būtu, ja Baltijas valstis dzelzceļa projekta "Rail Baltica" trasē kopīgi piesaistītu vienu vilciena operatoru, kas nodrošinātu gan starptautiskos, gan reģionālos pārvadājumus, intervijā aģentūrai LETA teica Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" izpilddirektors Agnis Driksna. 
Sabiedrība Akciju un naftas cenas sarūk
Ņujorka, 19.maijs, LETA--AFP. Akciju cenas ASV un Eiropas biržās trešdien kritās, jo mazumtirgotāju pesimistiski ziņojumi par peļņu saasināja bažas par patērētāju optimismu un uzņēmumu rentabilitāti.
Sabiedrība Notiks Latvijas valsts kapitālsabiedrību Inovāciju forums
Rīga, 19.maijs, LETA. Šodien notiks Latvijas valsts kapitālsabiedrību Inovāciju forums, aģentūru LETA informēja Pārresoru koordinācijas centrā (PKC).

Lasiet arī

Ekonomika Saeimā pauž atbalstu idejai sākt darbu pie AES izbūves

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien atbalstīja priekšlikumu Enerģētikas likumā noteikt normu, ka Latvijas sistēmas operatoram ir pienākums nodrošināt nepieciešamo infrastruktūru atomelektrostacijas (AES) būvniecībai Latvijas teritorijā.

Sabiedrība Parlaments apstiprina Saeimas deputātes pilnvaras Akuraterei

Parlaments šodien Ievu Akurateri (K) apstiprināja par Saeimas deputāti. Attiecīgo lēmumu iepriekš atbalstīja arī Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija.

Sabiedrība Saeima ļauj Latvijas iedzīvotājiem kā brīvprātīgajiem karot Ukrainas pusē

Saeima pirmdien aptuveni desmit minūšu laikā ārkārtas sēdē steidzamības kārtā atbalstīja grozījumus Nacionālās drošības likumā, lai ļautu Latvijas iedzīvotājiem kā brīvprātīgajiem karot Ukrainas pusē.