• Egita,
 • Emīls,
 • Monvīds
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Видео VIDEO
Reklama.lv Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Programma Programma Facebook Facebook


Iekšlietu ministrija ieviesīs Latvijā slepeno informācijas sistēmu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
BB.LV 14:26, 03.05.2021 3

Iekšlietu ministrija (IeM) turpina darbu pie Kriminālizlūkošanas atbalsta informācijas sistēmas ieviešanas Latvijā un patlaban sagatavojusi noteikumu projektu, kas paredz sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, tostarp ietverot ziņas par personu iesaukām, mantu un sakariem ar organizēto noziedzību.IeM sagatavojusi Kriminālizlūkošanas atbalsta informācijas sistēmas noteikumu projektu, kas regulē iekļaujamās informācijas apjomu, iekļaušanas un dzēšanas kārtību un nosacījumus.

Projekts paredz, ka aktuālo un vēsturisko informāciju par fiziskām personām, juridiskām personām, notikumiem, mantu un lietām var iekļaut sistēmā, ja ir pamats uzskatīt, ka attiecīgā informācija var palīdzēt operatīvās darbības un kriminālprocesa uzdevumu veikšanā.

Sistēmā apstrādās informāciju par personas identitāti, tostarp, iesauku, personas foto, video un audio materiālus, personas ārējo izskatu, balss tipu, ierasto ģērbšanas stilu un apģērbu aprakstu. Tāpat sistēmā iekļaus informāciju par ģimenes stāvokli, tautību, darbavietu, valodu zināšanām, ziņas par personu apliecinošiem dokumentiem.

Sistēmā arī varēs iekļaut ziņas par personas pēdējo laulāto, tēvu un māti, personas ierastajām uzturēšanās, atrāšanas vai apmeklējama vietām.

Tāpat varēt ietvert informāciju par personas finansēm, proti, finansiālo stāvokli, finanšu līdzekļu glabāšanas veidu. Tāpat iekļaus ziņas par par personas dzīvesveidu - atkarībām, īpašām raksturojošām pazīmēm, piemēram, noslieci uz klaiņošanu.

Sistēmā arī būs informācija par personas rīcībā esošajiem ieročiem, kontaktiem ar organizētās noziedzības pārstāvjiem. Likumsargi sistēmā iekļaus arī informāciju par personas mantu, piemēram, transportlīdzekli, saziņas līdzekli, piemēram, mobilo telefonu, nekustamo īpašumu, maksāšanas līdzekli.

Sistēmā plānots apstrādāt informāciju par uzņēmumiem, piemēram, darbības veidiem, dibinātājiem, dalībniekiem, patiesā labuma guvējiem un meitasuzņēmumiem.

Iekļaujot informāciju sistēmā, informācijai piešķir atbilstošu piekļuves statusu, piemēram, informācija pieejama visiem sistēmas lietotājiem.

Par katru piekļuvi informācijai sistēmā automātiski saglabāsies informācija par piekļuves faktu.

Sistēmā iekļautā informācija automātiski tiks dzēsta pēc četriem gadiem no tās iekļaušanas brīža, ja tā nav papildināta ar speciāliem nosacījumiem.

Piekļuvi sistēmā iekļautajai informācijai piešķirs Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta darbiniekiem.

Tikmēr Valsts policija turpina darbu pie sistēmas izstrādes iepirkuma. LETA jau rakstīja, ka sistēmas izveidošana varētu izmaksāt 3,5 miljonus eiro.

Sistēma nepieciešama, lai nodrošinātu labāku savstarpējās informācijas apriti un plānotu kopīgu rīcības stratēģiju noziedzības apkarošanas jomā.

Darbs pie minētās sistēmas aizsācies pirms vairākiem gadiem, kad Iekšlietu ministrijā pieņemts lēmums ieviest nacionālo kriminālizlūkošanas modeli (NKIM) iekšlietu iestādēs - Valsts policijā un Valsts robežsardzē.

Nacionālās kriminālizlūkošanas infrastruktūras un sistēmas izveides realizācijas laikā arī Valsts ieņēmumu dienests informēja par gatavību iesaistīties NKIM.

Paredzēts, ka, ieviešot informācijas sistēmu minētajām trīs iestādēm, samazināsies administratīvais slogs.

IeM skaidro, ka jau tagad tiek nodrošināta kriminālizlūkošanas informācijas aprite, taču tā tiek realizēta necentralizēti un netiek izmantoti efektīvākie elektroniskie risinājumi. Piešķirot piekļuvi sistēmai minētajām trīs iestādēm, tiks nodrošināta ievērojami efektīvāka kriminālizlūkošanas informācijas aprite.

Patlaban nav zināms, vai sistēmai nākotnē pievienosies arī citas tiesībsargājošās iestādes.

Lasīt visus komentārus (3)

Lasiet arī

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu
 • Datorvecis 03.05.2021 23:17
  Kameras ar sejas atpazīšanu būtu daudz efektīvāks.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Pirktspēja 03.05.2021 16:10
  Informācija ļoti noderīga tikai šantāžai.
  Ziņot redaktoram Atbildēt
 • Pirktspēja 03.05.2021 16:08
  Bet,.cēloni šiem krimināpārkāpumiem nelikvidēs. Kur tad jenerāļi jems pagonus, ordeņus un medaļas...
  Ziņot redaktoram Atbildēt
Lasīt visus komentārus

Pievienojiet komentāru

Anonīmi komentāri

Pievienot

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot


ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Pirmdien gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums

Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.

Sabiedrība Mūža pensijas apdrošināšanā parakstīto prēmiju apmērs pirmajā ceturksnī samazinājies par 41,3%

Dzīvības apdrošinātāji mūža pensijas apdrošināšanā šogad pirmajā ceturksnī bruto prēmijās kopumā parakstījuši 10,262 miljonus eiro, kas ir par 41,3% mazāk nekā 2020.gada attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas dati (FKTK).

Sabiedrība Saulgriežu dienā gaidāma svelme līdz +34 grādiem; spēkā sarkanais brīdinājums
Rīga, 21.jūn., LETA. Pirmdien, gada garākajā dienā un astronomiskās vasaras pirmajā dienā, gaisa temperatūra Latvijā pakāpsies līdz +31..+34 grādiem, nedaudz mazāks karstums būs vien dažviet piekrastē, prognozē sinoptiķi.
Sabiedrība Darbu sāks trīs vakcinācijas punkti tirdzniecības centros Rīgā un Liepājā
Rīga, 21.jūn., LETA. Šodien darboties sāks vēl trīs vakcinācijas pret Covid-19 punkti tirdzniecības centros - divi Rīgā "Alfā" un "Akropolē", bet viens Liepājas lielveikalā "XL Sala".

Lasiet arī

Sabiedrība Pandēmijas ietekmē Latvijā kāpušas narkotiku cenas

Pandēmijas ietekmē pērn Latvijas nelegālajā tirgū kāpušas narkotiku cenas un pavasarī bija vērojams neliels apreibinošo vielu deficīts, pirmdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.

Sabiedrība Māti tiesās par sava bērna ilgstošu indēšanu. Kas viņai draud?

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa šodien plkst.13.15 plāno skatīt krimināllietu, kurā sieviete apsūdzēta par sava bērna ilgstošu indēšanu ar medikamentiem, aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Sabiedrība Par Gunāra Astras radu nogalināšanu piespriests mūža ieslodzījums

Kurzemes rajona tiesa Talsos pirmdien piespriedusi mūža ieslodzījumu par PSRS disidenta Gunāra Astras radu nogalināšanu apsūdzētajam Jānim Rēvičam, bet bet viņa līdzgājējam Aigaram Ginteram piespriests 11 gadu cietumsods, vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".